13.09.2015

Juniorzy skuteczni tylko w Gdyni. Relacje.

Jedynie grający w Gdyni juniorzy młodsi trafiali do siatki rywali odnosząc wysokie zwycięstwo 8:0. Nie powiodło się juniorom starszym, którzy przegrali w Koszalinie 0:1.

Centralna Liga Juniorów Starszych Grupa Zachodnia - 7. kolejka:

Bałtyk Koszalin - Arka Gdynia  1:0 (0:0)

Bramka: 62'

żółte kartki: Łyszyk, Moczadło

Arka: Moczadło, Gębiś, (65' Ziarkowski), Dorawa (82' Żelezik), Kaszorek, Krakowiak, Hołtyn, Olszewski M., Pobłocki, Łyszyk (65' Białek), Olszewski B., Bach ( 75' Gabor).

W całym meczu "Arkowcy" posiadali przewagę w posiadaniu piłki, lepiej rozgrywali. Bałtyk bardzo dobrze się bronił i groźnie kontratakował. Dwie drużyny miały swoje szanse na zdobycie bramek, ale to Koszalin bo błędzie obrońcy Arki przy wyprowadzeniu piłki,  zdobył zwycięską bramkę.

Trener Krzysztof Janczak po meczu:

Szkoda straconych punktów. Mieliśmy dużą przewagę,  ok.70% posiadania piłki, ale mieliśmy problem ze stworzeniem  sytuacji bramkowych. Bałtyk był bardzo zdyscyplinowany w grze obronnej.

Tabela i wyniki juniorów starszych

Juniorów wspiera Invest Komfort!

Pomorska Liga Juniorów Młodszych - 3. kolejka:

Arka Gdynia - Pomezania Malbork 8:0 (3:0)

Bramki: Nowicki Sz. 13' (k), Kafka 15', Nowicki Sz. 30', Sikorski 45', Kafka 2 (55', 60'), Ryk 66' (k), Sarnowski 77'

Arka: Więckowicz (Kościński 60'), Wieczorek (Stanuch 60'), Bednarski, Manteufel (Nowakowski 49'), Polański (41' Grabowski 41'), Sikorski, Ryk, Nowicki B (Klecha), Gniadecki (Bugajewski 41'), Kafka (Sarnowski 60'), Nowicki Sz.

żółte kartki:  Polański, Manteufel

Od pierwszych minut zespół Arki po porażce w ub. tygodniu  z mlodszymi kolegami z SI,  wyszedł bardzo zdeterminowany i swoją agresywną grą osiągnął przewagę.W 13 minucie sędzia odgwizdał rzut karny po zagraniu piłki ręką przez przeciwnika. Bramkę zdobył  Nowicki.

Chwilę później świetną akcję przeprowadził Polański, a do jego dośrodkowania wyszedł Kafka i silnym strzałem pokonał bramkarza gości. W 30 minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Nowicki, ten sam zawodnik minutę później mógł skompletować hat-trika jednak jego uderzenie z woleja odbiło się od słupka.

Po przerwie zespół nie zwalniał tempa i co raz to atakowała na bramkę rywali.W 45 minucie uderzeniem z dystansu popisał się Sikorski podkreślając swój dobry występ. W 45 minucie Kafka popisał się przytomnością i z najbliższej odległości pokonał golkipera z Malborka. Ten sam gracz potrzebował 10 minut, aby dołożyć kolejne trafienie. Tym razem nie dał szans bramkarzowi w pojedynku jeden na jeden. W końcówce rzut karny pewnie egzekwował Ryk,  a w 77 minucie zabawił się w polu karnym mijając 4 rywali i wystawił piłkę do wbiegającego Sarnowskiego, który ustalił wynik meczu.

Trener Jakub Frydrych po wysokiej wygranej:

Cieszymy się ze zwycięstwa i stylu jaki zaprezentowaliśmy w dzisiejszym spotkaniu. Chłopcy po ostatniej porażce chcieli za wszelką cenę udowodnić, że był to wypadek przy pracy. Dziś wielu z nich zaprezentowało się z bardzo dobrej strony. Byliśmy zdeterminowani , aby wygrać i to nam się udało. Nasza gra była dzisiaj bardzo agresywna przez co kilku rywali odczuło tego skutki.  Liczymy , że chłopcy z Malborka zdołają wrócić do zdrowia. W kolejny weekend zagramy z Lechią AP w Gdańsku i liczymy na kolejne zwycięstwo naszego zespołu.