17.10.2020

Stomil Olsztyn - Arka Gdynia 1:1

Arka zremisowała w Olsztynie ze Stomilem 1:1. Tuż przed końcem pierwszej połowy bramkę z rzutu karnego zdobył Letniowski. Od tego momentu gospodarze grali w dziesiatkę, bo czerwona kartkę ujrzał Byrtek, lecz nie przeszkodziło to Biedrzyckiemu w zdobyciu wyrównującej bramki w 57 minucie. Mimo prób Arkowców na zmianę wyniku, ten utrzymał się do ostatniego gwizdka.

Fortuna 1 Liga - 9. kolejka

Stomil Olsztyn - Arka Gdynia  1:1 (0:1)

Bramki: Biedrzycki 57' - Letniowski 42'(k)

Stomil: Kurdjavcevs - Szota, Biedrzycki, Byrtek - Sierant, Ogrodowski (64' Sadowski), Spychała (87' van Weert), Carolina - Hinokio, Łuczak (84' Jarosz) - Kuświk (46' Straus)

Arka: Kajzer - Kasperkiewicz, Marcjanik, Danch, Marciniak - Deja -  Mazek (62' da Silva), Drewniak, Letniowski (72' Żebrowski), Młyński (62' Boniecki) - Jankowski (77' Siemaszko)

Żółte kartki: Danch, Kasperkiewicz - Łuczak

Czerwona kartka: Byrtek 40' (za faul taktyczny)

Sędzia: Łukasz Kuźma (Białystok).

Widzów: mecz bez publiczności

0 min - Stomil w Olsztynie zagra po raz piąty w tym sezonie. Tylko jeden z nich zakończył się dla nich zwycięsko, gdy gościli Zagłębie Sosnowiec.

0 min - po nieudanym początku sezonu i zawirowaniach organizacyjnych w klubie, do zmian dochodziło także w kadrze Stomilu. M. in. obowiązki prezesa powierzono Grzegorzowi Lechowi, który w przeszłości reprezentował także barwy Arki. Od tego momentu Lech odszedł od roli zawodnika.

0 min - do składu pozyskano m.in. ogranego w Ekstraklasie Grzegorza Kuświka, który w poprzedniej kolejce uratował remis dla swojej nowej drużyny w starciu z Resovią. Gol na wagę jednego punktu zdobył w doliczonym czasie gry.

0 min - w kadrze żółto-niebieskich zwraca uwagę nieobecność Kwietnia i Wawszczyka, którzy ze względu na drobne urazy nie mogli być dziś brani pod uwagę przez trenera Mamrota.

0 min - zawody poprowadzi arbiter, który już raz był rozjemcą w meczu Arki w tym sezonie. Poprowadził mecz w Gdyni przeciwko Miedzi, który żółto-niebiescy wygrali 4:0, więc skojarzenie jest jednoznacznie pozytywne.

0 min - przypominamy, że spotkanie w Olsztynie odbędzie się bez udziału publiczności. Z pewnością mecze bez kibiców nie są niczym pozytywnym, nie działają korzystnie także na zawodników. Mamy jednak nadzieję, że Arkowcy będą potrafili zaprezentować styl wystarczający do osiągnięcia w Olsztynie zwycięstwa.

0 min - na murawie pojawili się już Arkowcy, którzy dziś zagrają w swoim podstawowym komplecie strojów, czyli na żółto-niebiesko. Gospodarze w czarnych strojach.

1 min - rozpoczęli zawodnicy Stomilu.

3 min - Marciniak wrzucił piłkę z autu w pole karne Stomilu, lecz Hinokio wybił piłkę poza obręb szesnastu metrów od swojej bramki.

9 min - Młyński przejął piłkę w środkowej strefie boiska i spróbował drylingu przed polem karnym gospodarzy. Niestety doszlo do niego trzech rywali i Mateusz nie miał większych szans na utrzymanie się przy piłce.

10 min - Marciniak dośrodkował z lewej strony na siódmy metr, gdzie nabiegał już Jankowski, lecz naszego napastnika wyprzedził Byrtek. Rzut rożny dla Arki.

11 min - Biedrzycki wybił piłkę zagraną z narożnika boiska przez Drewniaka.

