28.02.2018

Arka - Piast 0:0. W Gdyni ponownie bez goli.

W czwartym tegorocznym meczu Arka po raz trzeci notuje bezbramkowy remis. Spotkanie, które toczyło się przy dokuczliwym mrozie, mogło skończyć się dla nas korzystniej, gdyby przed przerwą jedną ze swoich okazji wykorzystał Jurado. Po zmianie stron groźniejsi byli goście, ale ich również zawiodła skuteczność.

25. kolejka Lotto Ekstraklasy

Arka Gdynia - Piast Gliwice 0:0

Arka: Steinbors - Socha, Marcjanik, Helstrup, Warcholak - Łukasiewicz (37' Sołdecki) - Szwoch, Bogdanov (74' Janus), Nalepa, Piesio - Jurado (68' Esqueda)

Piast: Szmatuła - Konczkowski, Korun, Czerwiński, Pietrowski, Zivec, Jodłowiec (82' Angielski), Hateley, Valencia (46' Papadopulos), Vassiljev, Szczepaniak (88' Badia)

Żółte kartki: Socha, Nalepa, Szwoch - Valencia, Konczkowski, Papadopulos

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork).

Widzów: 3074

0 min - jesteśmy w trakcie najmroźniejszej kolejki sezonu. Na każdym stadionie w Polsce temperatura spadła w okolice 10 st. poniżej zera. Niestety skutecznie to odstraszyło kibiców od wizyty na stadionach, ale mu wierzymy, że gdyńscy fani wykażą się hartem ducha i ciała i nawet w takich warunkach wspomogą Arkę.

0 min - dzisiejszy mecz będzie wyjątkowy dla Michała Nalepy. Wytypowany do wyjściowego składu dziś po raz setny przywdzieje żółto-niebieski trykot Arki!

0 min -  ze względu na kartki pauzują Damian Zbozień i Patryk Kun. Do dyspozycji trenera jest już Krzysztof Janus, który wczoraj podpisał kontrakt z naszym klubem.

0 min - do meczowej osiemnastki tym razem nie zmieścił się Rafał Siemaszko, a do wyjściowego składu trafił były zawodnik Piasta Ruben Jurado. Od początku zagra też rezerwowy w Lubinie Grzegorz Piesio.

0 min - do pierwszego składu powrócili także Marcin Warcholak i Antoni Łukasiewicz, którym miejsca musieli ustąpić Adam Marciniak oraz Dawid Sołdecki.

0 min - Piast w pierwszym tegorocznym meczu uległ u siebie Jagiellonii, ale później wygrał w Gdańsku z Lechią i zremisował w Gliwicach z Wisłą Kraków. Te wyniki podniosły go z ostatniego miejsca w tabeli i zwiastują ciężką przeprawę Arki w dzisiejszym meczu.

0 min - tej chwili na murawie dwie miłe uroczystości - w pierwszej uhonorowany został Pavels Steinbors, który wygrał plebiscyt na Ligowca Roku 2017 w Trójmieście. W drugiej pamiątkową koszulkę odebrał Michał Nalepa z okazji swojego setnego występu w barwach Arki.

0 min - rota. Arka w żółto-niebieskich barwach, goście na czerwono.

1 min - zaczęli Arkowcy, którzy w pierwszej połowie atakować będą bramkę przed trybuną Górka.

1 min - i od razu piłka wprowadzona w pole karne Piasta. Tam spróbował uderzać Szwoch, ale został zablokowany!

2 min - szybka odpowiedź gliwiczan. Zacentrował Vassiljev w kierunku dalszego słupka, gdzie nabiegał Zivec, ale piłkarz Piasta nie sięgnął piłki.

4 min - z autu wrzucał piłkę Warcholak. Ta została posłana w pole karne, gdzie długo walczyli o pozycję Arkowcy, ale ostatecznie nie udało się oddać strzału.

5 min - pierwszy korner dla gości. Centrował Vassiljev, piłka długa krążyła w naszej szesnastce, aż wreszcie złapał ją Steinbors po strzale Jodłowca.

6 min - kolej na rzut rożny dla Arki. Pierwszy wybija Czerwiński i będzie ponowienie z narożnika boiska.

7 min - druga próba Bogdanova kończy się wybiciem piłki przez obrońców gości za linię boczną.

10 min - Szwoch powalony 20 metrów od bramki Szmatuły, lecz gwizdek sędziego Przybyła milczy.

12 min - co ciekawe Antoni Łukasiewicz jako jedyny piłkarz na murawie biega w krótkim rękawku. Szczerze podziwiamy naszego kapitana...

