15.04.2016

Arka - GKS Bełchatów 2:1. Blisko, coraz bliżej!

To był trudny mecz dla Arki, ale zwycięski! Arka utrzymuje pozycję lidera! Dziś jej bohaterami byli Mateusz Szwoch i Dariusz Formella, zdobywcy dwóch bramek dla żółto-niebieskich. Jesteśmy znów o krok bliżej do upragnionego awansu!

26. kolejka I ligi

Arka Gdynia - GKS Bełchatów 2:1 (2:0)

Bramki: Szwoch 32', Formella 36' - Rachwał 56'(k)

Arka: Jałocha - Socha, Marcjanik, Fialho, Warcholak - Formella, Łukasiewicz, Nalepa (86' Sambea), Da Silva (83' Bożok) - Szwoch - Abbott (46' Siemaszko).

GKS Bełchatów:  Krakowiak - Klemenz, Michalski, cverna, Kuban - Papikyan (75' Wroński), Rachwał, Zgarda (55' Szymorek), Ploj - Zapalac, Demianiuk (70' Gierszewski)

Żółte kartki: Nalepa, Fialho, Bożok - Szymorek

Sędzia: Łukasz Bednarek (Koszalin)

Widzów: 7281

0 min - przyjemny, kwietniowy wieczór w Gdyni. Doskonała pora na przyjście na stadion przy Olimpijskiej i pomoc Arce w odniesieniu kolejnego zwycięstwa!

0 min - dziś w składzie Arki zabrakło Krzysztofa Sobieraja, który jednak przegrał wyścig z czasem i nie zdołał na tyle zaleczyć urazu, aby dziś być gotowym do gry. W miejsce naszego kapitana zagra dziś Alan Fialho.

0 min - do wyjściowego składu Arki powraca także Michał Nalepa. W tej sytuacji na ławce rezerwowych musiał usiąść Yannick Sambea.

0 min - GKS Bełchatów wciąż pozostaje osłabiony brakiem kontuzjowanych Szymańskiego i Wrońskiego.

0 min - obie jedenastki już na murawie. Rota!

0 min - Arka na żółto-niebiesko, GKS na zielono-czarno.  Zaczynają goście!

3 min - na razie spokojny początek meczu. Piłka utrzymuje się własciwie wyłącznie w środkowej strefie boiska.

4 min - rzut wolny spod linii bocznej wykonał Szwoch. Rozegrał piłkę z Warcholakiem, który posłał ją w pole karne. Tam zagrał ją głową Abbott, a przed bramką walczył Fialho i chyba był faulowany! Gwizdek sędziego jednak milczy!

9 min - płaskie zagranie pod naszą bramkę Demianiuka, ale czujność zachował Łukasiewcz, który spokojnie wyprowadził ją z naszej szesnastki.

10 min - Nalepa przerwa szybka akcję GKS-u faulem. Goście będą mieli okazję do dośrodkowania w nasze pole karne ze stałego fragmentu gry.

11 min - Zapalac centruje, ale wprost na głowę Sochy. Chwilę później faulowany jest da Silva i wznowimy grę od rzutu wolnego.

12 min - Demianiuk ograł Marcjanika w polu karnym i znalazł się w stuprocentowej sytuacji, bo przed nim tylko Jałocha! Fantastycznie jednak interweniuje nasz bramkarz! Brawo Konrad!

18 min - Zapalac dośrodkował z rzutu rożnego, a do uderzenia głową doszedł Klemenz! Na nasze szczęście fatalnie uderzył obrońca GKS-u!

21 min - indywidualna akcja Papikyana, który długo zmagał się z naszymi obrońcami i w końcu uderzył z 17 metrów, co skutecznie zablokowali Arkowcy.

27 min - przedziwna sytuacja. Kuban wybijał piłkę głową z własnego pola karnego i upadł na murawę. Gra była kontynuowana, ale arbiter ją przerwał, aby mogła być udzielona pomoc zawodnikowi z Bełchatowa!

32 min - Arkowcy stracili piłkę na własnej połowie, co chciał wykorzystać Zapalac

32 min - gooolll dla Arki! Mateusz Szwoch dochodzi do świetnego podania od Abbotta i znalazł się sam przed bramkarzem GKS-u! Górą Szwoch, który zdobył pierwszego gola od swojego powrotu do Arki!

36 min - 2:0! Coż za gol Formelli! Wszystko zaczął Alan, kapitalnie zagrywając spod własnego pola karnego do Nalepy, ten pociągnął kilka metrów i podał do Formelli na skrzydło. Formella ograł obrońcę, wpadł w pole karne i mimo ostrego kąta uderzył w kierunku dalszego słupka z ogromną rotacją! Krakowiak bezradny, przepiękny gol!

38 min - żółta kartka dla Nalepy, który po nienajlepszym przyjęciu piłki uciekł się do faulu, uniemożliwiając wyprowadzenie szybkiej akcji podopiecznym trenera Ulatowskiego.

