28.07.2018

Zwycięstwo i porażka juniorów w sparingach

Nasze drużyny juniorskie rozegrały kolejne mecze sparingowe. Juniorzy starsi (U18) przegrali z drużyną z Norwegii Bodo/Glimt U-19 0:3 (0:1), a młodsi (U17) wygrali z Bałtykiem Gdynia U18 8:3 (3:1).

Arka (JA) - sparing nr 2

Arka Gdynia U18 - Bodo/Glimt U19 0:3 (0:1)
Bramki:
22', 51', 60'

Arka (I połowa): Krzepisz -  Branicki, Lisiecki, Wiśniewski, Bohm, Markiewicz, Faltyński, Zbiranek, Talaśka, Młyński, Gułajski

Arka (II połowa): Molenda - Branicki, Lisiecki, Szaflarski, Janczak, Markiewicz, Faltyński, Rudowski, Kamiński, Urbański, Stępień

W ostatnim dniu obozu przygotowawczego w Cetniewie, nasi juniorzy starsi (U18), uzupełnieni kilkoma zawodnikami z kadry drugiego zespołu, zmierzyli się z zespołem Bodo/Glimt U19. W przeciwieństwie do meczu w środę, tym razem lepsza okazała się drużyna z Norwegii. Do przerwy rywale prowadzili różnicą jednej bramki, a pierwszym kwadransie drugiej połowy dołożyli jeszcze dwie trafienia i ustalili wynik końcowy spotkania na 3:0.

Podopieczni trenera Jakuba Frydrycha zakończyli obóz przygotowawczy i będą się teraz na obiektach w Gdyni przygotowywać do pierwszego meczu ligowego. Żółto-niebiescy zainaugurują nowy sezon w Centralnej Lidze Juniorów meczem wyjazdowym z drużyną Escola Varsovia Warszawa.

Arka (JB) - Sparing nr 1

Arka Gdynia U17 - Bałtyk Gdynia U18 8:3 (3:1)

Bramki: zaw. testowany 6', Dobek 30', zaw. testowany 40',  Czochór 2 (51', 77'), Rusnak 66', Zwoliński 68', Nowicki 76', Czochór 77' - 15', 41',70'

Arka (I połowa): Skowronek - Dopierała, Stec, zaw. testowany, Tomczak, Dobek, zaw. testowany, Chmurzyński, Motyl, Własny, zaw. testowany

Arka (II połowa): Król - Przyborowski, Życzyński, Rusnak, Lademann, zaw. testowany, Pestka, zaw. testowany, Czochór, Nowicki, Zwoliński

Juniorzy młodsi wysoko wygrali w pierwszym sparingu z juniorami starszymi Bałtyku Gdynia. Do 30 min. mecz był wyrównany, ale od momentu zdobycia drugiej bramki Arka osiągnęła przewagę i do przerwy prowadziła 3:1. W drugiej połowie Arka wykorzystała zmęczenie drużyny przeciwnej, która do meczu przystąpiła bezpośrednio po obozie przygotowawczym. Na pięć bramek naszego zespołu Bałtyk odpowiedział tylko dwoma golami i cały mecz zakończył się wynikiem 8:3.

Przed startem ligi podopieczni trenera Janczaka mają zaplanowane jeszcze sparingi z Olimpią Elbląg (U17) oraz Dragonem Bojano (seniorzy, A-klasa).