TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Arka-Facebook Arka-Instagram Arka-Twitter Arka-YouTube Arka-TV Bilety Liga typera Stowarzyszenie Inicjatywa Arka
LV Bet
Gdynia Sport

Wirtualna wycieczka

Aktualności

img

19.02.2018

23.kolejka za nami: Zwycięska czołówka.

W 23 kolejce spotkań padło 26 bramek. Liderzy tym razem nie zawiedli i solidarnie wygrali swoje spotkania.

 

Legia pokonała Śląsk Wrocław 4:1, a wszystkie bramki padły do przerwy. Jagiellonia z Cracovią prowadzoną przez swojego byłego trenera - Michała Probierza wygrała 1:0, a Lech pokonał 2:0 Pogoń Szczecin.

 

Sześć bramek padło w Niecieczy, gdzie Sandecja zremisowała z Koroną Kielce 3:3. Goście prowadzili dwukrotnie 1:0 i 2:1, ale punkt uratowali bramka zdobytą w 80 min.  

 

Ta sztuka nie udała się Arce, która prowadziła w Krakowie z Wisłą 1:0, potem remisowała 2:2, lecz ostatecznie przegrała 2:3 po bramce zdobytej przez gospodarzy w 83 min.

 

W pierwszej piątce są Górnik Zabrze, który w meczu kończącym kolejkę pokonał Bruk-Bet 3:0 oraz Wisła Płock kontynuująca swoją serię spotkań bez porażki (już 6). Tym razem pokonała Zagłębie Lubin 2:0. Także 2:0 wygrał Piast Gliwice, który pokonał w Gdańsku Lechię i dzięki temu opuścił strefę spadkową.

 

 

Wyniki 23 kolejki Lotto Ekstraklasy:

 

17 lutego 2018, 20:30 - Kraków (Stadion Miejski)
Wisła Kraków 3-2 Arka Gdynia
Jesús Imaz 44, Zoran Arsenić 51, 83 - Patryk Kun 11, Michał Marcjanik 60

Wisła: 22. Michał Buchalik - 5. Jakub Bartkowski, 27. Marcin Wasilewski, 15. Zoran Arsenić, 4. Maciej Sadlok - 9. Rafał Boguski (80, 71. Denys Bałaniuk), 16. Nikola Mitrović, 19. Tomasz Cywka (66, 8. Tibor Halilović), 7. Pol Llonch, 11. Jesús Imaz - 10. Carlitos (90, 24. Marko Kolar).

Arka: 1. P?vels Šteinbors - 33. Damian Zbozień, 29. Michał Marcjanik, 28. Frederik Helstrup, 17. Adam Marciniak - 24. Patryk Kun, 6. Antoni Łukasiewicz, 90. Andrij Bohdanow (84, 7. Siergiej Kriwiec), 10. Mateusz Szwoch, 13. Grzegorz Piesio (41, 14. Michał Nalepa) - 9. Rubén Jurado (56, 16. Enrique Esqueda).

żółte kartki: Cywka - Marciniak, Łukasiewicz, Kun.

sędziował: Szymon Marciniak (Płock).
widzów: 10 027.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

16 lutego 2018, 18:00 - Nieciecza (stadion Bruk-Betu Termaliki)
Sandecja Nowy Sącz 3-3 Korona Kielce
Filip Piszczek 23, Michal Piter-Bučko 48, Elhadji Pape Diaw 71 (s) - Goran Cvijanovič 8, Nika Kaczarawa 40, Elhadji Pape Diaw 80

Sandecja: 1. Michał Gliwa - 17. Adrian Basta, 5. Dawid Szufryn, 6. Płamen Kraczunow, 22. Patrik Mráz - 20. Adrian Danek (85, 10. Wojciech Trochim), 38. Jakub Grič, 28. Michal Piter-Bučko, 92. Aleksandyr Kolew, 8. Maciej Małkowski (66, 70. Tomasz Brzyski) - 26. Filip Piszczek.

Korona: 33. Zlatan Alomerović - 26. Bartosz Rymaniak, 32. Radek Dejmek, 23. Elhadji Pape Diaw, 19. Ken Kallaste - 22. Ivan Jukić (66, 13. Oliver Petrak), 8. Mateusz Możdżeń (74, 7. Marcin Cebula), 14. Jakub Żubrowski, 6. Goran Cvijanovič (66, 31. Zlatko Janjić), 27. Jacek Kiełb - 9. Nika Kaczarawa.