12 min - Danch faulem przerwał atak wyprowadzany przez Łuczaka i obejrzał żółtą kartkę.

14 min - strzał Kasperkiewicza z 17 metrów zablokował Byrtek.

16 min - Marciniak znów dogrywał z lewego skrzydła, a jego zagranie przeciął Biedrzycki. Kolejny rzut rożny dla Arki.

17 min - Drewniak tym razem z rzutu rożnego zagrał do Letniowskiego ustawionego na 16 metrze. Julek uderzył z powietrza, lecz piłka minęła światło bramki Kudrjavcevsa.

20 min - Arka utrzymuje się przy piłce, prowadzi grę na połowie gospodarzy. Zawodnicy Stomilu na razie jednak nie popełniają błędów i skutecznie rozbijają każda próbę zagrania w ich pole karne.

26 min - Kasperkiewicz wrzucił piłkę z autu w szesnastkę Stomilu, lecz ta znów nie dotarła do żadnego z Arkowców.

29 min - nieudana próba rozegrania piłki w polu karnym Stomilu. Odrobinę za mocne podanie Mazka do Jankowskiego i piłka opuściła pole gry.

31 min - bardzo mocne wstrzelenie piłki przez Marciniaka w pole karne, ale Biedrzycki wyprzedził Mazka i wybił piłkę.

32 min - rzut wolny dla Arki z ok. 35 metrów. Deja uderzył mocno, ale trafił w obrońcę. Wybita piłka spadła pod nogi Kasperkiewicza, który bez zastanowienia złożył się do strzału z 20 metrów i niewiele się pomylił!

33 min - długo opatrywani byli zawodnicy Stomilu. Najpierw pomocy potrzebował Kuświk, teraz Sierant.

36 min - Biedrzycki znów wybił piłkę ze swojego pola karnego, gdzie zagrał ją Marciniak.

38 min - zbyt mocne diagonalne podanie Młyńskiego do Mazka. Piłka poza boiskiem.

40 min - rzut karny dla Arki! Kasperkiewicz zagrał z prawej strony w pole karne, a tam Mazek został nieprzepisowo zatrzymany przez Byrtka! Dodatkowo czerwona kartka dla obrońcy Stomilu! Żółta dla Łuczaka!

42 min - Letniowski pewnie wykorzystuje jedenastkę! 1:0 dla Arki!

PRZERWA - Arka była zespołem prowadzącym grę, dłużej utrzymywała się przy piłce, która bardzo sporadycznie docierała na naszą połowę boiska. Mimo to ciężko było się przedrzeć przez zasieki obronne gospodarzy, którzy skutecznie rozbijali nasze akcje. Postawa gdynian jednak została nagrodzona 5 minut przed przerwą, gdy Mazka zatrzymał Byrtek i sędzia przyznał Arce rzut karny, pewnie zamieniony na gola przez Letniowskiego. Dodatkowy problem gospodarzy to czerwona kartka dla obrońcy Stomilu, co ustawia nasz zespół w bardzo dobrej sytuacji przed drugą połową spotkania.

46 min - na boisku mamy zmianę w zespole gospodarzy. Narzekającego na uraz Kuświka zmienił Straus.

48 min - niemożliwe, jak to się stało, że Arka nie prowadzi już 2:0! Arkowcy odebrali piłkę na 20 metrze i we trójkę wpadli z piłką w pole karne. Jankowski postanowił nie zachowywać się egoistycznie i podał do Letniowskiego, który położył zwodem bramkarza... i trafił w słupek!

50 min - Spychała wykonał rzut rożny dla Stomilu. Dobre dośrodkowanie było kierowane na Biedrzyckiego, lecz nie dali się oszukać gdyńscy obrońcy.

53 min - Kajzer był szybszy przy piłce od Spychały, który biegł do prostopadłego zagrania pomiędzy naszymi obrońcami.

55 min - Młyński wygrał pojedynek z obrońcą w polu karnym i próbował dograć na głowę do Kasperkiewicza na 6 metr, lecz tam jednak czujność zachowali obrońcy z Olsztyna.

56 min - słupek ratuje Arkę! Łuczak oddał strzał głową, który szczęśliwie nie wpadł do naszej bramki!

