28.03.2015

3 liga: Rezerwy bez punktów.

W meczu 19 kolejki 3 ligi rezerwy Arki przegrały minimalnie z Drawą Drawsko Pomorskie 0:1 (0:0). Jedyna bramka tego spotkania padła w 63 min. po rzucie wolnym, który wykorzystał Wojciech Guźniczak.

19 kolejka 3 ligi

Drawa Drawsko Pomorskie – Arka II Gdynia 1:0 (0:0)

Bramka: Guźniczak 63'

Arka II: Skowron – Nowakowski, Szur, Wojcinowicz, Dampc – Mosiejko, Gałecki (71' Matys) – Kupczyk (77' K.Patok), Bach (77' R.Robakowski), Tomczak – Wardziński (46' Węsierski)

Żółte kartki: Szur, Gałecki

Sędzia: Daniel Kwiecień (Szczecin)

Nasze rezerwy wystąpiły w dzisiejszym meczu w bardzo młodym zestawieniu. W pierwszym składzie pojawiło się aż 10 młodzieżowców, w tym 7 juniorów. Najstarszym zawodnikiem w drużynie był 24-letni Łukasz Skowron.

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem przewagi Arki, ale zarówno żółto-niebiescy, jak i gospodarze nie zdołali stworzyć sobie dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Dlatego obie drużyny schodziły na przerwie przy bezbramkowym remisie.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w 63 min., kiedy to sędzia podyktował kontrowersyjny rzut wolny dla Drawy. Do ustawionej na 17 metrze piłki podszedł Wojciech Guźniczak i ładnym strzałem nad murem pokonał Skowrona.

Nasze rezerwy mogły w końcówce zdobyć wyrównującego gola. W 80 min. groźnie strzelał Damian Mosiejko, a w 86 min. Przemysław Szur uderzył głową z ok. 5 metrów, ale nie trafił w światło bramki. Mecz zakończył się więc minimalnym zwycięstwem Drawy.

Kolejna szansa na ligowe punkty dla Arki II już w najbliższy czwartek, kiedy to podejmie ona na własnym boisku GKS Manowo.