09.11.2014

3 liga: Rezerwy bez punktów. Relacja

W meczu 14 kolejki 3 ligi Grupy Bałtyckiej rezerwy Arki przegrały w Gdyni z Pogonią II Szczecin 0:1 (0:0). Nasz zespół pozostaje więc ze zdobytymi 23 pkt. i zajmuje 7 miejsce w tabeli.

14 kolejka 3 ligi

Arka II Gdynia - Pogoń II Szczecin 0:1 (0:0)

Bramka: Okuszko 62'

Arka II: Kędra - Sulewski, Szur, Marcjanik, Stolc - Brzuzy (77' Kupczyk), Mosiejko (85' Regulski), Gałecki, Jagiełło (77' Tomczak) - Calderon - Abbott (46' Wardziński)

Pogoń II: Henger - Chouwer (88' Bryk), Stańczyk, Krzywicki, Łaźniowski, Bednarski, Kotłowski, Walski, Obst (74' Kosacki), Okuszko (83' Jałoszyński), Listkowski (60' Pogorzelczyk)

Żółte kartki: Stolc - Kotłowski

Czerwona kartka: Jałoszyński  (Pogoń II; 90'-za faul bez piłki)

Sędzia: Marcin Siedlecki (Koszalin)

Widzów: 100

W pierwszej połowie meczu groźniejsza była Arka. W pierwszych minutach to jednak goście zagrozili naszej bramce po rzucie wolnym, ale Dawid Kędra czujnie odbił lecacą pod poprzeczkę piłkę na rzut rożny.

Następnie strzały Damiana Mosiejko (5 min.) i Pawła Abbotta (9 min.) obronił Adrian Henger. Dwukrotnie próbował też Paweł Brzuzy, ale także nie zdołał pokonać bramkarza drużyny ze Szczecina.

Jeszcze przed przerwą ładnie rozegrali piłkę Michał Gałecki, Abbott i Antonio Calderon, ale ten ostatni przeniósł piłkę nad poprzeczką. W odpowiedzi groźnie zaatakowała też Pogoń. Po dośrodkowaniu z lewej strony, Błażej Chouwer uderzył piłkę bez przyjęcia, a ta nieznacznie minęła bramkę Arki.

Po zmianie stron w 58 min. w drużynie Pogoni pokazał się Jakub Okuszko, ale jego strzał dobrze obronił Dawid Kędra. Po chwili Aleksander Jagiełło dośrodkował z lewej strony, ale Brzuzy nie doszedł do zagrania swego kolegi i nie zamknął akcji strzałem.

W 62 min. Pogoń zdobyła, jak się później okazało, zwycięską bramkę. Okuszko otrzymał podanie w polu karnym i strzałem po ziemi pokonał Kędrę. Arka natychmiast ruszyła do odrabiania strat. Dwukrotnie strzelał Maciej Wardziński, ale za pierwszym razem trafił w bramkarza, a po kilkudziesięciu sekundach uderzył obok słupka.

Najlepszą okazję do wyrównania miał w 78 min. Dawid Tomczak. Wprowadzony chwilę wcześniej skrzydłowy znalazł się z piłką przed bramkarzem rywali, ale Henger popisał się świetną interwencją i skończyło się tylko na rzucie różnym. W końcówce próbowali jeszcze Mosiejko i ponownie Tomczak, jednak goście dotrwali z korzystnym wynikiem do końca meczu.

Arka II nie wykorzystała niestety szansy na przeunięcie się w tabeli nawet na pozycję lidera. Nasi piłkarze kolejnych punktów będą więc szukali w zamykającym rundę jesienną meczu derbowym z Bałtykiem. To spotkanie już w przyszłą sobotę.