57 min - gol dla Stomilu! Spychała zacentrował z rzutu rożnego, a walkę w powietrzu przed naszą bramką wygrał Biedrzycki!

59 min - Drewniak sfaulowany 25 metrów na wprost bramki Kudrjavcevsa.

61 min - strzał Drewniaka obił mur obrońców Stomilu. Korner dla żółto-niebieskich.

61 min - Drewniak tym razem w roli centrującego z rzutu rożnego. Dobre dośrodkowanie Szymona, ale wybijają to jednak obrońcy gospodarzy.

62 min - strzał Kasperkiewicza z 27 metrów niecelny.

62 min - podwójna zmiana w Arce. Schodzą Mazek i Młyński, a w ich miejsce mamy da Silvę i Bonieckiego. Dla tego drugiego to debiut w żółto-niebieskich barwach!

64 min - zmienia tez Stomil. Schodzi Ogrodowski, w jego miejsce Sadowski.

67 min - Kasperkiewicz uderzył mocno z dystansu! Z kłopotami odbił to Kudrjavcevs i niewiele zabrakło Jankowskiemu, a by mógł dobić ten strzał. Próba technicznego uderzenia Letniowskiego chwilę później była już niedokładna.

68 min - Kasperkiewicz faulował rywala tuż przy linii bocznej pola karnego. Żółta kartka dla naszego obrońcy.

69 min - dobrze rozegrany stały fragmenty przez gospodarzy. Uderzył Hinokio, ale został zablokowany, a po chwili Sierant uderzył z prawej strony tuż obok słupka!

72 min - nieznacznie pomylił się przy strzale z dystansu Drewniak.

72 min - kolejna zmiana w Arce. Za Letniowskiego pojawił się Żebrowski, który od meczu w Niecieczy zmagał się z urazem mięśniowym.

74 min - i znów bardzo groźnie pod naszą bramką! Precyzyjne dośrodkowanie Caroliny spadło na głowę Łuczaka tuż przed naszą bramką! Na szczęście zawodnik gospodarzy nie zdołał skierować piłki do siatki!

76 min - tym razem akcja pod bramką Stomilu. Celny strzał Żebrowskiego z 15 metrów pewnie jednak broni Kudrjavcevs!

77 min - czwarta zmiana w Arce. Schodzi Jankowski, w jego miejsce Siemaszko.

81 min - Marciniak wrzucił piłkę z autu w pole karne Stomilu. Główkował tam Marcjanik, a Straus o mało nie pokonał własnego bramkarza! Jednak Kudrjavcevs jednak zachował czujność.

84 min - rzut rożny dla Arki. Drewniak zacentrował, lecz Danch faulował jednego z obrońców.

84 min - zmiana w Stomilu. Schodzi Łuczak, wchodzi Jarosz.

86 min - zablokowany Deja i znów korner dla Arki.

86 min - szybko rozegrany stały fragment, piłka wyłożona do Bonieckiego, który oddał strzał obroniony przez łotewskiego bramkarza!

87 min - Spychała opuszcza boisko, w jego miejsce van Weert.

88 min - kolejny rożny dla Arki. Znów dobrze bronią się gospodarze przy dośrodkowaniu Drewniaka.

89 min - i znów korner dla gdynian. Marciniak miał piłkę pod nogą po zagraniu Drewniaka, ale nie udało się oddać strzału!

90 min - cztery minuty doliczone.

90+1 min - próba prostopadłego dogrania do Dei w pole karne, lecz bez efektu. Znów szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy.

90+2 min - Kajzer dobrze odbija groźne dośrodkowanie Caroliny.

KONIEC - gdy schodziliśmy na przerwę z przewagą jednej bramki i jednego zawodnika wydawało się, że nie powinno się Arce przydarzyć już w tym meczu nic złego. I pewnie by tak było, gdyby Letniowski wykorzystał wymarzoną okazję do zdobycia bramki w 48 minucie. Strzał Julka zatrzymał jednak słupek, a kilka minut później stały fragment gry przyniósł gospodarzom wyrównanie. Do samego końca Arkowcy próbowali zdobyć drugą bramkę, ale ta sztuka się nie udała i ze stolicy Warmii wracają z jednym punktem