20.03.2016

Wigry - Arka 0:1. Biegun zdobyty!

Arka w Suwałkach wywalczyła trzy punkty! Mecz był bardzo trudny, rywal wysoko zawiesił poprzeczkę, ale nasi zawodnicy wreszcie uporali się z tym rywalem i zdobyli Suwałki! Zdobywcą złotej bramki okazał się Dariusz Formella!

22. kolejka I ligi

Wigry Suwałki - Arka Gdynia 0:1 (0:0)
Bramki: Formella 52'

Wigry: Salik - Bogusz, Kozak (87' Biel), Santana, Kądzior, Kalinkowski (82' Makaradze), Wichtowski, Bartkowski, Żebrowski (71' Zapolnik), Adamek, Baran

Arka: Jałocha - Stolc (46' Socha), Marcjanik, Fialho, Warcholak - da Silva, Łukasiewicz, Nalepa (78' Sambea), Formella - Szwoch - Abbott (46' Siemaszko)

Żółte kartki: Santana, Adamek - Socha, Fialho, Łukasiewicz

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź)

0 min - nie ma niespodzianek w składzie żółto-niebieskich. Arka rozpocznie mecz z Wigrami w zestawieniu niemal identycznym, jak było to w starciu przeciwko Zagłębiu. Wyjątek to obecność Marcjanika, który zastąpi Sobieraja, pauzującego za żółte kartki. To jego 50 mecz w barwach Arki.

0 min - pogoda w Suwałkach typowa dla tego regionu. Deszcz ze śniegiem i temperatura bliska zeru. A dziś pierwszy dzień wiosny!

0 min - Wigry dalekie dziś od optymalnego składu. W wyjściowej jedenastce brakuje Jarzębowskiego, Karankiewicza i Brtana.

0 min - w zespole gospodarzy nie dostrzegamy tym razem żadnego zawodnika z gdyńską przeszłością. Tylko na ławce rezerwowych zasiadł dziś Hieronim Zoch, a poza osiemnastką znalazł się kontuzjowany Tomasz Jarzębowski.

0 min - obie drużyny wychodzą na plytę boiska. Arka zagra dziś w swoich żółto-niebieskich pasiakach.  Wigry w jednolitych, białych kompletach. Co ciekawe, wyprowadziła ich maskotka klubowa, którą jest... miś polarny. Trudno nie zgodzić się z trafnością wyboru maskotki w Wigrach.

1 min - zaczęli "Arkowcy"!

2 min - Wichtowski centruje z rzutu wolnego w pole karne Arki, ale zbyt lekko, piłkę przejął Nalepa.

3 min - pierwszy celny strzał Wigier. Kalinkowski uderzył z 20 metrów, Jałocha pewnie broni!

5 min - piłka znów znów w polu karnym Arki, to do gospodarzy należy inicjatywa w pierwszych minutach. Znów dobrze odnalazł się Jałocha, który przejął piłkę.

8 min - Stolc faulowany we własnym polu karnym. Dobra reakcja Przemka, bo mogło być naprawdę groźnie.

9 min - ależ to była okazja dla Wigier! Piłkarze gospodarzy wymienili trzy podania w naszej szesnastce i wypracowali idealną pozycję strzelecką Kądziorowi, który z 12 metrów przenosi piłkę nad poprzeczką!

14 min - gospodarze próbują wyprzedzać "Arkowców" i szybko przerywać nasze ofensywne zapędy. Na razie z dobrym skutkiem.

17 min - wyrzut z autu wprost w nasze pole karne, ale wybija piłkę Warcholak.

19 min - tym razem czujnością wykazał się Marcjanik, który wybił kolejne dośrodkowanie w nasze pole karne. Wigry na razie przeważają.

20 min - i znów gospodarze bardzo bliscy powodzenia. Kozak zacentrował z lewej strony w kierunku bliższego słupka, a tam Adamek uderzył głową w boczną siatkę!

25 min - da Silva faulowany w odległości 40m od bramki Salika. Będzie okazja do dośrodkowania w pole karne.

25 min - centra Warcholaka, w polu karnym powstało małe zamieszanie, ale najlepiej połapał się w tym Karol Salik.

26 min - i znów oddychamy z ulgą! Bogusz wpadł z lewej strony  w nasze pole karne i zacentrował w taki sposób, że piłka o centymetry mija naszą bramkę!

28 min - rajd Formelli kończy się próbą podania prostopadłego do Szwocha, ale zbyt mocną, aby Mateusz mógł dogonić futbolówkę.

30 min - płaskie zagranie Warcholaka w pole karne Wigier, jednak dobrze ustawieni obrońcy z Suwałk wyjaśnili tą sytuację.

30 min - centra Szwocha, a na piatym metrze z piłką mija się upadający Abbott. Czy nie był faulowany?

31 min - najlepsza okazja dla Arki! Piłka trafia pod nogi Formelli, który z 14 metrów uderzył tuż ponad poprzeczką!

32 min - a tymczasem zimowa aura w Suwałkach...

33 min - i znów fura szczęścia po stronie Arki! Jałocha wypuścił piłkę wrzuconą na piąty metr, piłka spada pod nogi rywali, ale rozpaczliwa interwencja obrońców ratuje nasz zespół! Padający śnieg nie ułatwia gry także bramkarzom...

36 min - dobre dośrodkowanie Szwocha z rzutu wolnego, piłka po głowie Alana Fialho wychodzi poza boisko. Szkoda, że Brazylijczyk nie był w stanie zmienić kierunku lotu futbolówki!

