08.03.2015

Arka - GKS Tychy 4:0! Wielka inauguracja!

Wymarzona inauguracja rundy wiosennej w Gdyni! Arka rozbiła GKS Tychy aż 4:0 i zrobiła sobie wspaniałą reklamę na całą rundę. Zespół Grzegorza Nicińskiego bezwzglednie wykorzystał fakt, że tyszanie od 31 minuty grali w osłabieniu.

20 kolejka 1 ligi- sezon 2014/15

Arka Gdynia - GKS Tychy 4:0 (0:0)

Bramki: da Silva 55'(k), Nalepa 66', Abbott 74', Lomski 89'

Arka: Miszczuk - Stolc, Marcjanik, Sobieraj Warcholak - Łukasiewicz, Nalepa (83' Gałecki) - Renusz, Rzuchowski (46' Abbott), Wojowski (69' Lomski) - Da Silva

GKS Tychy: Przyrowski, Gieraga, Omić, Porębski, Mączyński, Grzybek, Wodecki (36' Kosiec), Dymowski, Grzeszczyk (61' Kowalczyk), Radzewicz, Bąk (72' Janik)

Żółte kartki: Wojowski - Dymowski, Przyrowski, Porębski, Bąk

Czerwona kartka:  Omić (31' za faul taktyczny)

Sędzia: Jaroslaw Przybył (Kluczbork)

Widzów: 4597

0 min - jeśli ktoś miał wątpliwości, kiedy do Gdyni wraca wiosna, wystarczyło spojrzeć w ligowy terminarz. Dziś z kibicami po trzech miesiącach witają się piłkarze, a na termometrach odnotowujemy rekordowo wysoką temperaturę w tym roku.

0 min - inauguracja rundy przeważnie niesie za sobą debiuty, dziś ich także nie zabraknie. W Arce zagra od pierwszej minuty Przemysław Stolc, Michał Renusz. Do druzyny wraca także Michał Rzuchowski. Na debiut Patrika Lomskiego kibice będą musieli jeszcze chwilę poczekać - dziś usiadł na ławce rezerwowych.

0 min - GKS Tychy należy drużyn, które przemeblowały zima swój skład najliczniej w całej lidze. Na uwagę zasługuje debiut w roli trenera Tomasza Hajty, a z zawodników z pola podkreślamy obecność Łukasza Grzeszczyka, który świetne zawody zagał w meczu zamykającym jesień, jeszcze w barwach Sandecji, gdy ofiarą tej drużyny padła... Arka.

0 min - otwarte trybuny stadionu przy Olimpijskiej szczelnie wypełnione!

1 min - zaczęli goście, grający dziś w jednolitych białych kostiumach, Arka oczywiście w żółto-niebieskich pasiakach

4 min - pierwsze dośrodkowanie Warcholaka z autu. Na razie bez efektu.

5 min - pierwszy strzał gości. Jego autorem Grzeszczyk, ale nie miał żadnych problemów z tą próbą Miszczuk.

9 min - centra Warcholaka spod linii końcowej, ale pewnie wyskoczył do niej Przyrowski. W nieco niekomfortowej sytuacji bramkarz tyszan, bo dziś słońce operuje mu prosto w twarz. Spróbujmy to wykorzystać!

12 min - Wojowski mógł mieć dużą szansę na zagranie wzdłuż bramki przeciwnika, ale nie opanował piłki w kluczowym dla akcji momencie.

14 min - od początku meczu trwa agresywna, ale w ramach przepisów, walka o panowanie w środku pola. Na razie trudno ocenić, kto tę walkę wygrywa.

15 min - głębokie dosrodkowanie Warcholaka w pole karne. Akcję zamykał Renusz, ale jego uderzenie głową przy asyście obrońcy poszybowało ponad bramką.

16 min - niezła, choć niecelna, próba strzału z 25 metrów Michała Nalepy.

20 min - żółtko dla Dymowskiego za ful na Rzuchowskim

24 min - okres mniej ciekawej gry, brak składnie zawiązanych akcji w środku z obu stron.

26 min - strata Radzewicza, z okazji na oddanie strzału z 20 metrów skorzystał Marcus da Silva, ale uderzenie zablokowane.

28 min - groźna akcja tyszan. Zagranie Grzeszczyka dociera do Bąka, a ten uderza z powietrza. Na nasze szczęście nieczysto.

31 min - czerowna kartka dla Omića! Daleka piłka do da Silvy, ktory wyprzedził już obrońców, a Brazylijczyk został sfaulowany przez zawodnika z Tychów!

34 min - do bezpańskiej piłki przed polem karnym gosci dopadł Warcholak i dobrze zlożył się do strzału! Pewnie jednak zareagował Przyrowski.

