To nie był niestety udany weekend dla naszych juniorów. W rozgrywkach CLJ żółto-niebiescy musieli uznać wyższość SMS-u Łódź oraz Lechii Gdańsk.

Arka Gdynia - UKS SMS Łódź 1:3 (1:0)
Bramki:
Soboczyński 38' - Rosiński 57', Ira 70', Kępisty 74'

Arka: Miłaszewski - Chmurzyński, Tandecki, Skręta, Milachowski, Rusnak (87' Karbowiak), Nowicki, Lipkowski (67' Hebel), Skóra, Soboczyński (75' Zamarripa), Trela

Żółto-niebiescy, prowadzeni w zastępstwie przez trenera Roberta Wilczyńskiego, dobrze rozpoczęli spotkanie i na przerwę schodzili prowadząc 1:0. W 38 min. Lipkowski przeprowadził akcję lewą stroną, "złamał" do środka i dograł na 16 metr do Soboczyńskiego, który popisał się dobrym strzałem lewą nogą. Precyzyjne uderzenie nie dało bramkarzowi szans na skuteczną interwencję, a piłka wpadła do bramki tuż przy słupku.

Po zmianie stron do głosu doszli jednak goście, którzy w 57 min. wyrównali po strzale Rosińskiego. W kolejnych minutach do siatki trafili Ira i Kępisty, którzy przechylili szalę zwycięstwa na korzyść zespołu z Łodzi. UKS SMS wygrał z Arką 3:1 i zwiększył przewagę w tabeli nad naszym zespołem do 4 punktów.

Trener Robert Wilczyński po meczu:

- Szkoda, że seria dobrych spotkań się skończyła. Dobrze zaczęliśmy mecz, prowadziliśmy i nic nie wskazywało, że przegramy. Niestety błędy indywidualne zaważyły o wyniku. Najważniejsze, że w zespole jest błysk i potencjał, który napawa optymizmem w kontekście kolejnych spotkań.

Centralna Liga Juniorów U17 -  13. kolejka

Arka Gdynia - Lechia Gdańsk 2:4 (1:3)
Bramki:
Predenkiewicz 17, Łyszkiewicz-Dustet 52' - Mielnik 5', Mekler 26', Okoniewski 38', Kopiczyński 82'

Arka: Depka - Capar, Skrobański, Baranowski, Pniewski (55' Jasiński), Zieliński (65' Bondara), Staniszewski (46' Łyszkiewicz-Dustet), Krause, Predenkiewicz, Babś, Luchowski (78' Galiński)

W derbowym spotkaniu nie zabrakło emocji i bramek, ale niestety skuteczniejsza była drużyna z Gdańsku, która sięgnęła po komplet punktów. W 5 min. wynik meczu otworzył Mielnik. Niespełna kwadrans później na tego gola odpowiedział Predenkiewicz doprowadzając do remisu. Jeszcze przed przerwą do siatki trafili jednak Mekler i Okoniewski, którzy wyprowadzili gdańszczan na prowadzenie różnicą dwóch bramek.

W drugiej połowie Arka szybko zdobyła kontaktowego gola po strzale Łyszkiewicza-Dusteta i w kolejnych minutach starała się wyrównać. To się jednak nie udało, a w 82 min. skuteczną akcję przeprowadziła Lechia. Na listę strzelców wpisał się Kopiczyński ustalając końcowy rezultat na 4:2 dla swojego zespołu.

Przed Arką teraz ostatni mecz ligowy w jesiennej części sezonu. Wyjazdowe spotkanie z FASE Szczecin będzie decydujące w kontekście pozostania w CLJ U17 na wiosnę.