13.09.2015

3 liga: Remis rezerw Arki i Pogoni.

Punkt w meczu z trudnym rywalem zdobyły nasze rezerwy. W 5 kolejce 3 ligi Arka II zremisowała z Pogonią II Szczecin 0:0.

5 kolejka 3 ligi

Arka II Gdynia - Pogoń II Szczecin 0:0

Arka II: Kotkowski - Izdebski, Skrzypczak, Wojcinowicz, Borski - Koziara, Regulski - Wardziński, Hebel (72' Stepnowski), Tomczak (82' Wawszczyk) - Szerszeń (60' Czapłygin)

Pogoń II: Henger - Borucki, Stańczyk, Krzywicki, Waleński, Chouwer (73' Kowalczyk), Obst (79' Bartoszewicz), Walski, Paczuk, Zieliński, Fijałkowski (62' Kapelusz)

Żółte kartki: Wardziński, Izdebski - Walski, Zieliński, Obst, Bartoszewicz

Sędzia: Mirosław Cyrson (Pom. ZPN)

Widzów: 100

Oba zespoły rozpoczęły mecz w bardzo młodych składach. Aż 20 zawodników Arki i Pogoni, którzy znaleźli się w wyjściowych "jedenastkach" posiadało status młodzieżowców. Na ławkach trenerskich zasiedli dobrzy znajomi: Robert Wilczyński i Paweł Sikora.

W pierwszych minutach aktywniejsza w ataku była nasza drużyna. W 6 min Maciej Wardziński zszedł z prawej strony do środka i uderzył z 25 metrów. Piłka przeleciała jednak nad poprzeczką. Następnie dwukrotnie próbował Maksymilian Hebel. Jego pierwszy strzał z dystansu był nieznacznie niecelny, a drugi z bliżej odległości obronił bramkarz gości. Rywale odpowiedzieli uderzeniem Michała Walskiego.

W kolejnych minutach na boisku było dużo walki, a mało dogodnych sytuacji pod obiema bramkami. Po stronie Arki w boczną siatkę uderzył Wardziński. W 30 min. do prostopadłej piłki doszedł Oskar Fijałkowski, ale Kamil Kotkowski obronił jego uderzenie z 15 metrów w krótki róg. Ostatecznie oba zespoły schodziły więc na przerwę przy wyniku 0:0.

Druga połowa rozpoczęła się od strzału Fijałkowskiego głową po rzucie różnym, który przeleciał tuż obok słupka. Po drugiej stronie uderzenie Hebla obronił Adrian Henger. W 55 min. z ostrego kąta próbował szczęścia Szymon Waleński, ale piłka minęła naszą bramkę.

W następnych minutach mecz, podobnie jak w pierwszej odsłonie, nie obfitował w dużą ilość sytuacji. Zarówno Arka, jak i Pogoń grały czujnie w obronie i nie pozwalały rywalom na wiele w ofensywie. Dopiero w 86 min. do głowki doszedł Konrad Bartoszewicz, ale uderzył nad bramką.

W ostatniej akcji meczu z prawie 30 metrów strzelał wprowadzony z ławki Jakub Stepnowski. Było blisko, ale ostatecznie piłka minimalnie minęła słupek. Po chwili sędzia zakończył spotkanie, w którymi rezerwy Arki i Pogoni podzieliły się punktami.

Po tym spotkaniu Pogoń II objęła prowadzenie w ligowej tabeli, nasze rzerwy przesunęły się natomiast na 12 miejsce. Kolejne spotkanie żółto-niebiescy rozegrają w sobotę (19.09) na wyjeździe z Kaszubią Kościerzyna.