28.01.2020

Sparing nr 3: Arka Gdynia - FK Struga Trim&Lum 2:0

Arka rozgrywała dzisiaj trzeci sparing podczas tureckiego zgrupowania. Jej rywalem był 6 zespół ligi Macedonii północnej FK Struga Trim & Lum. Arkowcy wygrali 2:0 (1:0).

Arka Gdynia - FK Struga Trim & Lum  2:0 (1:0)

Bramki: da Silva 34' (karny), Wilczyński 77'

Arka Gdynia: Krzepisz (46' Staniszewski) - Olczyk, Danch, Helstrup, Wawszczyk - Samanes (46' Antonik), Budziński, Kopczyński, Mihajlović (61' Stępień) - da Silva (73' Deja) - Wilczyński

FK Struga (wyjściowy): Djurić – Aliti, Tafa, Cake, Kocoski, Kasami, Tairi, Lena, Osmani, Ramadani, Kirovski

0 min. - po niedzielnym sparingu z Crveną Zvezda zawodnicy, którzy grali w dłuższym wymiarze dzisiaj nie zagrają. Odbyli jednostkę treningową na boisku podczas padającego deszczu. Tym samym pozostali mają szanse pokazania się naszemu sztabowi.

0 min. - kapitanem naszej drużyny jest dzisiaj Adam Danch.

1 min. - od środka rozpoczęli nasi rywale.

7  min. - pierwsza groźniejsza akcja ze strony naszych rywali. Próba dośrodkowania w pole karne, ale piłka przeszła ponad poprzeczką.  Na razie gra toczy się głównie w środku pola.

12 min. - żółta  kartka dla zawodnika Strugi za faul na Samanesie przy linii bocznej.

14 min - dobre dośrodkowanie Budzińskiego z rzutu rożnego, do odbitej piłki doszedł  na 20 metrze Mihajlović, którego strzał poszybował jednak ponad bramką rywali.

17 min - Kopczyński świetnym 40 metrowym podaniem za obrońców uruchomił Samanesa, ale minimalnie szybszy był bramkarz Strugi, który go uprzedził.

23 min. - Arkowcy przejęli piłkę przed polem karnym po błędzie rywali. Samanes dograł do Budzińskiego, który zgrywał w pole karne do Marcusa, ale znowu szybszy był obrońca Strugi.

33 min.  - rzut karny dla Arki po faulu na Marcusie! Podawał do niego Mihajlović po dobrej akcji lewym skrzydłem.

34 min. - Poszkodowany pewnie w prawy dolny róg bramki i prowadzimy 1:0!

36 min - Samanes centrował z prawej strony, do piłki doszedł Wilczyński, ale jego uderzenie głową odbił bramkarz rywali.

43 min. - pierwsze uderzenie na naszą bramkę. Strzelał z 18 metrów Ramadani, ale Krzepisz bez problemów złapał piłkę.

45 min. - koniec I połowy. Prowadzimy 1:0.

46 min. - rozpoczęliśmy 2 połowę z dwoma zmianami. W bramce Staniszewski, a za Samanesa wszedł Kamil Antonik.

47 min. - dobra akcja Antonika prawą stroną , po wrzutce w pole karne obrońcy wybili piłkę na rzut rożny. Po dograniu Budzińskiego uderzał głową Deja niecelnie.

56 min - groźne uderzenie na bramkę Staniszewskiego przechodzi tuż obok spojenia słupka z poprzeczką.

57 min. - piłka w siatce rywali, ale Antonik niestety był na pozycji spalonej. Świetną asystę mógł zaliczyć Budziński.

59 min. - żółta kartka dla rywala po faulu na Marcusie, który chwilę wcześniej założył mu tzw "siatkę".

61 min. - Stępień zmienia Mihajlovicia.

69 min. - indywidualna akcja Stępnia zakończona uderzeniem obok słupka bramki Strugi.

73 min. - Adam Deja wchodzi w miejsce Marcusa.

76 min. - uderzenie z rzutu wolnego z ok. 25 metrów szybuje obok naszej bramki.

77 min. - podwyższamy prowadzenie. Deja z 16 metrów uderzył w słupek, a do odbitej piłki dopadł Wilczyński i skierował piłkę do siatki. 2:0!

81 min. - Macedończycy próbują zdobyć kontaktowa bramkę. Dwukrotnie Danch w polu karnym dobrymi interwencjami zapobiegł groźnym sytuacjom.

84 min. - Wawszczyk otrzymał żółtą kartkę za przeszkadzanie we wznowieni gry przez rywali.

86 min. - świetne podanie Kopczyńskiego za linię obrony do Antonika, jednak Kamil nie zdołał pokonać bramkarza rywali.

90 min. - koniec meczu. Wygrywamy pierwszy mecz podczas zgrupowania w Turcji po bramkach da Silvy i Wilczyńskiego. Ostatni sparing rozegramy w piątek zagramy z Lokomotiv Plovdiv.