żółte kartki: Piter-Bučko, Piszczek, Mráz - Żubrowski.

sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce).
widzów: 1252.

------------------------------------------------------------------------------------------------- 

16 lutego 2018, 20:30 - Warszawa (Stadion Wojska Polskiego)
Legia Warszawa 4-1 Śląsk Wrocław
Kasper Hämäläinen 23, 30, 33, Jarosław Niezgoda 45 - Róbert Pich 35

Legia: 1. Arkadiusz Malarz - 28. Łukasz Broź, 44. William Rémy, 2. Michał Pazdan, 55. Artur Jędrzejczyk - 31. Krzysztof Mączyński, 6. Chris Philipps (55, 32. Miroslav Radović), 7. Domagoj Antolić - 9. Eduardo, 11. Jarosław Niezgoda (83, 20. Marko Vešović), 22. Kasper Hämäläinen (64, 18. Michał Kucharczyk).

Śląsk: 27. Jakub Słowik - 17. Mariusz Pawelec, 3. Piotr Celeban, 21. Tim Rieder, 19. Mateusz Lewandowski - 7. Jakub Kosecki (46, 31. Maciej Pałaszewski), 6. Michał Chrapek (81, 25. Adrian Łyszczarz), 10. Kamil Vacek, 22. Sito Riera, 16. Róbert Pich - 23. Sebastian Bergier (63, 26. Daniel Łuczak).

żółte kartki: Radović - Lewandowski.

sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork).
widzów: 18 362.

------------------------------------------------------------------------------------------------- 

17 lutego 2018, 15:30 - Płock (Stadion im. Kazimierza Górskiego)
Wisła Płock 2-0 Zagłębie Lubin
José Kanté 48, 87

Wisła: 30. Thomas Dähne - 20. Cezary Stefańczyk, 26. Igor Łasicki, 14. Adam Dźwigała, 9. Arkadiusz Reca - 77. Konrad Michalak, 8. Dominik Furman, 4. Damian Szymański, 23. Semir Štilić (88, 16. Oskar Zawada), 10. Giorgi Merebaszwili (80, 7. Nico Varela) - 29. José Kanté (90, 6. Damian Rasak).

Zagłębie: 30. Dominik Hładun - 44. Alan Czerwiński, 2. Bartosz Kopacz, 3. Saša Balić, 22. Rafał Pietrzak - 9. Arkadiusz Woźniak (61, 7. Krzysztof Janus), 25. Adam Matuszczyk, 19. Filip Jagiełło, 18. Filip Starzyński (62, 16. Paweł Żyra), 11. Bartłomiej Pawłowski - 26. Jakub Mareš (77, 89. Patryk Tuszyński).

żółta kartka: Kopacz.

sędziował: Piotr Lasyk (Bytom).
widzów: 4011.

------------------------------------------------------------------------------------------------- 

17 lutego 2018, 18:00 - Białystok (Stadion Miejski)
Jagiellonia Białystok 1-0 Cracovia
Martin Pospíšil 60

Jagiellonia: 81. Mariusz Pawełek - 8. Łukasz Burliga, 17. Ivan Runje, 5. Nemanja Mitrović, 12. Guilherme - 21. Przemysław Frankowski, 6. Taras Romanczuk, 99. Bartosz Kwiecień (90, 16. Guti), 26. Martin Pospíšil, 9. Arvydas Novikovas (79, 10. Dejan Lazarević) - 11. Roman Bezjak (69, 18. Cillian Sheridan).

Cracovia: 40. Michal Peškovič - 2. Matic Fink, 39. Michał Helik, 20. Niko Datković, 3. Michal Sipľak - 11. Mateusz Wdowiak (53, 44. Nicolai Brock-Madsen), 5. Miroslav Čovilo, 25. Szymon Drewniak, 19. Javi Hernández (67, 10. Sergei Zenjov), 92. Deniss Rakels (76, 7. Antonini Čulina) - 99. Krzysztof Piątek.

żółte kartki: Burliga, Bezjak, Pospíšil - Datković, Brock-Madsen.

sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).
widzów: 9090.

