14.09.2019

CLJ U18: Arka remisuje w Krakowie

Juniorzy starsi Arki zremisowali na wyjeździe z Wisłą Kraków 1:1 w meczu Centralnej Ligi Juniorów U18. Rywale objęli prowadzenie w końcówce meczu, ale w drugiej minucie doliczonego czasu gry wyrównał Kacper Stec.

Centralna Liga Juniorów U18 - 6. kolejka

Wisła Kraków - Arka Gdynia 1:1 (0:0)
Bramki:
90' - Stec 90+2'

Arka: Skowronek - Stec, Skręta, Milachowski, Chmurzyński, Dobek, Nowicki, (61' Motyl), Parulski, Chojnowski, Skóra (46' Aleksiuk), Kamiński (88' Rusnak)

Żółta kartka: Parulski

Od pierwszego gwizdka sędziego Wiślacy narzucili wysokie tempo i raz po raz nękali obronę Arkowców. W pierwszym kwadransie gospodarze stworzyli trzy wyborne sytuacje, jednak w każdej z nich świetnie interweniował Skowronek. Po przerwie żółto niebiescy zmienili swój plan na to spotkanie, co przyniosło efekty w postaci lepszej gry. Sytuacje do zdobycia bramki mieli Motyl, Stec, Rusnak i Aleksiuk, ale wynik przez długi czas się nie zmieniał.

Największe emocje czekały nas w ostatnich minutach. Najpierw jeden z rywali w sytuacji "sam na sam" ze Skowronkiem trafił w słupek, a dobitkę z linii końcowej wybił Stec. W 90 min. napastnik Wisły ponownie znalazł się przed naszym bramkarzem i tym razem się nie pomylił dając prowadzenie swojej drużynie. Arkowcy nie złożyli broni i do ostatniego gwizdka dążyli do odrobienia strat. W drugiej minucie doliczonego czasu gry uderzona przez Dobka piłka odbiła się od poprzeczki, a z najbliższej odległości do siatki dobił ją kapitan zespołu Stec. Tym samym zapewnił żółto-niebieskim cenny 1 punkt.

Trener Jakub Frydrych po meczu:

- W pierwszej połowie Wisła zaprezentowała bardzo atrakcyjny futbol, a my nie mogliśmy odpowiedzieć na ich dobrą grę. Po przerwie zmieniliśmy nasz plan i trochę lepiej to wyglądało. Z przebiegu meczu szanujemy ten remis, bo przeciwnik był dziś bardzo dobrze dysponowany. Gratulacje dla moich zawodników, że do końca wierzyli w to, że są w stanie odmienić losy meczu.