05.12.2020

CLJ: Zwycięstwo Arki! 4 gole Skóry!

Nasi juniorzy starsi efektownie zakończyli ligowe zmagania w tym roku. Arka wygrała na wyjeździe z Gwarkiem Zabrze 5:2. Aż 4 bramki zdobył Kacper Skóra, a jedno trafienie dołożył Radek Nowicki.

Centralna Liga Juniorów U18 -  17. kolejka

Gwarek Zabrze - Arka Gdynia 2:5 (1:1)

Bramki: Gawlik 27', Antkiewicz 52' - Skóra 4 (40' k., 41', 52', 65'), Nowicki 82' k.

Arka: Gołoś - Milachowski, Skręta, Tandecki, Parulski, Hebel (46' Lipkowski), Zamarripa, Nowicki, Stępień (65' Przyborowski), Skóra (90' Skrobański), Trela (90' Lipiak)

Mecz ten był bardzo istotny, gdyż mierzyły się w nim dwie drużyny zajmujące w tabeli miejsca obok siebie. W pierwszym fragmencie gry, mimo optycznej przewagi Arki, to Gwarek był bardziej konkretny w sytuacjach podbramkowych, co przełożyło się na zdobycz bramkową. W 27 min. na listę strzelców wpisał się Gawlik.

Od tego momentu Arkowcy grali z jeszcze większą determinacją i dążyli do zdobycia bramek. Przyniosło to skutek jeszcze przed przerwą, gdy w polu karnym faulowany był Trela, a Skóra wykorzystał „jedenastkę” i wyrównał stan meczu.  Gospodarze rozpoczęli grę od środka, ale nasz zespół zaliczył błyskawiczny odbiór piłki i po zaledwie 17 sekundach od wznowienia Skóra uderzeniem z dystansu podwyższył rezultat na 2:1.

W drugiej połowie Gwarek próbował doprowadzić do remisu, ale to żółto-niebiescy zdobyli trzecią bramkę. Ponownie jej autorem był Skóra, który pokonał bramkarza strzałem głową po asyście Stępnia. Gospodarze jednak nie rezygnowali i szybko zdobyli bramkę kontaktową po bardzo dobrej akcji lewą stroną boiska. Przy wyniku 3:2 mecz stał się bardziej otwarty, a żółto-niebiescy stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji. W 65 min. jedną z nich wykorzystał Skóra po raz czwarty trafiając do siatki. Tym razem asystę zanotował Skręta.

W końcowych minutach w polu karnym faulowany był Nowicki, który chwilę później sam celnie uderzył z 11 metrów i ustalił wynik końcowy na 5:2 dla Arki.

Trener Szymon Hartman po meczu:

- Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa na koniec ligowych zmagań w tym roku. Mimo wysokiego wyniku, należy zauważyć, że Gwarek postawił nam na boisku ciężkie warunki. Gratulacje dla zawodników za wygraną i komplet punktów, który zabieramy do Gdyni.