39 min - to mógł być nokaut! Nalepa pociągnął kilkanaście metrów z piłką przy nodze i uderzył z linii pola karnego! Minimalne pudło Michała!

45 min - Formella znów z piłką w polu karnym GKS-u! Tym razem Darka osaczyli obrońcy i nie miał większych szans na przebicie się przed Krakowiaka.

PRZERWA - długo Arkowcy wchodzili w ten mecz. W pierwszych 30 minutach to goście byli bliżsi zdobycia bramki, ale Jałocha wygrał pojedynek z Demianiukiem. Potem jednak byliśmy świadkami pokazu siły Arki, gdy w cztery minuty Szwoch i Formella rozstrzygnęłi losy tej części meczu. Do tego duetu mógł jeszcze dołączyć Nalepa, ale Michał minimalnie spudłował w swojej akcji. W drugiej połowie oczekujemy na kolejne trafienia żółto-niebieskich!

46 min - drugą połowę rozpoczynamy z jedną zmianą. Do szatni na przerwę Abbott schodził trzymając się za nogę i teraz już na boisku się nie pojawił. Za niego melduje się Siemaszko.

46 min - Szwoch zagrał do Nalepy w pole karne, ale odskoczyła Michałowi piłka! Szkoda, bo Nalepa mógł mieć doskonałą okazję na swojego gola w tym meczu!

49 min - Szwoch dośrodkował z rzutu rożnego, piłka spada na nogę Marcjanika, który jednak nie uderzył w nią czysto i obrońcy ratują zespół GKS-u!

51 min - Krakowiak uwikłał się w drybling najpierw z Nalepą, a po chwili ze Szwochem. Górą bramkarz GKS-u Bechatów.

53 min - faul Alana w naszym polu karnym! Będzie rzut karny dla GKS-u! Żółta kartka dla Alana Fialho. Poszkodowany był Zgarda, który nie jest w stanie kontynuować gry. Za niego wchodzi Szymorek.

56 min - Rachwał i... gol! Strzał w środek bramki, skąd do boku poszedł Jałocha. Koniec świetnej passy naszego bramkarza bez straconego gola.

59 min - a na trybunach zjawiło się dziś 7281 widzów! Brawo!

64 min - Marcus da Silva wywalczył rzut rożny. Alan znów zderzył się z rywalem, tym razem z Cverną. Piłka po interwencji obrońców wychodzi na aut.

66 min - kolejny korner. Znów centruje Szwoch i radzą sobie ponownie defensorzy GKS-u. Po chwili jednak piłka wraca w pole karne, gdzie wyskakuje do niej Krakowiak. Bramkarz jednak lądując na ziemi gubi piłkę, a sędzia gwiżdże faul Siemaszki!

69 min - ależ Siemaszko był bliski trafienia! Warcholak zacentrował z rzutu wolnego z bocznej strefy boiska, piłkę głową przedłużył Marcjanik, a przy dalszym słupku był Siemaszko, który zagłówkował ponad bramką!

70 min - Gierszewski za Demianuka w zespole GKS-u.

70 min - zagotowało się pod naszą bramką! Centra Klemenza z prawego skrzydła i Alan ofiarnie wybija piłkę na rzut rożny.

73 min - Siemaszko indywidualnie w polu karnym gości! Było blisko, a Rafał stanął by oko w oko z Krakowiakiem!

75 min - za Papikyana wchodzi Wroński

76 min - fantastyczna akcja Formelli, który na pełnej prędkości wyprzedzał kolejnych obrońców Bełchatowa! Gdy przed sobą miał już tylko Krakowiaka, górą okazał się bramkarz GKS-u! Szkoda, że Darek wcześniej nie dostrzegł osamotnionego Siemaszki...

83 min - zmiana w Arce. Za Marcusa da Silvę wchodzi Miro Bożok!

84 min - Szymorek ogląda żółtą kartkę za faul na Formelli.

85 min - Siemaszko minimalnie minął się z piłką zacentrowaną z rzutu wolnego przez Warcholaka!

86 min - ostatnia zmiana w zespole Nicińskiego. Yannick Sambea za Michała Nalepę.

87 min - bardzo mocny strzał z 17 metrów Formelli! Piłka szybuje tuż nad poprzeczką!

90+1 min - piękna akcja Siemaszki! Rafał idealnie odegrał do Formelli, a ten strzelił sprzed linii pola karnego tuż obok słupka!

90+2 min - żółta kartka dla Bożoka, który nie mógł się pogodzić z decyzją arbitra!

KONIEC - druga połowa nie przyniosła bramek Arce, lecz jedno trafienie GKS-owi. Dzięki temu cały czas losy punktów się wahały, ale ostatecznie Arkowcy zdołali utrzymać korzystny wynik do końca, przy okazji stwarzając sobie kilka okazji do podwyższenia prowadzenia.