14 min - z autu w pole karne znów posłał piłkę Warcholak. Ta została wybita przed pole karne, gdzie strzelał Bogdanov. Uderzenie zostało zablokowane.

14 min - w odpowiedzi atak Piasta. Niestety akcja została przerwana faulem Sochy, za co nasz obrońca ujrzał żółtą kartkę.

15 min - przy dośrodkowaniu z rzutu wolnego Vassiljeva jeden z zawodników trenera Fornalika był na pozycji spalonej.

17 min - Szwoch sprytnym podaniem uruchomił Piesia, który przy dośrokdowaniu został zablokowany i będzie wyrzut z autu na wysokości pola karnego.

18 min - po aucie Arki piłka trafia do Szmatuły, a ten szybko uruchomił akcję swoich kolegów. Hateley oddał groźny strzał z 20 metrów, który skutecznie do boku odbił Steinbors!

20 min - nie do wiary, jaką okazję zaprzepaścił Jurado! Hiszpan wyłuskał pilkę spod nóg obrońców Piasta w ich polu karnym i oddał strzał z sześciu metrów... nad poprzeczką! Arka w tej sytuacji musiała objąć prowadzenie!

24 min - wrzut z autu w pole karne Hateley'a, dobrze bronią się gospodarze.

25 min - znów Jurado miał wymarzoną okazję, aby dać Arce powadzenie! Warcholak z autu posłał piłkę na siódmy metr przed bramkę Piasta, gdzie do strzału złożył się Jurado, ale posłał piłkę o centymetry od prawego słupka bramki Szmatuły! Bramkarz Piasta tylko wzrokiem odprowadził piłkę!

28 min - dwie kolejne wrzutki z autu Warcholaka. Za każdym razem było małe zamieszanie pod bramką gości, ale też szczęście naszych rywali nie opuściło.

30 min - który to już raz Warcholak posłał piłkę z autu pod bramkę Szmatuły? Znów skutecznie bronią się gliwiczanie.

31 min - i znów taka akcja, tym razem z lewej strony boiska. Miał okazję Marcjanik, ale zablokowali go rywale!

32 min - ponownie Warcholak z autu. Duże zamieszanie w szesnastce Piasta, ostatecznie piąstkuje ją daleko poza szesnastkę Szmatuła. Do tego mamy gwizdek sędziego, który dopatrzył się faulu na Czerwińskim.

34 min - tuż przy linii końcowej faulowany był przez Valencię Piesio i będzie okazja na dośrodkowanie pod bramkę Piasta. A tym czasem interwencji medyków potrzebuje Antoni Łukasiewicz i chyba nasz kapitan nie będzie w stanie kontynuować gry...

36 min - Arka na razie w 10.

36 min - Bogdanov z wolnego mocno wstrzelił piłkę, ale wybiciem na rzut rożny ratują się goście.

37 min - Sołdecki melduje się na boisku.

38 min - bardzo gorąco na siódmym metrze przed bramką Piasta, ale W ostatniej chwili Marcjanik uprzedzony przez obrońców!

39 min - żółte kartki dla Valencii i Nalepy. Zagotowało się miedzy nimi po starciu przy linii bocznej.

40 min - z rzutu wolnego dośrodkował Bogdanov, a na bliższy słupek nabiegał Marcjanik, który chciał uprzedził Szmatułę. Niestety odczytali jego zamiary defensorzy z Gliwic i udaremnili plan naszego stopera.

43 min - utyka Bogdanov, ale nie chce pomocy naszych masażystów, chce rozbiegać uraz.

44 min - zaskakująca indywidualna akcja Jodłowca! Były pomocnik Legii od linii bocznej przedarł się z piłką w nasze pole karne i oddał strzał w boczną siatkę!

45+1 min - Warcholak z autu pod bramkę Piasta, obrońcy gości przedłużają lot piłki, ale niestety żaden z Arkowców nie wbiegł za ich plecy.

PRZERWA - Arka była stroną przeważającą i właściwie powinna prowadzić. Niestety Jurado w dwóch doskonałych okazjach nie trafił w światło bramki i do szatni schodzimy przy bezbramkowym remisie. Rekordową ilość dośrodkowań z autu zanotował dziś Warcholak i choć ostatecznie nie przyniosło to zamierzonego efektu, to zdecydowana większość z nich sprawiała problemy gliwiczanom. Odnotować musimy też kontuzję Łukasiewicza, którego zmienił na murawie Sołdecki.

46 min - w przerwie trener Fornalik przeprowadził pierwszą zmianę. Za Valencię wprowadzony został Papadopulos.

