31.03.2019

Zwycięstwo juniorów młodszych

Juniorzy młodsi Arki wygrali na wyjeździe z AP Reiss Poznań 3:2 (2:1). Bramkę na wagę zwycięstwa dla naszej drużyny zdobył w ostatniej minucie spotkania Kacper Magdziński.

Centralna Liga Juniorów U17 - 4. kolejka

AP Reiss Poznań - Arka Gdynia 2:3 (1:2)
Bramki: 10', 58' - Przyborowski 5', sam. 37', Magdziński 90'
Arka: Skowronek - Tomczak, Stec, Życzyński, Chmurzyński (46' Lubowicz), Nowicki, Własny, Parulski, Przyborowski (77' Książkiewicz), Kamiński (82' Zwoliński), Magdziński

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla Arkowców. Już w 5 min. po składnej akcji z prawej strony dośrodkował Parulski, a jego zagranie skutecznie wykończył Przyborowski. Niestety w 10 min. rywale wykorzystali błąd w obronie żółto-niebieskich. Po wznowieniu gry z autu piłka trafiła do nieobstawionego zawodnika w polu karnym, który doprowadził do remisu.

Do końca pierwszej połowy nasz zespół miał dużą przewagę, ale długo nie mógł udokumentować tego druga bramką. Dopiero w 37 min. po rzucie rożnym wykonanym przez Parulskiego, jeden z zawodników gospodarzy naciskany przez zawodnika Arki wpakował piłkę do własnej siatki.

W drugiej połowie Arka nadal posiadała optyczną przewagę, ale w 58 min. to ambitnie grający gospodarze wyrównali po skutecznie wykonanym rzucie rożnym. Żółto-niebiescy walczyli jednak do końca i ostatecznie przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. W 90 min. po rzucie rożnym Magdziński wykorzystał dogranie Życzyńskiego i zdobył bramkę na wagę 3 punktów.

Trener Krzysztof Janczak po meczu:

- Zwycięstwo bardzo cieszy, tym bardziej wywalczone w 90 minucie. Prowadziliśmy w tym meczu 1:0 i 2:1, ale rywal nas dwa razy dogonił. Ambitna gra do końca dała nam jednak zwycięstwo. Na pewno mam uwagi do naszej gry obronnej, gdyż tracimy dwie bramki po stałych fragmentach gry - wrzucie piłki z autu i rzucie rożnym. Przed meczem uczulałem moich zawodników, że zespół z Poznania jest bardzo groźny przy stałych fragmentach gry, a my daliśmy się dwa razy zaskoczyć.