36 min - kartka dla Omića wymusiła pierwszą zmianę w zespole Tomasza Hajty. Wodeckiego zastąpił Kosiec.

39 min - rzut rożny dla gości. Stały fragment dla zespołu grającego w oslabieniu to zwykle największa szansa na gola. Trochę się zakotłowało w naszym polu karnym, ale ostatecznie oddalamy niebezpieczeństwo.

41 min - nie wytrzymują nerwowo goście, którzy raz po raz kolekcjonują żółte kartki

45+2 min - dobry pomysł Nalepy na zagranie prostopadłe w pole karne, ale Michał Rzuchowski został dobrze zablokowany przez obrońcę gości.

PRZERWA - pierwsze trzy kwadranse mozne określić słowem "spokojne". Najważniejsze wydarzenie to oczywiście czerwona kartka dla tyszan, nie bez znaczenia są też cztery "żółtka". Nie doczekaliśmy się jednak dogodnych okazji do zdobycia bramki.

46 min - gramy! W naszej drużynie Abbott zmienia Rzuchowskiego.

47 min - sędzia wskazuje na rzut rożny, ale równie dobrze mógł wskazać na wapno! Wyraźnie spóźniony obrońca przewrócił Wojowskiego! Mamy informację od śledzących mecz w telewizji, że faul na Pawle ewidentny!

53 min - dośrodkowanie Stolca pada łatwym łupem Przyrowskiego.

54 min - tym razem jest już karny dla Arki! Porębski przewraca w polu karnym Warcholaka!

55 min - Marcus da Silva! Pewnie w lewy róg Przyrowskiego! 1:0 dla żółto-niebieskich!

57 min - piłka w siatce bramki Miszczuka, ale gol nieuznany! Sędzia dopatrzył się spalonego!

58 min - ciekawie rozwiązany rzut rożny przez Arkę. Piłka zagrana do Warcholaka na 35 metr, a ten mocno uderzył w kierunku bramki. Niewiele brakowało, a ktoś zmieniłby kierunek lotu piłki.

61 min - Kowalczyk zmienia Grzeszczyka w zespole GKS-u

62 min - Kowalczyk od razu "przedstawił się" Miszczukowi strzałem zza pola karnego. Bardzo pewny chwyt bramkarza Arki.

66 min - 2:0! Świetna akcja da Silvy lewym skrzydłem, ograł obrońcę i zagrał spod linii końcowej. Tam nabiegał już Nalepa i z małą pomocą obrońcy wpakował piłkę do bramki GKS-u!

69 min - Lomski debiutuje! Zmienia na boisku Wojowskiego.

71 min - powinno być 3:0! Lomski kapitalnie zgrał piłkę głową na piąty metr, gdzie dopadł jej Nalepa, ale trafił piłką wprost w nogi Przyrowskiego! Ma czego Michał żałować!

74 min - i 3:0 dla Arki! Świetnie nalepa zagrał do Lomskiego, ten spokojnie zgrał do Abbotta, a napastnik Arki nie zagotował się, tylko spokojnie "nawinął" obrońcę i wpakował piłkę pod poprzeczkę! Brawo! To drugi gol w sezonie Abbotta.

79 min - oj, zakręcili teraz naszymi obrońcami zawodnicy z Tychów. Finalnie akcję skończył Radzewicz bardzo nieudanym strzałem z 18 metrów.

81 min - po faulu na Stolcu, do rzutu wolnego podszedł Warcholak. Uderzył potężnie i celnie, ale Przyrowski dobrze odbił piłkę poza pole karne.

83 min - Gałecki zmienia strzelca drugiej bramki dla gdynian, Michała Nalepę.

86 min - nieudana próba dośrodkowania Przemka Stolca. To dzisiaj rzadkość, bo Przemek zalicza bardzo przyzwoity debiut w pierwszym zespole.

89 min - 4:0! Patrik Lomski! Ależ debiut Fina! Błąd w obronie rywali wykorzystał da Silva, mocno wstrzelił piłkę w szesnastkę, tą odbili obrońcy, ale pod nogi naszego debiutanta, który bez problemu pokonał Przyrowskiego! A Marcus dopisuje sobie drugą asystę!

KONIEC - fantastyczna inauguracja wiosny! Zespół Grzegorzów Nicińskiego i Witta zaprezentował się ze świetnej strony, pokazał bardzo skuteczną grę po przerwie odprawił z kwitkiem ekipę Tomasza Hajty. Na brawa zasłuzył cały zespół, dlatego nie będziemy dziś nikogo wyróżniać, choć łatwo się zorientować, kto dziś najbardziej się pokazał licznej gdyńskiej publiczności.