17.05.2015

Pogoń - Arka 4:4. Szalony mecz w cenie punktu.

Szalony mecz w Siedlcach! Aż osiem bramek zobaczyli kibice, po cztery dla każdej z drużyn. Hat-trick zanotował Marcus da Silva, pierwszego gola w Arce zapisał na swoim koncie Warcholak, ale to było dziś za mało, aby wygrać. Górę wzięła determinacja gospodarzy, desperacko walczących o utrzymanie na zapleczu Ekstraklasy.

30. kolejka I ligi

Pogoń Siedlce - Arka Gdynia 4:4 (2:1)
Bramki: Demianiuk 18', 85' Calderon 36'(k), Dzięgielewski 79' - da Silva 8', 62', 75'(k), Warcholak 60'

Pogoń: Kozaczyński – Grzesik, Dybiec, Rodak, Ratajczak – Calderón, Paczkowski (66' Kosiorowski), Dziubiński, K. Wójcik (74' Chirri), Demianiuk – Djousse (76' Dzięgielewski)

Arka: Miszczuk – Glauber, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak – Lomski (77' Gałecki), Łukasiewicz, Nalepa, Ława (59' Szubert), Wojowski (81' Jagiełło) – da Silva.

Żółte kartki: Dziubiński, Kosiorowski, Grzesik, Dzięgielewski - Glauber, Łukasiewicz

Sędzia: Wojciech Krztoń (Olsztyn).

0 min - w wyjściowej jedenastce gospodarzy Antonio Calderon, który jeszcze jesienią grał w barwach Arki.

0 min - do składu Arki powraca po kontuzji Glauber. Po raz pierwszy od pierwszej minuty zagra również Patrik Lomski. Brakuje natomiast Przemka Stolca, co jest pierwszą taka sytuacją na wiosnę.

0 min - dzisiejszy mecz będzie okazją do debiutu w roli szkoleniowca dla Bartosza Tarachulskiego

0 min - arkowcy w jednolitych białych strojach sa już na murawie.

1 min - Arka od razu w ataku. Po faulu na Marcusie, z rzutu wolnego uderzył Ława, ale piłka przeleciała ponad bramką strzeżoną dziś przez Kozaczyńskiego

3 min - niepewnie na razie spisuje bramkarz Pogoni. Wydawało się proste dla Kozaczyńskiego dośrodkowanie Wojowskiego, sprawiło na tyle problemów, że Arka miała pierwszy rzut rożny. Niestety bez korzyści dla ekipy trenera Nicińskiego.

8 min - goooollll dla Arki! Siódmy gol Marcusa da Silvy w sezonie! Wojowski wykorzystał prosty błąd Przemysława Rodaka, zagrał do nieobstawionego przez obrońców Marcusa, który bez problemów otworzył wynik spotkania!

9 min - gol dla Arki to konsekwencja bardzo dobrego otwarcia tego spotkania przez gdynian. Od pierwszego gwizdka sędziego Krztonia Arka ruszyła na swoich rywali, którzy z kolei wyglądają na mocno przestraszonych.

12 min - gospodarze doczekali się pierwszych akcji pod bramką Miszczuka. Indywidualny popis Demianiuka skończył się jednak stratą.

13 min - pierwszy strzał gospodarzy. Jego autorem jest Wójcik, ale ta próba nie miała prawa zagrozić Miszczukowi.

18 min - niestety 1:1! Demianuk daje wyrównianie gospodarzom! Strzelec gola najpierw oszukał Glaubera, a potem zagrał do Wójcika. Gdy ten nie był w stanie uderzyć na naszą bramkę, piłka wróciła pod nogi Demianiuka, a ten okazji nie zmarnował. W ten sposób piłkarz Pogoni dogonił w klasyfikacji strzelców... da Silvę.

21 min - Wójcik zacentrował w nasze pole karne, gdzie głową sięgnął piłki Krawczyk! Jego uderzenie świetnie broni Miszczuk! To mogło być prowadzenie dla Pogoni!

24 min - i znów gorąco pod naszą bramką. Tym razem niezłym uderzeniem popisał się Wójcik, ale piłka jednak nieznacznie ominęła światło naszej bramki!

27 min - zespół Nicińskiego wreszcie zdołał się nieco otrząsnąć z ofensywy gospodarzy i zaczął znów podchodzić pod pole karne Pogoni.

28 min - da Silva był o włos od skorzystania ze świetnego podania Lomskiego! W ostatniej chwili uprzedził go Dybiec.

30 min - żółta kartka dla Glauberaza faul na Demianiuku. Będzie okazja dla Pogoni na strzał z rzutu wolnego.

