17.09.2017

Juniorzy starsi zremisowali z Wartą Poznań. Relacja.

W meczu 7 kolejki grupy zachodniej CLJ juniorzy starsi Arki zremisowali u siebie z Wartą Poznań 1:1 (1:0). Bramkę dla żółto-niebieskich zdobył Mateusz Gułajski.

Centralna Liga Juniorów U19 - 7 kolejka

Arka Gdynia - Warta Poznań 1:1 (1:0)

Bramki: Gułajski 14' - Piekarski 63'

Arka: Krzepisz – Grabowski, Manteufel, Szałecki, Kozakowski, Sławek, Pek (46' Matys), Gułajski, Markiewicz (76' Szopa), Ryk, Wójtowicz (61' Ziemann)

Żółte kartki: Grabowski

Cały mecz toczył się w szybkim tempie i dostarczył sporo emocji. W pierwszej połowie Arka wyszła na prowadzenie. W 14 min. Gułajski wykorzystał daleki wyrzut z autu jednego z kolegów i skierował piłkę do siatki. W tej części gry Arka osiągnęła przewagę, stwarzając sobie kilka sytuacji, przy których naszym zawodnikom zabrakło jednak skuteczności i precyzji w ostatnim podaniu. Przeciwnik też miał dwie doskonałe okazje, ale bardzo dobrze spisał się nasz bramkarz Krzepisz.

W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się i obie drużyny nadal grały ofensywnie. W  53 min. zawodnik Warty uderzył z rzutu wolnego i trafił w słupek. Piłka odbiła się od jego wewnętrznej strony, przeszła wzdłuż linii bramkowej i wyszła w pole. W 63 min. kolejny stały fragment dał rywalowi wyrównanie, a na listę strzelców wpisał się Piekarski.

Po stracie gola Arka starała się zdobyć zwycięską bramkę. W 71 min. Kozakowski uderzył w poprzeczkę, a w 78 min. Ziemann w sytuacji "sam na sam" trafił prosto w bramkarza. Kolejne minuty, pomimo ambitnej gry „Arkowców”, nie przyniosły zmiany wyniku i mecz zakończył się remisem.

Trener Krzysztof Janczak po meczu:

- Szkoda straconych punktów. Jest to drugi mecz, w którym prowadzimy i nie potrafimy utrzymać korzystnego wyniku do końca meczu. Mieliśmy kilka dobrych sytuacji, ale niestety brakowało skuteczności. Wynik 1:0 nigdy nie daje pewności, zawsze można popełnić błąd i stracić bramkę. Dlatego też szkoda sytuacji, których nie wykorzystaliśmy, tym bardziej, że zagraliśmy dobry mecz.