02.10.2023

Grała młodzież: Dwie wygrane w CLJ

Powody do zadowolenia po weekendzie mają nasze zespoły występujące w Centralnej Lidze Juniorów. W dwumeczu z Wartą Poznań okazali się lepsi wygrywając 2:1 oraz 3:1. Wygrana juniorów młodszych w doliczonym czasie gry sprawiła, że podopieczni Krzysztofa Janczaka opuścili strefę spadkową. Z kolei juniorzy starsi dzięki wyjazdowej wygranej zameldowali się ponownie blisko ścisłej czołówki tabeli. Niestety wciąż bez wygranej pozostaje nasz drugi zespół i jego sytuacja w tabeli staje się coraz trudniejsza.

4. liga RWS INVESTMENT GROUP – 9. kolejka

Arka II Gdynia - Powiśle Dzierzgoń 1:2 (0:1)

Bramki: Sawicki 73’ karny -  35’, 79’

Arka II: Krzepisz – Czarnecki, Abramowicz, Verehschak, Jaroń (46 Pałuczak) - Piotrowski (75’ Gozdecki), Sanocki (55’ Zacharewicz) - Krause, Pikulik (65’ Kowalski),Sawicki, Kukuruza.

TABELA

Trener Maciej Cieślik:

Po dobrym początku meczu i składnej grze stworzyliśmy sobie dwie doskonałe sytuacje do zdobycia bramki. Niestety najpierw Kukuruza nie trafił w bramkę, a strzał Krausego obronił Pilarz. W 35 minucie po uderzeniu zawodnika Powiśla tor lotu piłki zmienił Jaroń i rywale objęli prowadzenie. Do przerwy wynik się nie zmienił mimo wielu prób z naszej strony. Po przerwie wyrównaliśmy dopiero w 73 minucie po karnym Sawickiego. W końcówce to goście po jednej z akcji strzelili gola i wygrali spotkanie.

Centralna Liga Juniorów U19 – 8. kolejka

Warta Poznań - Arka Gdynia U19  1:3 (1:1)

Bramki: Tonder 41' - Szymański 21' karny, Walczak 2 (62', 75')

Zdjęcie

Arka U19: Depka - Ozimek, Górecki (80' Vereshchak), Sikora, Barbugli, Laszczyk (83' Stępień), Rusnak, Artur Łyszkiewicz - Dustet (60' Walczak), Jurkiewicz, Klimczuk (77' Raczyński), Szymański (85' Żmuda)

żółte kartki Arka: Łyszkiewicz- Dustet, Rusnak, Walczak

TABELA

Trener Robert Wilczyński:

Nasz zespół był zdeterminowany by wygrać na wyjeździe i przesunąć się w górę tabeli. Prowadzenie objęliśmy po rzucie karnym podyktowanym za faul na Laszczyku. Potem gospodarze wyrównali przed przerwą skutecznie kończąc swoją akcję po przechwycie piłki w środku pola. Po zmianie stron trwała wymiana ciosów, którą przechyliliśmy na naszą korzyść. Świetną zmianę dał Walczak. Jego bramki to także zasługa skutecznych asyst Jurkiewicza, który dogrywał mu i wykładał piłki z lewej strony. Najbardziej cieszy, że zespół jest głodny kolejnych zwycięstw i z meczu na mecz staje się bardziej dojrzały.

Centralna Liga Juniorów U17 – 8. kolejka

Arka Gdynia U17  - Warta Poznań 2:1 (0:1)

Bramka: Ptach 56', Piasecki 90' - 25'

Zdjęcie

Arka U17: Derc (46' Idziaszek - Freiberg (85' Pawlicki), Ptach, Mandziuk, Wiśniewski, Wyszomierski, Ziółkowski ( 81' Piasecki), Klockowski (75' Bień), Czerowałow, Kaczmarek, Zakrzewski (70' Śmigielski)

TABELA

Trener Krzysztof Janczak:

Zwycięstwo i to samej końcówce meczu smakuje podwójnie. Duże brawa dla zespołu. Początek meczu może nie był udany, ale strata bramki nas nie zdeprymowała. Graliśmy ambitnie i z dużą determinacją do samego końca. Efektem były dwie bramki oraz zwycięstwo, które na pewno buduje i daje pewności zespołowi na kolejne mecze. W 56 minucie po rzucie wolnym bramkę głową zdobył Ptach, a w doliczonym czasie po składnej akcji Piasecki dał nam zwycięstwo.