07.03.2015

CLJ: Wygrana juniorów starszych!

Na dobry początek weekendu mamy zwycięstwo naszych juniorów starszych. Podopieczni Jakuba Frydrycha pokonali Stilon Gorzów 3:0.

Centralna Liga Juniorów Starszych Grupa Zachodnia - 18. kolejka:

Arka Gdynia - Stilon Gorzów 3:0 (0:0)

Bramki: Tomczak 68', Patok 90' (k), Hebel 92'

Pierwsza połowa była dość chaotyczna, pomimo kilku stworzonych sytuacji nasz zespół nie potrafił znaeźć drogi do bramki rywali. Po przerwie obraz gry znacznie się zmienił i arkowcy przejęli inicjatywę. W 60 minucie obrońca Stilonu odbił w polu karnym piłkę ręką, ale rzutu karnego nie strzelił Błażej Białek. Chwilę później ten sam zawodnik świetnym podaniem obsłużył Dawida Tomczaka, a ten nie miał problemów ze znalezieniem drogi do bramki rywali. W kolejnych minutach młodzi gdynianie zmarnowali wiele okazji do zdobycia bramek, co w końcówce meczu mogło się zemścić. Rywale dwukrotnie po stałych fragmentach gry byli blisko wyrównania. W 90 minucie w polu karnym sfaulowany został Mateusz Węsierski, do piłki podszedł Krystian Patok, który płaskim strzałem pokonał golkipera gości. Chwilę później świetnym zagraniem popisał się Jakub Bartlewski i Maksymilian Hebel z najbliższej odległości ustalił wynik  meczu.

Trener Jakub Frydrych: - Cieszymy się ze zwycięstwa choć brakowało płynności w grze. Fragmentami wyglądało to dobrze, jednak dla nas to za mało. Oczekuję więcej od moich zawodników. Obraz meczu zmienił się wraz z wejściem rezerwowych, którzy ożywili grę w ofensywie.