16.12.2017

Pogoń - Arka 1:0. Szczecin nadal niezdobyty. Czas na urlopy.

Adam Frączczak znów okazał się katem Arki. Jego bramka zapewniła Pogoni 3 punkty i sprawiła, że ostatni mecz żółto-niebieskich w tym roku przyjął gorzki smak. Arkowcy udają się teraz na zasłużone urlopy po przepięknym 2017 roku.

21. kolejka Lotto Ekstraklasy

Pogoń Szczecin - Arka Gdynia  1:0 (0:0)
Bramki: Frączczak 60'

Pogoń: Załuska - Rapa, Fojut, Dvali, Matynia - Drygas, Piotrowski, Murawski (46' Zwoliński) - Frączczak, Listkowski (90' Kort), Delev (86' Rudol).

Arka: Steinbors - Zbozień, Sołdecki, Helstrup, Warcholak - Łukasiewicz, da Silva (63' Piesio), Nalepa (70' Jurado), Marciniak, Kun - Siemaszko (54' Szwoch)

Żółte kartki: Dvali, Listkowski - Siemaszko, Helstrup, Warcholak, Nalepa, Sołdecki

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce).

Widzów:

0 min - Pogoń zamyka ligową tabelę, ale nikt kto obserwuje grę tego zespołu nie powie z czystym sumieniem, że jego pozycja w lidze oddaje rzeczywisty obraz formy Pogoni.

0 min - szczecinianie "zbudowali" passę trzynastu spotkań bez zwycięstwa, często tracąc trzy punkty w bardzo pechowych okolicznościach w końcówkach meczów, ale w ostatnią środę pojechali do Gdańska i tam w pełni zasłużenie ograli Lechię. Dziś podbudowani tym zwycięstwem przystąpią do meczu z Arką.

0 min - dwa mecze rozegrane od ostatniej soboty kosztowały Arkowców sporo sił. Nie dziwią zatem zmiany w wyjściowej jedenastce, na które zdecydował się trener Leszek Ojrzyński. Poza Antkiem Łukasiewiczem, wymianie uległa cała druga linia. Na ławce usiedli Krivets, Szwoch, Piesio i Zarandia, a od pierwszej minuty zagrają da Silva, Nalepa, Marciniak i Kun.

0 min - mamy też zmianę w obronie, gdzie pauzującego za kartki Marcjanika wystąpi Dawid Sołdecki.

0 min - spośród piłkarzy Pogoni trzeba wyróżnić Frączczaka, który ostatnio regularnie strzelał Arce bramki, a ponadto świetnie się prezentujących Deleva i Piotrowskiego.

0 min - trener Kosta Runjaić zdecydował też o posadzeniu na ławce Łukasza Zwolińskiego, który ma za sobą epizod w Arce, a postawienie w ataku na Listkowskiego. Poza meczową osiemnastką jest inny z byłych Arkowców, Darek Formella.

0 min - w wyjściowym składzie Pogoni jest także Rafał Murawski, który w tym tygodniu ustąpił miejsca w Radzie Nadzorczej naszego klubu.

0 min - drużyny wychodzą już na boisko. Arka na żółto-niebiesko, gospodarze w bordowo-granatowe pasy.

0 min - wiele do życzenia pozostawia stan murawy na stadionie w Szczecinie. Ale jak zawsze w takich przypadkach, warunki do gry są takie same dla obu zespołów.

0 min - sedzią VAR w tym meczu będzie Bartosz Frankowski z Torunia.

1 min - zaczęła Arka!

3 min - Dvali brzydko fauluje Nalepę. Otrzymuje żółtą kartkę.

4 min - 35 metrów od bramki Załuski. Warcholak zdecydował się na strzał z rzutu wolnego, ale nie powtórzył wyczynu z Kielc, gdzie zdobył bramkę.

8 min - pierwszy raz zbliżyli się pod nasze pole karne gospodarze. Piłkę na lewym skrzydle przejął Frączczak, spróbował dośrodkować, ale wyrzucił piłkę za linię końcową.

10 min - rzut z autu na wysokości pola karnego Pogoni. Wykonawcą jest Zbozień, ale obrońcy szybko przejęli wyrzuconą przez niego piłkę. Wyprowadzili kontrę, która zakończyła się dopiero w naszym polu karnym, gdzie Nalepa wyekspediował ją daleko w aut!

12 min - Matynia na lewym skrzydle chciał zacentrować spod linii końcowej pod naszą bramkę, dobrze zablokował piłkę Zbozień i będzie korner.