47 min - Piesio uderzył z 22 metrów tuż obok słupka bramki Szmatuły po tym, jak obrońcy wybili piłkę po wrzutce Warcholaka z autu.

48 min - strzał z dystansu Jurado poszybował wysoko nad bramką Piasta.

50 min - najlepsza okazja dla Piasta! Z prawej strony spod linii końcowej Konczkowski idealnie wyłożył piłkę Vassiljevowi 9 metr, ale strzał Estończyka został zablokowany przez jednego z naszych obrońców!

55 min - idealną prostopadłą piłkę przejął Jurado. Wpadł z nią w pole karne, ale za sprawą naciskającego na niego Pietrowskiego nie zdecydował się na strzał i w efekcie stracił piłkę!

57 min - Piesio podcięty w odległości 32-33 metrów od bramki Szmatuły. Okazja do strzału na bramkę ze stałego fragmentu.

58 min - Strzał Bogdanova trafia w mur złożony z trzech obrońców z Gliwic.

60 min - na trybuny Stadionu Miejskiego, mimo tej fatalnej pogody zdecydowało się przyjść dzisiaj 3074 widzów.

61 min - dośrodkowanie Warcholaka zablokowane, korner dla Arki.

62 min - Bogdanov posłał piłkę z rzutu rożnego na 16 metr do Warcholaka, a ten po przyjęciu zdecydował się na strzał, ale to nie była udana próba Marcina.

63 min - Vassiljev dośrodkował z rzutu wolnego z prawego skrzydła, co przeciął skutecznie Mateusz Szwoch.

67 min - na nasze szczęście szarża lewym skrzydłem Ziveca zakończyła się niedokładnym dograniem w nasze pole karne.

68 min - druga korekta w naszym składzie. Esqueda zmienił Jurado.

70 min - żółta kartka dla Konczkowskiego za faul na Piesio.

71 min - dośrodkowanie Bogdanova za mocne i piłka wpada w ręce Szmatuły.

72 min - rzut wolny z lewej strony naszej szesnastki wykonał Vassiljev. Do piłki doszedł Czerwiński i z pięciu metrów zagłówkował tuż ponad poprzeczkę!

73 min - w dużych oprasjach był teraz Steinbors! Świetnie obronił strzał z ostrego kąta Papadopulosa!

74 min - debiut w Arce Krzysztofa Janusa! Zmienia na boisku Bogdanova.

76 min - pojedynek szybkościowy Esqquedy z obrońcami Piasta wygrali przyjezdni, ale Meksykanin spróbował uderzenia zza ich pleców z 20 metrów i miał z tym problemy Szmatuła!

77 min - strzał Szwocha sprzed pola karnego zablokowany.

78 min - Papadopulos posłał piłkę do naszej bramki, ale wcześniej ewidentnie faulował Warcholaka.

79 min - nieudany strzał zza pola karnego Ziveca.

82 min - druga zmiana Waldemara Fornalika. Schodzi Vassiljev, w jego miejsce Karol Angielski. To trzeci napastnik na boisku w Piaście.

84 min - bardzo zaskakujący i niebezpieczny zarazem strzał Jodłowca zza pola karnego! Steinbors znów kapitalnie odbija ten strzał!

86 min - Papadopulos zaprzepaścił kapitalną okazję! Uderzał głową z pięciu metrów, ale wprost w ręce Steinborsa!

87 min - Zivec z dystansu posłał piłkę na naszą poprzeczkę! Ostatnie minuty należą do gości ze Śląska...

88 min - Badia za Szczepaniaka.

89 min - goście nie opuszczają naszej połowy. Czy uda się to przełamać i skutecznie zaatakować w ostatnich minutach meczu?

90 min - jesteśmy pod bramką Piasta. Warcholak z autu.

90 min - po tej wrzutce Marcina, trzy razy próbowaliśmy uderzać na bramkę Szmatuły, ale za każdym razem piłki były blokowane.

90+1 min - żółta kartka dla Szwocha za faul.

90+2 min - teraz "żółtko" dla Papadopulosa.

KONIEC - druga połowa odwróciła nieco oblicze meczu, bo teraz groźniejsi byli goście. Na szczęście nieskuteczni byli Papadopulos, Jodłowiec i Zivec, więc mecz zakończył się podziałem punktów. Szkoda, bo zwycięstwo w tym meczu mogło nas przybliżyć ponownie do górnej ósemki ligowej tabeli, a tak szczęścia trzeba szukać w Krakowie, gdzie tym razem zmierzymy się z Cracovią.