15.09.2019

SI Arka: Zwycięstwo rocznika 2004 w Bydgoszczy

Zespół SI Arka 2004 odniósł pierwsze zwycięstwo w sezonie. Żółto-niebiescy pokonali na wyjeździe Chemik Bydgoszcz 4:0. Niestety punktów nie zdobyli ich młodsi koledzy z rocznika 2005, którzy przegrali z Lotosem Gdańsk.

Centralna Liga Juniorów U17 -  5. kolejka

Chemik Bydgoszcz - SI Arka Gdynia 0:4 (0:2)
Bramki:
Gontarz 23', Plackowski 38', Adkonis 78', Gasiński 79'

SI Arka: Gołoś - Skrobański, Gontarz (72' Adkonis), Predenkiewicz ( 80' Sochacki), Dustet, Capar, Jasiński (60' Baranowski), Krasiński, Plackowski (63' Gasiński), Capar (70' Strzelecki), Zieliński

Podopieczni trenera Dariusza Ulanowskiego jechali do Bydgoszczy z zamiarem wywalczenia pierwszego zwycięstwa w sezonie i ten cel zrealizowali aplikując Chemikowi aż cztery bramki. Przy stanie 0:0 to gospodarze mogli objąć prowadzenie, ale w świetną interwencją popisał się Filip Gołoś. Później stroną dominującą byli już Arkowcy, którzy udokumentowali przewagę zdobyciem dwóch bramek. W 23 min. wynik spotkania otworzył Gontarz celnym uderzeniem zza pola karnego. Kwadrans później Plackowski wykorzystał błąd bramkarza i podwyższył na 2:0.

Na kolejne bramki trzeba było poczekać do końcówki spotkania, w której żółto-niebiescy przypieczętowali swoje zwycięstwo dwukrotnie trafiając do siatki. Na listę strzelców wpisali się wówczas zawodnicy wprowadzeni na plac gry w drugiej połowie. W 78 min. trzecią bramkę dla Arki zdobył Adkonis, a minutę później końcowy rezultat na 4:0 ustalił Gasiński. Po wygranej w Bydgoszczy nasz zespół na na swoim koncie 4 punkty, a o powiększenie tego dorobku powalczy w przyszłą sobotę z AP Reissa.

Trener Dariusz Ulanowski po meczu:

- Odnieśliśmy cenne zwycięstwo pokonując na wyjeździe zespół Chemika Bydgoszcz 4:0. Mimo iż to zespół gospodarzy stworzył jako pierwszy 100% sytuację wybronioną przez Filipa Gołosia, to w dalszej części spotkania nasza dominacja nie podlegała dyskusji. Po zdobyciu pierwszej bramki dalej graliśmy wysoko szukając kolejnych goli. Było to nasze w pełni zasłużone i od dawna wyczekiwane zwycięstwo!

Centralna Liga Juniorów U15 - 5. kolejka

SI Arka Gdynia - Lotos Gdańsk UKS 0:4 (0:2)
Bramki: 20', 35', 73', 80'+1

SI Arka: Depka (65' Semmerling) - Buczyło, Branicki, Lipiński (41' Miotk), Gnabasik (65' Maczkowski), Jurkiewicz, Jarzyński (55' Siepetowski), Starnawski (60' Wiwatowski), Staniszewski, Abbott, Żmuda

Niestety nasza drużyna z rocznika 2005 musiała uznać wyższość Lotosu Gdańsk, chociaż w przeciągu całego meczu stworzyła sobie kilka dobrych sytuacji i mogła pokusić się o zdobycz punktową. Na początku spotkania przed szansą stanął Jurkiewicz, ale bramkarz rywali wyszedł zwycięsko z pojedynku "sam na sam" z naszym zawodnikiem. W kolejnych minutach Lotos uzyskał przewagę i w 20 min. zdobył bramkę na 1:0. Arka mogła szybko wyrównać, lecz Starnawski i Żmuda nie zdołali skutecznie wykończyć akcji ofensywnych. Skuteczności nie zabrakło zaś rywalom, którzy jeszcze przed przerwą podwyższyli prowadzenie.

W drugiej połowie żółto-niebiescy zagrali bardziej agresywnie, wyszli wyżej do przeciwnika, a trenerzy starali się poprzez dokonywane zmiany wpłynąć na przebieg boiskowych wydarzeń. Bliski zdobycia kontaktowej bramki był Staniszewski, ale w dobrej sytuacji nieznacznie przestrzelił. Pod koniec meczu Arka zaryzykowała przechodząc na ustawienie z trzema obrońcami i dwoma napastnikami. Przeciwnik wykorzystał fakt, że zrobiło się więcej miejsca pod gdyńską bramką i strzelił dwa gole w końcowych ośmiu minutach. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:0 dla Lotosu, dla którego było to drugie zwycięstwo z rzędu.

Trener Marek Leszczyński po meczu:

- Przegrywamy bardzo ważny mecz. Zdajemy sobie sprawę, że mimo początku sezonu, nasza sytuacja jest bardzo trudna. Musimy się podnieść mentalnie, bo od początku prezentujemy się bardzo przeciętnie, chociaż na treningach nasza gra wygląda zdecydowanie lepiej. Wierzę w chłopaków, że się odblokują, uwierzą we własne umiejętności i udowodnią, że potrafią wygrywać. Myślę, że wynik dzisiejszego spotkania jest zbyt wysoki, bo mieliśmy też swoje sytuacje ale zawodziła nas skuteczność. Podnosimy głowy do góry i pracujemy nad poprawą mankamentów, bo już za tydzień jedziemy do Szczecina powalczyć z Pogonią.