17.10.2020

Trenerzy po meczu Stomil Olsztyn - Arka Gdynia

Arka zremisowała ze Stomilem Olsztyn 1:1. Gdynianie prowadzili po pierwszej połowie, zdobywając gola z rzutu karnego. Gospodarze wyrównali w drugiej połowie, mimo tego, że grali o jednego zawodnika mniej. Po meczu rozczarowania tą sytuacją nie krył trener Arki Ireneusz Mamrot.

Ireneusz Mamrot (Arka):

Jesteśmy rozczarowani, emocje jeszcze mnie bardzo mocno trzymają. Sposób w jaki graliśmy przy wyniku 1:0..., nie chcę zbyt mocnych słów użyć. Powiedziałem w szatni i myślę, że na tym się nie skończy. Jako trener nie mogę pozwolić na pewne rzeczy na boisku. Trzeba strzelić bramkę na 2:0 i nie chodzi o niewykorzystaną sytuację, bo to w piłce się zdarza. Mieliśmy stuprocentową sytuację i to musi być bramka. Później byliśmy kilka razy w polu karnym, zabrakło strzału, gdzie można było go oddać. W efekcie tego dostaliśmy bramkę na 1:1 i wtedy się obudziliśmy. Ta bramka spowodowała, że przeciwnik był jeszcze bardziej zdeterminowany, dobrze bronił i nie mieliśmy zbyt dużo okazji.

To strata dwóch punktów i co do tego nie mam wątpliwości. Mecz nam się ułożył wyśmienicie, karny 1:0 do szatni i czerwona kartka dla zawodnika gospodarzy. Takie spotkanie trzeba po prostu wygrać. Zdarza się kiedy zespół gra przeciwko dziesięciu i nie wygrywa, tyle że my mieliśmy wynik. O to mam dużo pretensji do zespołu. Na pewno rozmowa odbędzie się w szatni.

W szatni, w przerwie, podkreślałem aspekt mentalny. W przeciwieństwie do zawodników, mam trochę większe doświadczenie. Przegrywałem takie meczy kiedy graliśmy w dziesięciu i wygrywałem też takie spotkania. Wiem jak to jest i w podświadomości zawodników pojawia się coś takiego, że jest łatwiej. Zespół grający w osłabieniu jest zawsze bardziej zmobilizowany. Żeby wygrać taki mecz trzeba strzelić na dwa do zera.

Adam Majewski (Stomil):

Nie można porównywać tego meczu, do meczu z Resovią, gdzie uratowaliśmy wynik w ostatnich minutach. Graliśmy z kandydatem do awansu, niestety zdarzają się takie spotkania, gdzie zaangażowanie i determinacja jest ważniejsze od umiejętności i tak było w tym spotkaniu w naszym wykonaniu.

W wyniku problematycznego rzutu karnego i jeszcze bardziej czerwonej kartki zmienił się obraz meczu. Dlatego wielki szacunek za zaangażowanie i determinację dla naszej drużyny, że udało się wyrównać wynik spotkania. Arka miała dużą przewagę optyczną, ale nie udało się wykreować zbyt wielu sytuacji. Chciałem podziękować drużynie za grę, zaangażowanie i determinację. Oczywiście mamy wiele rzeczy do poprawy jeżeli chodzi o grę ofensywną.  Ale grając dziś dziesięciu na jedenastu zawodników dobrej drużyny, trzeba chłopaków pochwalić.

Grzesiek Kuświk ma zaległości treningowe, odczuł delikatny ból, dlatego nie chcieliśmy ryzykować. Po czerwonej kartce i tak musieliśmy skorygować ustawienie w drugiej części meczu.