12.11.2017

Arka II zremisowała ze Startem Miastko.

W meczu 16 kolejki Saltex 4 ligi Arka II zremisowała na wyjeździe ze Startem Miastko 1:1 (1:1). Bramkę dla naszej drużyny zdobył w 34 min. spotkania Norbert Hołtyn.

16 kolejka Saltex 4 ligi

Start Miastko - Arka II Gdynia 1:1 (1:1)

Bramki: Żak 31' - Hołtyn 34'

Arka II: Więckowicz - Wieczorek (67' Klecha), Lengiewicz, Bednarski, Krakowiak - Olszewski (80' Manteufel), B.Nowicki (78' Sarnowski) - Babiński, Affeld, Gniadecki - Hołtyn

Wynik spotkania został ustalony w pierwszej połowie. W 31 min. gospodarze objęli prowadzenie po strzale Żaka z bliskiej odległości. Arka II zareagowała bardzo dobrze i szybko odrobiła straty. Już w 34 min. z lewej strony dośrodkował Krakowiak, a ładnym strzałem głową popisał się Hołtyn i nie dał szans bramkarzowi na skuteczną interwencję.

W drugiej połowie nasz zespół ambitnie walczył o zdobycie zwycięskiej bramki i w końcówce był bliski osiągnięcia celu. W 90 min. żółto-niebiescy mieli rzut rożny, po którym do wybitej przez obrońców piłki dopadł Gniadecki i mocno uderzył w kierunku bramki. Do gospodarzy uśmiechnęło się jednak szczęście i piłka trafiła w słupek.

Trener Robert Wilczyński po meczu:

- Trzeba szanować każdy punkt, ale nie ukrywam, że przyjechaliśmy do Miastka, by sięgnąć po zwycięstwo. W naszej sytuacji w tabeli musimy wygrywać. Pierwsza połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu, druga troszkę słabsza. W końcówce nie mieliśmy też szczęścia, gdyż po strzale Dominika Gniadeckiego gospodarzy uratował słupek.

Za tydzień Arka II zakończy rundę jesienną meczem u siebie z Drutex-Bytovią II Bytów, która dziś przegrała z Kaszubią 0:1.