31.10.2015

3 liga: Rezerwy wygrywają z wiceliderem!

Ważne zwyciestwo na trudnym terenie odniosły nasze rezerwy. W 12 kolejce 3 ligi Arka II pokonała na wyjeździe wicelidera naszej grupy Świt Szczecin-Skolwin 3:2 (3:2) po bramkach Tomczaka, Hebla i Bacha.

12 kolejka 3 ligi

Świt Szczecin-Skolwin - Arka II Gdynia 2:3 (2:3)

Bramki: Szczepanik 24', Jóźwiak 42' - Tomczak 14', Hebel 16', Bach 25'

Arka II: Kotkowski - Wańczuk (57' Izdebski), Skrzypczak, Wojcinowicz, Wawszczyk - Wolak, Koziara (43' Regulski) - Bach, Hebel (72' Kłosowski), Tomczak (65' Kupczyk) - Wardziński

Żółte kartki: Bach

Sędzia: Andrzej Martynowicz (Szczecin)

Mecze naszych rezerw w tym sezonie obfitują w dużą liczbę bramek. Tak samo było w Skolwinie, gdzie kibice oglądali aż 5 goli, a rezultat meczu został ustalony w pierwszej połowie.

Już w 14 min.  prowadzenie dla Arki uzyskał Dawid Tomczak, który wykorzystał dośrodkowanie Jakuba Bacha z lewej strony. Dwie minuty później na 2:0 podwyższył Maksymilian Hebel. Ponownie asystę zaliczył Bach. Gospodarze zdołali zmniejszyć straty w 23 min. po uderzeniu z dystansu Oskara Szczepanika.

Odpowiedź rezerw był jednak natychmiastowa. W 25 min. tym razem to Tomczak dośrodkował do Bacha, a ten skutecznie zamknął akcję i skierował piłkę do bramki. Świt nie rezygnował z ataków i przed przerwą zdołał zdobyć kontaktowego gola. W 43 min. do siatki głową trafił Jarosław Jóźwiak

Po przerwie gospodarze próbowali odrobić starty, ale nasze rezerwy mądrze się broniły i utrzymały korzysty wynik do końca meczu. Żółto-niebiescy mogli nawet wygrac wyżej, ale strzał Bacha obronił bramkarz Świtu.

To drugie zwycięstwo naszej drużyny w bieżącym sezonie. Z pewnością pozwoli piłkarzom w lepszych nastrojach przygotowywać się do kolejnych spotkań. Najbliższe już w przyszłą niedzielę (8.11) z Cartusią Kartuzy.