03.10.2015

3 liga: Rezerwy zremisowały z Drawą.

W meczu 8 kolejki 3 ligi rezerwy Arki zremisowały na wyjeździe z Drawą Drawsko Pomorskie 3:3 (2:2). Bramki dla żółto-niebieskich zdobyli napastnicy: dwie Maciej Wardziński i jedną Sebastian Szerszeń.

8 kolejka 3 ligi

Drawa Drawsko Pomorskie - Arka II Gdynia 3:3 (2:2)

Bramki: Stukonis 3 (10', 45' k., 57') - Szerszeń 12', Wardziński 2 (27', 83')

Arka II: Kotkowski - Izdebski, Skrzypczak, Wojcinowicz, Wojowski - Wolak, Regulski (75' Foks) - Wardziński, Hebel (64' Koziara), Tomczak (59' Czapłygin) - Szerszeń (72' Kupczyk)

Sędzia: Andrzej Martynowicz (Szczecin)

Spotkanie rozpoczęło się lpiej dla gospodarzy. W 10 min. najskuteczniejszy strzelec Drawy Kacper Stukonis głową skierował piłkę do bramki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Jednak dwie minuty później było już 1:1. Patryk Regulski rozegrał piłkę do Maksymiliana Hebla. Ten z kolei obsłużył dokładnym podaniem Sebastiana Szerszenia, który popisał się ładną "podcinką" nad bramkarzem.

W 27 min. na prowadzenie wyszła Arka, gdy Maciej Wardziński wykorzystał dogranie Pawła Wojowskiego. Jednak tuż przed przerwą Drawa wyrównała za sprawą drugiego trafienia Stukonisa, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul jednego z Arkowców przy stałym fragmencie gry.

Gospodarze największe zagrożenie stwarzali po rzutach rożnych, co potwierdziło się w 57 min gry. Wówczas,  Kamila Kotkowskiego pokonał Stukonis, kompletując tym samym hat-trick. Żółto-niebiescy walczyli jednak ambitnie do końca i w 83 min. Wardziński doprowadził do remisu 3:3 pięknym strzałem z woleja po dośrodkowaniu Mateusza Czapłygina

Teraz przez Arką spotkanie derbowe. W przyszłą niedzielę (11.10) żółto-niebiescy podejmą w roli gospodarza Bałtyk Gdynia.