32 min - stały fragment wykonał Wójcik i znów nieznacznie chybił!

35 min - karny dla Pogoni! W polu karnym faulowany Djousse!

36 min - 2:1 dla gospodarzy! Calderon dobrze wykonywał jedenastki w barwach Arki, teraz robi to w Pogoni...

38 min - żółta kartka dla Dziubińskiego

42 min - Pogoń nie odpuszcza i jeszcze przed przerwą chce pogrążyć nasz zespół. Kilka kornerów z rzędu dla gospodarzy.

KONIEC - Arka świetnie zaczęła mecz i udokumentowała to golem. Niestety od tego momentu do głosu doszli gospodarze i szybko wyrównali, a później zdołali wyjść na prowadzenie. Trener Niciński musi wstrząsnąć swoim zespołem, jesli nie chce zanotować trzeciej porażki z rzędu!

46 min - druga połowa rozpoczęła się od faulu Łukasiewicza na Paczkowskim

49 min - Miszczuk z Glauberem uporali się z szarżą Djousse.

50 min - Kameruńczyk szukał drugiej jedenastki dla swojej drużyny, ale tym razem sędzia nakazał grać dalej.

51 min - Sobieraj skutecznie powstrzymał indywidualna akcję Demianiuka.

56 min - bardzo grożny strzał da Silvy z powietrza! Kozaczyński jednak zdołał przerzucić piłkę ponad poprzeczkę!

59 min - Szubert zastępuje Ławę. To oznacza, że na skrzydło zejdzie Marcus da Silva.

60 min - goooollll dla Arki! 2:2! Po sprytnym rozegraniu rzutu rożnego Warcholak głową posyła piłkę do siatki rywala! Asystę zanotował Wojowski!

61 min - Glauber tuż obok słupka bramki Pogoni!

62 min - goooollll dla Arki! Cóż za dramaturgia w tym spotkaniu! Marcus da Silva popisał się indywidualną akcją i precyzyjnym strzałem!

65 min - Miszczuk świetnie interweniuje przy strzale Paczkowskiego!

70 min - Pogoń wciąż w szoku po tym, co się stało. Może uda się to wykorzystać i ostatecznie dobić przeciwnika?

72 min - puszczają nerwy gospodarzom. Kosiorowski ogląda żółtą kartkę.

74 min - w zespole gospodarzy na boisku melduje się Hiszpan Chirri, który zmienia Wójcika.

75 min - goollll dla Arki! Już 2:4! Grzesik sfaulował Wojowskiego we własnej szesnastce i mieliśmy rzut karny, który pewnie wykorzystał Marcus! Hat-trick Brazylijczyka, choć nie klasyczny.

76 min - Dzięgielewski zmienia Djousse

77 min - Gałecki za Lomskiego

76 min - Chirri chciał dośrodkować, ale piłka trafia w poprzeczkę! Skąd my to znamy?

78 min - Szubert mógł zdobyć piątego gola dla Arki, ale przegrał pojedynek sam na sam z Kozaczyńskim!

79 min - kontaktowy gol dla Pogoni! Calderon dośrodkował z rzutu wolnego, a Dzięgielewski strzałem głową pokonał Miszczuka!

80 min - żółta kartka dla Łukasiewicza

81 min - Jagiełło zmienia na boisku Wojowskiego

82 min - strzał Kosiorowskiego poszybował ponad poprzeczką bramki Miszczuka!

83 min - tym razem żółtko dla zawodnika gospodarzy. Ukarany został Grzesik.

83 min - Gałecki niecelnie z dystansu

84 min - to się nie może dziać naprawdę! Remis w Siedlcach! Demianiuk strzałem z kilku metrów daje Pogoni remis!

86 min - Dzięgielewski strzela wysoko ponad poprzeczką bramki Miszczuka

90 min - to musiał być gol! Marcus da Silva uderza jednak głową obok słupka!

90+4 min - wymiana ciosów trwa nadal. Najpierw szansa przed Arką, kilka sekund później przed Pogonią. Wciąż 4:4!

KONIEC - przed rokiem Arka zagrała zwariowany mecz w Legnicy, dziś powtórzyła to w Siedlcach, remisując 4:4. Na dziesięć minut przed końcem wydawało się jednak, że to Arka wyjdzie z tego starcia zwycięsko, bo w tym momencie prowadziła 4:2. Niestety rywale zdołali się jeszcze podnieść i wyszarpać jeden punkt, być może kluczowy w walce o utrzymanie.

Zdjęcie dzięki uprzejmości p. Macieja Sztajnerta.