04.10.2014

3 liga: Wspaniałe zwycięstwo rezerw nad liderem!

Znakomicie spisały się nasze rezerwy! W meczu 9 kolejki 3 ligi Arka II pewnie pokonała na wyjeździe lidera KS Chwaszczyno 3:0 (2:0). Dzięki temu żółto-niebiescy zmniejszyli stratę do dzisiejszego rywala i w tabeli oba zespoły dzieli tylko 1 pkt.

9 kolejka 3 ligi

KS Chwaszczyno – Arka II Gdynia 0:3 (0:2)

Bramki: Koziara 24’k., Wardziński 35’, Brzuzy 47’

Arka II: Kotkowski – Stolc, Szur, Wojcinowicz, Borski – Mosiejko, Gałecki – Brzuzy (85’ Kupczyk), Koziara (82’ R.Robakowski), Bach (65’ Tomczak) – Wardziński (88’ J.Bartlewski)

Sędzia: Przemysław Bzowski (Tczew)

Ze względu na dzisiejszy mecz pierwszej drużyny, trener Grzegorz Witt miał w Chwaszczynie do dyspozycji przede wszystkim młodych zawodników. W pierwszym składzie znalazło się aż 10 młodzieżowców. Zabrakło też kontuzjowanego Dawida Kędry, którego w bramce zastąpił Kamil Kotkowski.

Pierwsze fragmenty meczu były dosyć wyrównane, ale od 10 min. stroną dominującą była Arka, co jeszcze przed przerwą zaowocowało zdobyciem dwóch bramek. W 24 min. Jakub Bach zagrał prostopadle do Macieja Koziary, który został sfaulowany w polu karnym. Sam poszkodowany wykorzystał „jedenastkę”.

W 25 min było już 2:0 dla żółto-niebieskich. Maciej Wardziński "wysokim" pressingiem zaatakował bramkarza rywali Dariusza Grubbę, który przy próbie wybicia trafił w naszego napastnika. Odbita od pleców Maćka piłka wpadła do siatki. Jeszcze w pierwszej połowie swoją szansę miał Paweł Brzuzy, ale uderzył nieznacznie obok bramki.

Druga połowa rozpoczęła się znakomicie dla Arki. W 46 min. do wybitej po rzucie rożnym piłki dopadł Brzuzy i strzałem po ziemi zza pola karnego dobył trzeciego gola dla naszych rezerw. Do końca meczu lepszym zespołem była Arka, która mogła podwyższyć wynik. Bliscy szczęścia byli Wardziński, Wojcinowicz i Robakowski. Rywale odpowiedzieli jedynie strzałem z rzutu wolnego, ale pewnie interweniował Kotkowski. Mecz zakończył się więc zasłużonym zwycięstwem naszej drużyny 3:0.

Warto podkreślić, że KS Chwaszczyno nie zaznało do dziś goryczy porażki, a w poprzednich meczach straciło tylko dwie bramki. To pokazuje, jak dobrze spisali się nasi zawodnicy. Arka II pozostaje niepokonana już od czterech  spotkań, w których udało się zgromadzić aż 10 pkt.

Dzisiejsze efektowne zwycięstwo pozwoliło rezerwom zbliżyć się do drużyny z Chwaszczyna na zaledwie 1 pkt. Jest to też kolejny dowód wspaniałej pracy, jaką wykonują z młodymi piłkarzami trener Witt  i jego współpracownicy. Serdecznie gratulujemy szkoleniowcom i piłkarzom!