08.08.2015

Rezerwy gromią w ostatnim sparingu.

W swoim ostatnim sparingu nasze rezerwy nie dały szans zespołowi Al Ain (U-19) ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Żółto-niebiescy rozgromili rywali aż 6:0 (2:0).

Rezerwy - sparing nr 5

Arka II Gdynia - Al Ain (U-19) 6:0 (2:0)

Bramki: Koziara 2 (33', 85'), Wardziński 13', Borski 63', Wojcinowicz 80',Gałecki 88'

Arka II: Kotkowski (65' Pruszyński) - Izdebski (46' Wańczuk), Regulski (65' Kaszorek), Wojcinowicz, Borski - Koziara, Gałecki - Bach (65' Malanowski), Stepnowski (60' Foks), Czapłygin (20' Pobłocki)  - Wardziński

Już w pierwszej połowie nasi zawodnicy udokumentowali swoją przewagę i dwukrotnie pokonali bramkarza rywali. W 13 min. do statki trafił Maciej Wardziński dobijając strzał Jakuba Stepnowskiego, a w 33 min. rezultat podwyższył Maciej Koziara po dośrodkowaniu Jakuba Bacha.

W międzyczasie trener Robert Wilczyński był zmuszony dokonać jednej zmiany. W 20 min. za kontuzjowanego Mateusza Czapłygina wszedł na boisko Dawid Pobłocki.

W 63 min. trzeciego gola dla gdynian strzelił z rzutu karnego Maciej BorskiŻółto-niebiescy prawdziwy festiwal strzelecki urządzili jednak w ostatnich 10 minutach, kiedy to zdobyli kolejne trzy bramki. Do siatki trafiali: po stałym fragmencie gry Tomasz Wojcinowicz, po raz drugi Koziara po zagraniu Bażeja Wańczuka, a wynik na 6:0 ustalił Michał Gałecki kończąc dwójkową akcję z Koziarą.

Było to czwarte, a zarazem najwyższe zwyciestwo podopiecznych trenera Wilczyńskiego w letnich spotkaniach kontrolnych.

Teraz nasze ezerwy będą przygotowywać się do pierwszego meczu w lidze z Wierzycą Pelplin. Inauguracja rozgrywek już za tydzień (15.08).