13 min - piłka w naszej bramce! Dvali przyjął piłkę w polu karnym i oddał efektowny strzał, którego nie dał rady zatrzymać Steinbors! Dvali jednak o mało nie kopnął w głowę Marciniaka i mamy analizę VAR!

13 min - analiza dla nas pomyślna! Nie ma gola, był faul Dvalego!

15 min - Załuska przed polem karnym wyprzedza ofiarnie Siemaszkę! Rafał był bliski przejęcia piłki!

18 min - Listkowski zdecydował się na strzał z 25 metrów i piłka pzreszła w niedużej odległości ponad poprzeczką naszej bramki! Trochę za dużo swobody miał zawodnik Pogoni przed naszym polem karnym.

19 min - Marcin Warcholak wrzucił piłkę w pole karne Pogoni. Ta przeszła w kierunku dalszego słupka, lecz Sołdecki nie miał szans na jej opanowanie i futbolówka wyszła poza linię końcową.

23 min - Łukasiewicz przecina podanie Rapy w pole karne, będzie rzut rożny.

23 min - szybkie rozegranie kornera przez gospodarzy, Piotrowski zacentrował na dalszy słupek, a tam Frączczak przewrotką chciał zaskoczyć Steinborsa! Piłkarz Pogoni nie trafił jednak w bramkę.

25 min - Delev posłał piłkę w pole karne Arki, ale nasi zawodnicy wybili piłkę. Przejął ją Rapa i niebezpiecznie uderzył! Steinbors odbija ten strzał, a da Silva wybija piłkę z szesnastki!

26 min - żółta kartka dla Listkowskiego za protesty wobec decyzji sędziego o faulu na Marciniaku.

28 min - żółta kartka tym razem dla Siemaszki za przerwanie akcji gospodarzy. A chwilę wcześniej Marciniak przedarł się z piłką w pobliże pola karnego rywali i zatrzymał go dopiero ostatni obrońca.

30 min - znów rzut rożny dla Pogoni. Fojut sfaulował Łukasiewicza, co nie umknęło uwadze arbitra.

31 min - groźnie w polu karnym Pogoni. da Silva zabrał się z piłką do linii końcowej, zagrał przed bramkę, gdzie powalczył o nią Kun. Niestety nasz zawodnik przekroczył przepisy i jest gwizdek sędziego.

34 min - świetne podanie Murawskiego do wychodzącego na pozycję Frączczaka! W ostatniej chwili udało się zablokować strzał napastnika gospodarzy!

36 min - Rapa fauluje Kuna i będzie okazja na dośrodkowanie z bocznej strefy boiska dla gdynian.

37 min - niezła piłka posłana z rzutu wolnego od da Silvy, ale ostatecznie piłka nie przeszła do Siemaszki na dalszym słupku.

40 min - gorąco pod naszą bramką! Listkowski przejął piłkę w polu karnym, a po zagraniu pod bramkę Marciniak wybił ją na rzut rożny!

42 min - Pogoń przeważa, Arka skupiona od kilku minut wyłącznie defensywie. Czekamy na akcję, która odmieni nieco oblicze tego spotkania i doda Arce wiatru w żagle.

44 min - Kun chciał przejść prawym skrzydłem w pole karne po tym, jak przejął piłkę Siemaszko. Bez powodzenia.

45 min - Pavels Steinbors! Fantastyczna interwencja po strzale z dystansu Piotrowskiego!

PRZERWA - to Pogoń przeważała w pierwszej części meczu i to ona była bliższa zdobycia bramki. Nie udała jej się ta sztuka głównie za sprawą dobrej postawy naszych obrońców i Steinborsa. Zadrżeliśmy, gdy Dvali posłał piłkę do siatki, a sędzia wskazał na środek boiska, lecz z pomocą przyszedł VAR, który słusznie wykazał faul Gruzina. Po zmianie stron oczekujemy częstszych ataków żółto-niebieskich, bo tylko w ten sposób będziemy mogli pokusić się w Szczecinie o zdobycie bramki.

46 min - Łukasz Zwoliński od pierwszej minuty drugiej połowy na boisku. Zmienił Rafała Murawskiego.

48 min - niezły pomysł Siemaszki, aby podać piłkę w kierunku Marcusa za plecy obrońców, ale zbyt późno wystartował do niej da Silva.

49 min - niecelny strzał Frączczaka z 20 metrów.

50 min - zagranie z głębi pola do wbiegającego w nasze pole karne Deleva, strzał z ostrego kąta Bułgara mija naszą bramkę!

