02.05.2018

Statystyka meczu Arka - Legia.

Nie udało się podbić Warszawy po raz kolejny. Tym razem Arka przegrała z Legią 1:2, a to oznacza oddanie Pucharu Polski po roku w ręce aktualnego mistrza Polski.

W tym meczu bramki dla naszych rywali padły szybko.  Już w 11 min. Jarosław Niezgoda pokonał Pavelsa Steinborsa.  Drugi kwadrans meczu zakończyła bramka Cafu, który wykorzystał błąd Frederika Helstrupa.

Arka próbowała złapać kontakt. Próbowali Szwoch, Warcholak i Bogdanov.

W przerwie trener Leszek Ojrzyński wprowadził 2 zmiany. Niezwykle aktywny był wprowadzony Rafał Siemaszko. Rafał walczył i był w 2 połowie najgroźniejszym naszym zawodnikiem. Pachniało bramką kontaktową. Niestety w 71 min. po fatalnym wejściu w rywala, po analizie VAR  Grzegorz Piesio otrzymał czerwoną kartkę.

Wskutek przerwy w spotkaniu, mecz przedłużono o 10 minut. W przedostatniej Dawid Sołdecki z bliska zmniejszył rozmiary porażki.