------------------------------------------------------------------------------------------------- 

18 lutego 2018, 15:30 - Gdańsk (Stadion Energa Gdańsk)
Lechia Gdańsk 0-2 Piast Gliwice
Mateusz Szczepaniak 65, Michal Papadopulos 90

Lechia: 1. Dušan Kuciak - 41. Paweł Stolarski, 30. João Nunes, 4. Gérson, 20. Adam Chrzanowski, 22. Filip Mladenović (67, 7. Miloš Krasić) - 28. Flávio Paixão (46, 27. Rafał Wolski), 35. Daniel Łukasik (62, 16. Ariel Borysiuk), 6. Simeon Sławczew, 21. Sławomir Peszko - 19. Marco Paixão.

Piast: 1. Jakub Szmatuła - 20. Martin Konczkowski, 88. Uroš Korun, 4. Jakub Czerwiński, 5. Marcin Pietrowski - 21. Gerard Badía (71, 17. Joel Valencia), 33. Tomasz Jodłowiec, 6. Tom Hateley, 12. Saša Živec - 10. Karol Angielski (77, 27. Michal Papadopulos), 44. Mateusz Szczepaniak.

żółte kartki: Peszko, Stolarski - Angielski, Czerwiński.

sędziował: Paweł Gil (Lublin).
widzów: 7139.

------------------------------------------------------------------------------------------------- 

18 lutego 2018, 18:00 - Poznań (Inea Stadion)
Lech Poznań 2-0 Pogoń Szczecin
Darko Jevtić 20, Emir Dilaver 81

Lech: 1. Jasmin Burić - 2. Robert Gumny, 66. Emir Dilaver, 13. Nikola Vujadinović, 22. Wołodymyr Kostewycz - 10. Darko Jevtić (90, 34. Tymoteusz Klupś), 7. Maciej Gajos, 6. Łukasz Trałka, 86. Radosław Majewski (68, 18. Mihai Rădu?), 16. Mario Šitum - 32. Christian Gytkjær (60, 11. Ołeksij Chobłenko).

Pogoń: 1. Łukasz Załuska - 2. Cornel Râpă, 23. Jarosław Fojut, 25. Lasza Dwali, 77. Ricardo Nunes - 9. Adam Frączczak, 4. Jakub Piotrowski, 6. Rafał Murawski (53, 29. Marcin Listkowski), 14. Kamil Drygas (82, 13. Morten Rasmussen), 11. Spas Delew (62, 18. Adam Buksa) - 93. Łukasz Zwoliński.

żółte kartki: Trałka, Jevtić - Drygas, Zwoliński, Fojut, Piotrowski.

sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa).
widzów: 14 348.

------------------------------------------------------------------------------------------------- 

19 lutego 2018, 18:00 - Zabrze (Arena Zabrze)
Górnik Zabrze 3-0 Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Łukasz Wolsztyński 30, Rafał Kurzawa 53, Damian Kądzior 74

Górnik: 1. Tomasz Loska - 3. Adam Wolniewicz, 15. Dani Suárez, 55. Paweł Bochniewicz, 14. Michał Koj - 9. Damian Kądzior, 22. Szymon Matuszek, 4. Mateusz Wieteska (72, 28. Maciej Ambrosiewicz), 7. Rafał Kurzawa - 25. Łukasz Wolsztyński (77, 20. Marcin Urynowicz), 17. Igor Angulo (90, 18. Wojciech Hajda).

Bruk-Bet Termalica: 82. Ján Mucha - 14. Gabriel Matei, 3. Joona Toivio, 77. Artem Putiwcew, 6. Rafał Grzelak - 7. Roman Gergel (60, 17. Bartosz Szeliga), 25. Mateusz Kupczak, 5. Vlastimir Jovanović, 10. Samuel Štefánik, 19. Dávid Guba (73, 99. Dejan Janjatović) - 18. Bartosz Śpiączka (59, 22. Nika Kwantaliani).

żółte kartki: Matuszek, Wolniewicz - Grzelak, Matei, Jovanović.

sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń).
widzów: 12 234.

 

 

tr, składy:90minut.pl

 

Sprzedaż biletów na mecz Arka - Piast Gliwice!

 

 

KASZUBY GRAJĄ Z ARKĄ!

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/arka_baner_piast_f8f8397d451d789c9fbf1b4804a88001.jpg

 








Poprzedni Następny

Mapa Strony