38 min - Żebrowski z lewej strony naszego pola karnego, mocno zacentrował, Jałocha wybija na korner! Znów było gorąco!

39 min - wychodzącego z kontrą Formellę sfaulował Santana i słusznie obejrzał żółtą kartkę!

39 min - niezła centra pod bramkę Salika, ale znów uporali się w tej sytuacji obrońcy z Suwałk.

40 min - Jałocha znów zmuszony do interwencji. Tym razem Konrad wypiąstkował piłkę przed pole karne, gdzie gospodarze starali się wypracować sobie szybko pozycję strzelecką, ale bezskutecznie.

43 min - bardzo dobre zagranie Warcholaka z rzutu wolnego. Pozostaje żałować, że nie sięgnął jej żaden z zawodników Arki!

PRZERWA - wynik bezbramkowy to rezultat, który w tej fazie meczu musimy szanować. Wigry zagrały w pierwszej odsłonie meczu bardzo ofensywnie i stworzyły sobie kilka naprawdę dogodnych okazji do zdobycia goli. Arka próbowała się odgryzać, ale także naszym zawodnikom nie dopisała skuteczność. Jedno jest pewne - aby sięgnąć w Suwałkach po trzy punkty, Arka musi swoją grę przesunąć na połowę gospodarzy i prowokować ich do popełniania błędów.

46 min - i gramy! Na dwie zmiany zdecydował się Grzegorz Niciński. Za Stolca i Abbotta weszli Socha i Siemaszko.

50 min - Arka stara się dłużej utrzymać przy piłce i od początku drugiej połowy spotkania mamy bardziej wyrównaną grę.

52 min - goollll dla Arki!!! Siemaszko wyprowadził kontratak, zagrał do Szwocha, ten strzelał, odbił piłkę Salik, ale Szwoch podał ją jeszcze do Formelli, który wpakował ją do siatki!

53 min - dobra okazja do strzału z 16 metrów dla Siemaszki! Uderzenie Rafała mija światło bramki!

54 min - a teraz dużo szczęścia przy Arce! Centra w nasze pole karne spada na głowę Marcjanika, który tak odbił piłkę, że ta spadła na górną część poprzeczki!

58 min - kolejna centra w naszą szesnastkę! Tym razem Marcjanik świetnie przyblokował na piątym metrze Adamka, który był w idealnej sytuacji by głową pokonać Jałochę!

62 min - Fialho ofiarnie przecina płaskie dośrodkowanie w nasze pole bramkowe! Gospodarze bardzo rozpaczliwie poszukują wyrównania, ale my skutecznie i szczęśliwie się bronimy!

65 min - Fialho fauluje na 25 metrze Adamka. Może być groźnie.

66 min - Kądzior uderza tuż nad poprzeczką! Jałocha jednak kontrolował lot tej piłki.

68 min - kontra Arki! W jej końcowej fazie Formella próbował zejść z piłką do środka i oddać strzał, ale został zablokowany!

68 min - Fialho fauluje przy linii bocznej i ogląda żółtą kartkę, a to oznacza pauzę Brazylijczyka w Kluczborku.
70 min - teraz kartka dla Adamka za ostre wejście w nogi Warcholaka.

70 min - Marcus uderzył z dużej odległości. Siła bardzo dobra, ale nieco gorzej z precyzją.

71 min - Zapolnik za Żebrowskiego w zespole Wigier.

72 min - Siemaszko "zatańczył" z obrońcami Wigier, ale ostatecznie nie dał rady przedrzeć się z piłką w pole karne.

73 min - żółta kartka tym razem dla Łukasiewicza za przerwanie faulem ataku gospodarzy.

77 min - Yannick Sambea zmienia Nalepę.

78 min - Kalinkowski uderza z 30 metrów, próbując wrzucić piłkę za kołnierz Jałosze, ale przerzucił piłkę także ponad bramką.

80 min - bardzo groźny strzał Bogusza lewą nogą zza pola karnego! Piłka leciała po ziemi i o centymetry minęła słupek naszej bramki!

82 min - zmiana w zespole gospodarzy. Makaradze za Kalinkowskiego.

85 min - dużo walki w środkowej strefie boiska. To dobra informacja, bo przecież im dalej od naszej bramki, tym lepiej!

87 min - ostatnia zmiana w zespole Wigier - Biel za Kozaka.

89 min - bardzo groźną kontrę wyprowadzał Marcus, ale jego zagranie ze skrzydła spada pod nogi wracającego Wichtowskiego!

90 min - Socha! Kapitalnie przeciął prostopadłą piłkę w nasze pole karne!

90+1 min - kontra Arki. Siemaszko chciał podać do wychodzącego na czystą pozycję Szwocha, ale zrobił to za mocno i piłka mija Mateusza!

90+2 min - kapitalna indywidualna akcja Szwocha! Przejął piłkę na połowie rywala, ograł dwóch obrońców i oddał strzał w kierunku prawego słupka, ale świetnie obronił to Salik!

90+2 min - leży na boisku da Silva, potrzebuje pomocy naszych masażystów.

90+3 min - Marcus na noszach opuszcza boisko...

KONIEC - niezwykle ciężki bój stoczyli "Arkowcy", ale najważniejsze, że zwycięski! Długo nie układał się ten mecz po myśli gdynian, ale wreszcie dopięliśmy swego i posłaliśmy piłkę do siatki Wigier. Będziemy jednak z niecierpliwością oczekiwać doniesień o stanie zdrowia Marcusa da Silvy...