Arka - Pogoń 1:0! Odliczanie zakończone, Arka wygrywa w Gdyni!

Skończyło się wyliczanie spotkań bez zwyciestwa Arki w gdyni. Po pięknym golu Bartosza Ławy żółto-niebiescy pokonali Pogoń Siedlce i w dobrych humorach mogą przygotowywać się do starcia zagłębiem Lubin.

Arka: Skowron - Glauber, Sobieraj, Fialho, Warcholak - Jagiełło (57' Sulewski), Ława, Nalepa (64' Łukasiewicz), Wojowski -  Lech (79' Calderon) - da Silva

Pogoń Siedlce: Kozaczyński - Grudniewski, Dybiec, Lewandowski, Guzek, Rodak, Dziubiński, Demianiuk, Dzięgielewski (65' Drażba), Krawczyk (66' Ogrodnik), Tataj (57' Wocial)

Żółte kartki: Łukasiewicz - Dzięgielewski, Kozaczyński, Grudniewski

Sędzia: Wojciech Krztoń (Olsztyn)

Widzów: 2749

0 min - kibice Arki wciąż czekają. Każdy mecz od pięciu miesięcy poprzedza pytanie, czy może dziś uda się wreszcie wygrać w Gdyni. Nie inaczej jest dzisiaj. Oby to było ostatnie takie pytanie tej jesieni.

1 min - na początek dwie próby dośrodkowania Warcholaka. Na razie bez efektu, ale... pierwsze koty za płoty.

4 min - poprzeczka! Warcholak dośrodkował w taki sposób,że piłka poszybowała bramkarzem Kozaczyńskim i spadla na poprzeczkę!

6 min - pierwszy korner dla Arki. Wrzucać bedzie Nalepa.

6 min - poradzili sobie obrońcy Pogoni. Chwilę później nieduana próba dosrodkowania z prawej strony Marcusa da Silvy.

8 min - znów dośrodkowanie Arki, tym razem podającym był Jagiełło, i pilka wpada w ręce Kozaczyńskiego.

9 min - pierwsza próba strzału gości. Niecelnie strzelał Demianiuk.

10 min - odpowidź Arki. Po centrze Nalepy niecelnie główkował da Silva, ale cała akcja mogła się podobać.

11 min - i znów niudana próba uderzenia z dystansu Pogoni. Autorem strzału był Dzięgielewski.

14 min - Piotr Krawczyk osamotniony na 16-tym metrze oddał strzał, ale na nasze szczęście w środek bramki i Skowron nie miał kłopotów ze złapaniem piłki! Ta sytuację nasi zawodnicy powinni potraktować jako ostrzeżenie.

22 min - dłuższy czas bez poważniejszego zagrożenia pod obiema bramkami przerwał Marcus da Silva, posyłając silny strzał z 25 metrów! Niedużo pomylił się Brazylijczyk!

23 min - prostopadła piłka w pole karne Nalepy, ale nie zorientował się w sytuacji Lech. Szkoda, bo mógł mieć idealną okazję do otworzenia wyniku.

26 min - Nalepa także spróbował swoich sił przy uderzeniu z dystansu. Niestety jego próba też chybiła celu

29 min - idealna okazja dla Pogoni! Demianiuk przebił się prawym skrzydłe, wpadł z piłką w pole karne i dokładnie podał do Tataja! Napastnik Pogoni jednak nie trafił w piłkę, stojąc na 5 metrze przed bramką! Wielkie szczęście Arki!

32 min - tym razem Krawczyk miał okazje do strzału z linii pola karnego! Na szczęście on także pudłuje.

34 min - po zamieszaniu w polu karnym, niewiele zabrakło Fialho, aby doszedł do piłki i mógł oddać strzał. Chwilę później niezła próba strzalu z dystansu Wojowskiego, ale piłka jednak minęła światło bramki.

37 min - dużo szczęścia tym razem przy Pogoni! Dwukrotnie arkowcy oddawali strzały w obrebie pola karnego, ale za każdym razem piłkę odbijali obrońcy.

