07.11.2020

IV liga: Arka II bez punktów

Arka II Gdynia przegrała na wyjeździe z Jantarem Ustka 3:4 w meczu 15. kolejki IV ligi RWS Investment Group.

IV liga RWS INVESTMENTS GROUP - 15. kolejka

Jantar Ustka - Arka II Gdynia 4:3 (1:0)

Bramki: 37', 61', 76', 89' - Stępień 2 (46', 78' k.), Kamiński 90'

Arka II: Molenda - Janczak (78' Formella), Stec, Blok, Czochór, Szynkielewski (62' Pyrek), Jaszczyk, Książkiewicz (46' Motyl), Faltyński, Przyborowski, Stępień

W rozegranym w Ustce meczu padło aż 7 bramek, ale niestety o jedną więcej zdobyli gospodarze i to oni sięgnęli po komplet punktów. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 1:0, a Jantar objął prowadzenie w 37 min., gdy po rzucie rożnym jeden z Arkowców skierował piłkę do własnej siatki.

Zaraz po zmianie stron do remisu doprowadził Stępień, ale w kolejnych minutach to Jantar był skuteczniejszy, zdobył dwie bramki i prowadził 3:1. Na listę strzelców wpisali się Dawid i Miecznikowski. W 78 min. żołto-niebiescy strzelili kontaktowego gola, którego autorem był ponownie Stępień. Tym razem najskuteczniejszy zawodnik naszej drużyny pokonał bramkarza uderzeniem z rzutu karnego.

Kolejne słowo należało jednak do gospodarzy. W 89 min. Żebrowski skutecznie sfinalizował ofensywną akcję swojego zespołu przywracając Jantarowi dwubramkowe prowadzenie. Arkowcy walczyli do końca i w doliczonym czasie gry zdobyli trzecią bramkę za sprawą celnego strzału Kamińskiego. Na więcej nie starczyło jednak czasu i po ostatnim gwizdku to rywale mogli cieszyć się z korzystnego wyniku.

W następnej kolejce Arka II zagra u siebie z Wierzycą Pelplin.