52 min - faul da Silvy na Drygasie. Okazja dal Pogoni na dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry.

53 min - było znów niebezpiecznie! Dośrodkowanie Deleva spada na nogę Zwolińskiego, ale trąconą przez tego zawodnika piłkę złapał Steinbors!

54 min - pierwsza zmiana w Arce. Za Rafała Siemaszkę wchodzi Mateusz Szwoch.

56 min - Hestrup sfaulował Deleva na siedemnastym metrze przed naszą bramką. Nie dość, że nasz stoper ogląda żółtą kartkę, to jeszcze jest bardzo groźna sytuacja pod naszą bramką.

57 min - Delev ponad murem i ponad bramką Arki!

58 min - rzut rożny dla Arki. Złe zagranie z narożnika boiska Nalepy i faulem musiał przerywać atak Pogoni Warcholak. Żółta kartka.

60 min - gol dla Pogoni! Niestety znów sposób na zdobycie gola przeciwko Arce znalazł Frączczak, który doszedł do piłki zagranej przez Matynię w pole karne, nie przecięli tego nasi obrońcy i napastnik Pogoni z bliska wpakował piłkę do siatki!

62 min - Nalepa wycina Deleva i otrzymuje żółtą kartkę.

63 min - jest druga zmiana w Arce. Piesio zastępuje da Silvę.

64 min - kolejne żółtko dla Arkowca, tym razem ukarany Sołdecki. To oznacza, że Dawid nie zagra w pierwszymmeczu w nowym roku z Lechem Poznań.

65 min - Steinbors piąstkuje po dośrdkowaniu Deleva i poturbował atakującego go z pozycji spalonej Drygasa. Potrzebna pomoc masażystów.

69 min - rzut z autu w pole karne Pogoni zamieniliśmy po chwili na rzut rożny.

70 min - dośrodkowanie z narożnika przerwane gwizdkiem arbitra, który uznał, że Warcholak faulował obrońcę gospodarzy.

70 min - Jurado zmienia Nalepę. To ostatnia korekta trenera Ojrzyńskiego.

72 min - dośrodkowanie Deleva z rzutu rożnego i znów niebezpiecznie pod naszą bramką. Fojut doszedł do piłki i uderzył po ziemi obok słupka!

73 min - rzut rożny dla Arki. I znów faul jednego z gdynian, tym razem poszkodowany był Załuska.

78 min - Arkowcy podchodzą wyżej, więcej ryzykują, ale jeszcze nie odmienili obrazu gry w sposób, który może zaowocować golem wyrównującym. Brakuje składnych akcji, wymiany kilku dokładnych podań.

79 min - jeszcze jeden rzut rożny dla Arki. Dośrodkowanie Szwocha wypiąstkował Załuska.

83 min - zamieszanie pod bramką Pogoni. Jurado i Marciniak jednak nie zdołali wyłuskac piłki spod nóg obrońców!

83 min - Szwoch świetnie wrócił na własną połowę i dogonił Zwolińskiego, który już pędził sam z piłką na naszą bramkę!

85 min - niezła akcja Arki, szkoda zbyt mocnego podania Piesio do Warcholaka na lewym skrzydle.

86 min - Rudol za Deleva w zespole Pogoni.

88 min - spalony Marciniak przy stałym fragmencie gry wykonanym przez Łukasiewicza.

89 min - w ostatnich minutach Sołdecki przesunięty wyraźnie do formacji ofensywnej, ale czy będzie miał okazję do pokazania umiejętności gry w ataku?

90+1 min - było naprawdę blisko! Warcholak posłał piłkę w szesnastkę Pogoni, tam przejął ją Kun i oddał strzał zza pleców obrońcy, ale Załuska fantastyczną interwencją uratował swój zespół!

90+2 min - jeszcze zmiana w Pogoni. Kort za Listkowskiego.

90+3 min - stały fragment gry, wszyscy Arkowcy poza Steinborsem pod bramką Pogoni, ale piłka została zagrana do Jurado, który był na pozycji spalonej

KONIEC - potwierdziło się, że Szczecin nie jest terenem wygodnym dla Arki. Pogoń przeważała w tym spotkaniu i na ogół dobrze spisująca się nasza defensywa jeden raz nie upilnowała Frączczaka i ten zdobył jedynego gola w tym meczu. Kończymy rok porażką, ale to nie zmienia faktu, jak udany on był dla gdyńskiego klubu.

Najlepszy prezent? - Karnet na mecze Arki!