38 min - gooooolllll dla Arki! Fenomenalny strzał Bartosza Ławy z 27 metrów! Piłka od słupka wpada do siatki!

45 min - obie drużyny wyraźnie wyczekują przerwy. Wszystko teraz w głowach trenerów, aby przygotować właściwy pomysł na grę w kolejnych trzech kwadransach.

PRZERWA - choć to Tataj mógł otworzyć wynik spotkania, trudno nie napisać, że Arka prowadzi zasłużenie. Liczymy na to, że żółto-niebiescy pójdą za ciosem i będą szukać kolejnych goli, bo wydaje się, że temu rywalowi można zaaplikować dziś jeszcze jakieś bramki. Najwazniejsze jednak, aby wreszcie wygrać i zgarnąc trzy punkty, choćby po tym jednym, ale jakże wyjątkowym trafieniu Bartosza Ławy.

46 min - od razu dobra akcja Arki. Centrę Wojowskiego odbijają obrońcy, ale piłka spada na nogę da Silvy, który oddał niecelny strzał

52 min - piekna akcja dwójkowa Warcholak - Lech! Wszystko zakończyło się centrą pod bramkę tego pierwszego, ale tam niestety piłke przejęli goście z Siedlec.

54 min - znów strzela z dystansu Ława i znów w śwatło bramki! Tym razem jednak Kozaczyński nie dał się zaskoczyć.

56 min - duuuużo szczęścia Arki! Demianiuk zdecydował się na potężny strzał zza pola karnego, piłka odbija się od Sobieraja i myli Skowrona! Na szczęście o centymetry futbolówka minęła naszą bramkę!

61 min - żółta kartka dla Dzięgielewskiego

62 min - Nalepa z 25 metrów uderzył tuż obok słupka!

66 min - centra w nasze pole karne do Demianiuka. Ten naciskany przez Fialho przenosi piłke wysoko ponad poprzeczką.

67 min - świetna piłka wzdłuz bramki od Pawła Wojowskiego! Odbija ją Kozaczyński, a zamykajacy akcję z prawej strony Sulewski trafia w boczną siatkę!

69 min - złe rozegranie z rzutu autu przez Arkę. Sytuację musiał ratować Łukasiewicz, ktory uciekł się do faulu i w efekcie otrzymuje żółtą kartkę.

74 min - ława wyprowadził kapitalna kontrę, zagrał idealnie do da Silvy, ktory w sytuacji sam na sam jest powalony przez Kozaczyńskiego tuż przed polem karnym! Arbiter pokazuje tylko żółtą kartkę bramkarzowi Pogoni, uznając prawdopodobnie, że Brazylijczyk nie doszedłby do wypuszczonej daleko przed siebie piłki...

75 min - Ława rozegrał rzut wolny z Warcholakiem, który obij plecy obrońców, co ułatwiło interwencję Kozaczyńskiemu!

76 min - znów rzut wolny dla Arki, tym razem strzelał Sulewski i kolejny raz piłka odbija się od defensorów z Siedlec!

81 min - Calderon otrzymał dobre podanie od da Silvy i podjął słuszną decyzję o strzale z 18 metrów. Niestety tuż przed uderzeniem stracił równowagę i nie było zagrożenia bremce Pogoni.

82 min - szkoda znów nienajlepiej rozegranego stałego fragmentu gry przez gdynian.

84 min - całkiem niezła próba strzału z 27 metrów Glaubera. Broni Kozaczyński.

85 min - bliska powodzenia była iście brazylijska akcja da Silvy z Calderonem. Niestety dopisało szczęście obrońcom z Siedlec.

89 min - próba strzału Adriana Dziubińskiego przelatuje dwa metry ponad naszą bramką.

90 min - celny strzał Marcusa da Silvy dość pewnie broni bramkarz Pogoni.

90+3 min - ależ błąd w naszej obronie! Szczęśliwie piłka jednak opuszcza boisko! Będzie jeszcze rzut rożny!

KONIEC - doczekaliśmy się! Arka nareszcie wygrała w Gdyni po pięknym golu Bartosza Ławy!