26.06.2020

Nasi rywale: Raków Częstochowa

Zwycięstwo nad Zagłębiem Lubin dało nadzieję Arkowcom na dalszą skuteczną walkę o utrzymanie w PKO Ekstraklasie. Teraz przed podopiecznymi Ireneusza Mamrota dwa wyjazdowe spotkania. W pierwszym z nich rywalem naszej drużyny będzie Raków Częstochowa.

Podopieczni Marka Papszuna mogą się pochwalić passą 3 wygranych z rzędu (Zagłębie, Wisła Kraków, Korona) i zajmują obecnie 10. miejsce w tabeli z dorobkiem 47 punktów.

W pierwszym meczu obu ekip w tym sezonie Raków wygrał 2:0 po golach Jarosława Jacha i Felicio Brown Forbesa. W rewanżu w Gdyni to Arka zwyciężyła po niesamowitej końcówce spotkania. Mimo, że nasz zespół przegrywał do przerwy 0:2, to w drugiej połowie potrafił się podnieść i po golach Mateusza Młyńskiego, Marko Vejinovicia oraz Nemanji Mihajlovicia wygrał 3:2.

Sukcesy Rakowa:

• 8. miejsce w I lidze - 1995/96
  • finalista Pucharu Polski - 1966/67

W poprzednim sezonie zespół Rakowa wygrał 1. ligę z dorobkiem 70 punktów i wrócił po latach do najwyższej klasy rozgrywkowej.

W przerwie zimowej w kadrze Rakowa doszło do kilku zmian. Drużynę opuścili: Jakub Apolinarski (wypożyczenie), Maciej Domański, Aleksandar Kolev, Dawid Pietrzkiewicz, Michał Skóraś oraz Dawid Szymonowicz. Z kolei w marcu, w trakcie przerwy spowodowanej pandemią, kontrakty za porozumieniem stron rozwiązali Andrija Luković i Bryan Nouvier.

Do zespołu dołączyli zaś: Ben Lederman, Daniel Mikołajewski, Marko Poletanović, David Tijanić i Fran Tudor. W maju do kadry pierwszej drużyny zostali włączeni zawodnicy z rezerw: Artur Lenartowski, Przemysław Oziębała i Mateusz Kaczmarek.

Raków przygotowywał się do wiosennej części sezonu na dwóch zgrupowaniach: w Uniejowie oraz na Cyprze w Agia Napa. Przed rozpoczęciem rundy drużyna z Częstochowy wygrała 2 sparingi i 2 przegrała.

Mecze Rakowa w lidze:

1. Korona Kielce (d, liga) 0 - 1
2. Jagiellonia Białystok (w, liga) 1 - 0 Tomáš Petrášek 81
3. Cracovia (d, liga) 1 - 3 Felicio Brown Forbes 19
4. Górnik Zabrze (w, liga) 0 - 1
5. Lechia Gdańsk (d, liga) 2 - 1 Felicio Brown Forbes 41, Igor Sapała 51
6. Lech Poznań (d, liga) 2 - 3 Petr Schwarz 51 (k), 74 (k)