04.06.2015

3 liga: Rezerwy remisują w Szczecinie.

Pojedynek trenerów Pawła Sikory i Roberta Wilczyńskiego, którzy w zeszłym sezonie prowadzili pierwszy zespół Arki, na remis. Spotkanie 29 kolejki 3 ligi między naszymi rezerwami, a drugą drużyną Pogoni Szczecin zakończyło się wynikiem 0:0.

29 kolejka 3 ligi

Pogoń II Szczecin - Arka II Gdynia 0:0

Arka II: Kotkowski - Nowakowski, Skrzypczak, Robakowski (73' Regulski), Borski - Matys, Koziara (58' Bach) - Kupczyk (78' Patok), Hebel, Dampc (63' Karłowicz) - Wardziński

Żółte kartki: Dampc, Nowakowski

Sędzia: Robert Strzelecki (Pomorski ZPN)

Nasz szkoleniowiec dał szansę zaprezentowania się zawodnikom, którzy do tej pory nie mieli zbyt wielu okazji do gry w 3 lidze. W pierwszej "11" znaleźli się m.in. obrońca Mateusz Skrzypczak oraz pomocnicy Konrad Kupczyk i Maksymilian Hebel. Wyjściowy skład Arki stanowili sami młodzieżowcy, w tym siedmiu juniorów.

Początek spotkania był wyrównany, ale żadna z drużyn nie stworzyła się okazji do zdobycia bramki. Gospodarze próbowali ataków prawą stroną, ale czujna obrona Arki nie pozwalała im rozwinąć skrzydeł w ofensywie. Na strzał zdecydował się Adrian Krzywicki, ale piłka przeleciała obok bramki Kamila Kotkowskiego.

W kolejnych minutach do głosu doszli żółto-niebiescy. W polu karnym z piłką znalazł się Maciej Wardziński, ale jeden z obrońców zdołał zatrzymać jego akcję. Po stronie „Portowców” zaczęło się zaś pojawiać coraz więcej niedokładności, choć jeszcze przed przerwą zagrozili Arkowcom po rzucie rożnym. Na przerwę obie drużyny zeszły przy bezbramkowym remisie.

Po przerwie gospodarze próbowali dwukrotnie zaskoczyć Kotkowskiego strzałami zza pola karnego, ale obie próby zostały zablokowane. Z kolei uderzenie rezerwowego Dawida Korta z wolnego było niecelne. Po stronie Arki bliski szczęścia w dość przypadkowej sytuacji był Wardziński, który został „nastrzelony” przez zawodnika Pogoni. Piłka minęła jednak słupek bramki Bartosza Piotrowskiego.

Pod koniec spotkania obie drużyny zagrały nieco odważniej i szukały okazji do zdobycia zwycięskiego gola. W 73 min. Piotr Karłowicz zagrał z lewej strony do Wardzińskiego, ale bramkarz w ostatniej chwili trącił piłkę, co utrudniło naszemu zawodnikowi sytuację i sprawiło, że ostatecznie jego strzał minął bramkę. W odpowiedzi minimalnie niecelnie uderzał Patryk Paczuk. Ostatecznie w Szczecinie nie padła żadna bramka i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Przed ostatnią kolejką nasze rezerwy zajmują 9 miejsce w tabeli z dorobkiem 39 pkt. Arka II sezon zakończy w najbliższą niedzielę, kiedy to zmierzy się w derbowym pojedynku z Bałtykiem. Już teraz zapraszamy wszystkich Kibiców na to spotkanie.