08.08.2015

Wygrana juniorów starszych w lidze. Porażka młodszych w sparingu. Relacje.

Juniorzy starsi zrehabilitowali się za ubiegłotygodniową porażkę we Wrocławiu z FC Academy.  Podopieczni Krzysztofa Janczaka wysoko pokonali Śląsk Wrocław, pomimo że goście jako pierwsi wyszli na prowadzenie.

Centralna Liga Juniorów Starszych Grupa Zachodnia - 2. kolejka:

Arka Gdynia - Śląsk Wrocław  4:1 (2:1)

Bramki:  Wolak 31', Hebel 2 (34', 75' ), Łyszyk 55' -  20'

Arka:  Moczadło, Gębiś, Skrzypczak M., Niciński, Wawszczyk, Wolak (74' Olszewski M.), Hołtyn (81' Dorawa),
Łyszyk (57' Olszewski B,), Kłosowski (82' Krakowiak), Hebel, Węsierski.

żółte kartki: Wolak, Olszewski M.

Od początku przewagę uzyskał zespół gości, który w 20 min.  po rzucie rożnym wyszedł na prowadzenie. Stracona bramka podziałała mobilizująco na Arkowców, którzy zaczęli od tego momentu grać składniej tworząc dogodne sytuacje bramkowe.

W 31 min.  Arka doprowadziła do wyrównania. Po indywdualnej akcji Kłosowskiego, który w polu karnym wycofał piłkę, bramkę zdobył  Wolak.  Trzy minuty później kolejna akcja przyniosła prowadzenie, a autorem bramki był Hebel, który w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi. Arka osiągnęła przewagę, ale zespół gości groźnie atakował. Bardzo dobrze bronił Arek Moczadło.

W drugiej części Arka kontrolowała mecz, szczególnie po zdobyciu w 55 min.  bramki na 3:1. W 75 min. Hebel zdobył w tym meczu drugą swoją bramkę, ustalając wynik końcowy meczu.

Trener Janczak po meczu.

Po słabym pierwszym meczu, cieszę się,  że chłopcy szybko wyciągneli wniski z popelnionych błędów.  Było widać pewną nerwowość i brak pewności w grze w pierwszych 20 minutach. Kluczowym momentem była bramka na 1:1, która dała nam przysłowiowego kopa i wiarę w wygraną. Liczę na to, że z tygodnia na tydzień forma będzie dalej rosła.

Juniorów wspiera Invest Komfort!

Tabela i wyniki juniorów starszych

Juniorzy młodsi w meczu sparingowym przekonali się jaka różnica dzieli piłkę seniorską i juniorską przegrywając w spotkaniu sparingowym trwającym 3 x 30 minut z grająca w 5 lidze Olimpią Osowa 4:8.

Sparing Lato 2015 - Juniorzy młodsi:

Arka Gdynia - Olimpia Osowa (V liga) 4:8 (0:3, 1:7)

I połowa: Więckowicz, Sikorski, Bednarski, Manteufel, Grabowski, Klecha, Nowakowski, Ryk, Kafka, Bugajewski, Nowicki Sz.

II połowa: Kościński, Czaja, Skierka, Manteufel, Grabowski, Zengierski, Stanuch, Nowicki B., Ziarkowski, Sarnowski, Gniadecki

III połowa: Krzepisz, Czaja, Skierka, Bednarski, Grabowski, Sikorski, Ryk, Nowicki Sz, Brojek, Ziarkowski, Siejak

Bramki: Nowicki 40', Siejak 66', Ziarkowski 68', Nowicki 90' - 9', 16', 29', 31', 42', 54', 57', 82'

Ostra lekcja futbolu, tak można określić dzisiejszy sparing juniorów młodszych, którzy podejmowali seniorów Olimpii Osowa.

Zespoły zagrały 3 x po 30 minut.  Bramki głównie padały po kontratakach gości lub po stałych fragmentach gry, gdzie widoczna była różnica fizyczna.

Indywidualną akcję przeprowadził Bartosz Nowicki, mocnym strzałem pokonał bramkarza rywali. W 45 min.  sam na sam wychodził Gniadecki,  jednak nie udało mu się pokonać bramkarza z Osowy. W kolejnych minutach rywale mocno przycisnęli osiągając przewagę i zdobywając kolejne bramki.

Nasz zespół odpowiedział w 66 i 68 minucie,  a autorami bramek byli Karol Siejak  i Krystian Ziarkowski. Dwie 100 procentowe okazje zmarnowali Nowicki (piłka trafiła w słupek) i ponownie Ziarkowski. W 90 minucie rzut karny wykorzystał Nowicki zmiejszając rozmiary porażki. Mecz zakończył się wynikiem "hokejowym" 8:4 dla Olimpii.

Trener Frydrych po meczu:

Przestrzegałem swoich zawodników przed tym spotkaniem, Różnica między piłką młodzieżową, a seniorską była dziś widoczna gołym okiem. Rozmiary porażki uważam za zbyt wysokie, jednak goście dzisiaj byli bardzo skuteczni i wykorzystali wszystkie swoje okazje. Sporo błędów w naszej grze zarówno indywidualnych jak i zespołowych. Była to dla nas sroga lekcja futbolu.