21.09.2017

Nasi rywale: Piast Gliwice.

Po przerwie na mecze reprezentacji, "Arkowcy" zdobyli cztery punkty u siebie w lidze i awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski. Teraz przyszedł czas na pierwszy ligowy  mecz wyjazdowy. Przeciwnikiem żółto - niebieskich będzie drużyna Piasta Gliwice.

W tym tygodniu w drużynie "Piastunek" doszło do zmiany na stanowisku trenera. Dariusza Wdowczyka zastąpił Waldemar Fornalik.

Po dziewięciu kolejkach drużyna Piasta zajmuje czternaste miejsce w tabeli, mając na koncie 8 punktów.

W ubiegłym sezonie "Arkowcy" przegrali dwukrotnie z Piastem w rundzie zasadniczej, u siebie 1:2 natomiast w rewanżu 2:3. W grupie spadkowej padł remis 1:1.

Sukcesy:

• wicemistrzostwo Polski - 2015/16
  • finalista Pucharu Polski - (2x) - 1977/78, 1982/83

W poprzednim sezonie zespół Piasta zajął 10 miejsce w tabeli z dorobkiem 31 punktów (30 przed podziałem).

W przerwie letniej w kadrze Piasta Gliwice doszło do kilku zmian. Z drużyny odeszli: Lukas Cmelik (wrócił z wypożyczenia), Marcin Flis, Jakub Freitag, Edvinas Girdvainis (wypożyczenie), Michał Masłowski (wrócił z wypożyczenia), Tomasz Mokwa, Patrik Mraz, Radosław Murawski, Tomasz Okraszewski, Łukasz Sekulski (wrócił z wypożyczenia), Aleksander Sopel (wypożyczenie) oraz Bartosz Szeliga.

Do zespołu dołączyli: Karol Angielski (powrót z wypożyczenia), Josip Barisić (powrót z wypożyczenia), Aleksander Jagiełło, Martin Konczkowski, Dario Rugasević, Joel Valencia oraz Konstantin Vassiljev.

Bilans spotkań Piasta Gliwice w sezonie 2017/2018: 2 zwycięstwa  – 2  remisy – 5 porażek

6. Korona Kielce (d, liga) 2 - 0 Michal Papadopulos 53, Saša Živec 67
7. Jagiellonia Białystok (w, liga) 1 - 0 Guilherme 46 (s)

Marcin Pietrowski - 788 minut (9 spotkań),

Patryk Dziczek - 750  minut (9 spotkań).

Najlepszy strzelec:

Michal Papadopulos - 3 bramki,

Gerard Badia, Jospi Barisić, Patryk Dziczek, Stojan Vranjes oraz Sasa Zivec - po 1 bramce.

Najostrzej grający:

Patryk Dziczek - 4 żółte kartki (nie zagra w meczu z Arką),

Sasa Zivec - 3 żółte kartki.

Gliwiczanie przed sezonem myśleli o grze w grupie mistrzowskiej, a po 9 kolejkach zajmują jednak 14 miejsce. Nie pomogło przyjście jednego z najlepszych zawodników naszej ligi - Konstantina Vassilieva. Wyniki poniżej oczekiwań spowodowały zmiany na ławce trenerskiej, w piątkowym meczu zasiądzie na niej były selekcjoner kadry Waldemar Fornalik.

W piątek "Arkowcy" będą musieli zmierzyć się z efektem "nowej miotły". Nowy trener na pewno nie zdąży dużo zmienić w grze Piasta, jednak zawodnicy gospodarzy będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony nowemu szkoleniowcowi. My jednak liczymy, że dobra passa po przerwie na reprezentację,  będzie trwać nadal i żółto - niebiescy przywiozą punkty z wyjazdu do Gliwic.

opracował: Sebastian Jędrzejewski