25.06.2022

U17: Mamy awans do CLJ!

Juniorzy młodsi Arki rozegrali drugi mecz barażowy o wejście do Centralnej Ligi Juniorów U17 w przyszłym sezonie. Rywalem naszej drużyny był Salos Szczecin. Podopieczni Krzysztofa Janczaka wygrali tym razem 4:1 i przypieczętowali awans do rozgrywek w sezonie 2022/23. Gratulujemy!

Baraż o awans do Centralnej Ligi Juniorów U17 - mecz nr 2

Arka Gdynia - Salos Szczecin 4:1 (1:1)

Bramki: Ozimek 3 (45’, 50’, 55’) Jurkiewicz 80’- Pawlaczyk 4’

Arka U17: Depka (80' Karczewski) - Czarnecki, Elwart, Branicki, Kozoduj - Staniszewski (70' Raczyński), Tuliszka (65’ Bełz), Klimczuk (75’ Żmuda) - Maczkowski (46’ Jurkiewicz), Ozimek (62’ Gnabasik) - Szymanski (60’ Abbott)

Arkowcy rozpoczęli mecz z dużym animuszem. Już w pierwszych dwóch minutach stworzyli dwie dobre sytuacje, jednak nie udało im się "otworzyć" wyniku. W 4 min. goście zdobyli bramkę po zagraniu z lewej strony i celnym strzale Pawlaczyka z bliskiej odległości. W kolejnych minutach oba zespoły miały swoje sytuacje, ale wynik pozostał przez długi czas bez zmian. Dopiero w 45 min. Marcel Szymański wszedł z lewej strony w pole karne, zagrał przed bramkę, a tam Jakub Ozimek uprzedził obrońców i doprowadził do wyrównania.

Po zmianie stron szybkie 2 bramki dla Arki przesądziły ostatecznie o wyniku dwumeczu. W 50 min. Adrian Jurkiewicz dośrodkował z lewej strony, a Ozimek kontrującym strzałem głową zdobył gola. 5 minut później ponownie Jurkiewicz obsłużył podaniem Ozimka, a ten wykorzystał bez problemu sytuację sam na sam z bramkarzem rywali, kompletując hat-trick. Dwa ciosy podłamały zawodników ze Szczecina, którzy w drugiej połowie rzadko zagrażali gdyńskiej bramce. Kropkę nad "i" postawił Jurkiewicz zdobywając w 80 min. czwartą bramkę dla żółto-niebieskich i ustalając rezultat końcowy na 4:1. Szybką akcję rozprowadził Abbott, który przebiegł z piłką 30 metrów, zagrał do Jurkiewicza, który uderzył celnie lewą nogą w długi róg.

Po półrocznej przerwie Arka znowu zagra w Centralnej Lidze Juniorów U17. W nowym sezonie te rozgrywki będą odbywały się w dwóch grupach - w każdej będzie rywalizować po 16 zespołów.