11.11.2017

Efektowne zwycięstwo juniorów młodszych!

Świetnie spisali się dziś nasi juniorzy młodsi. Arka pokonała na wyjeździe Pogoń Szczecin 4:0 (1:0).

Centralna Liga Juniorów U17 - 13 kolejka

Pogoń Szczecin - Arka Gdynia 0:4 (0:1)

Bramki: Faltyński 2 (15' k., 41), Stępień 62', Urbański 64'

Arka: Molenda (66' Michniewicz) - Branicki, Szaflarski, Janczak, Talaśka, Stępień (74' Jahn) Wojda, Bohm, Zbiranek (69' Obłąkowski), Wiśniewski (41' Urbański), Faltyński

W środę Pogoń wygrała w zaległym meczu z Lechem 3:0 i było jasne, że żółto-niebieskich czeka trudne zadanie. Nasi młodzi zawodnicy zagrali bardzo dobre spotkanie i odnieśli w Szczecinie efektowne zwycięstwo.

Od początku meczu Pogoń dłużej rozgrywała piłkę, a Arka szukała swoich szans po przechwycie. W 15 min. Krystian Faltyński otworzył wynik spotkania celnym strzałem z rzutu karnego. "Jedenastka" została podyktowana po akcji Talaśki, którego w polu karnym faulował jeden z obrońców.  Do przerwy dwie szanse miał jeszcze Zbiranek. Przy pierwszym uderzeniu piłka minimalnie minęła bramkę, a potem rywali uratowała poprzeczka.

Druga połowa rozpoczęła się znakomicie dla naszej drużyny. W 41 min. Faltyński odebrał piłkę obrońcy i bez problemu pokonał bramkarza Pogoni. W kolejnych minutach Arka grała bardzo konsekwentnie i podwyższyła wynik po bramkach Urbańskiego i Stępnia.

W przyszłym tygodniu podopiecznych trenera Jakuba Frydrycha czekają dwa mecze. W środę Arka rozegra zaległe spotkanie z Wartą Poznań, a w niedzielę zakończy występy ligowe w tym roku derbami z Lechią.