26.08.2014

Arka - Widzew 1:2. Widzew kończy swoją złą passę w Gdyni.

Adam Duda strzałem w ostatniej akcji meczu zapewnił Widzewowi pierwszą wyjazdową wygraną od 2,5 roku. Dla Arki debiutancką bramkę zdobył Michał Nalepa. Arka na kolejne punkty będzie liczyła teraz w meczu z Miedzią w Legnicy.

5. kolejka I ligi

Arka Gdynia - Widzew Łodź  1:2 (1:1)
Bramki: Nalepa 30' - Mroziński 41' Duda 90+3'

Arka: Skowron – Glauber, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak – Jagiełło (46' Sulewski), Ława, Łukasiewicz, Nalepa (68' da Silva), Wojowski (75' Kusiak) – Abbott.

Widzew: Hamzić - Kozlowski, Nowak, Pydvirnyi, Del Toro, Augustyniak, Kasprzak, Mroziński (81' Stępiński), Duda, Rybicki (76' Kwiek), Wrzesiński

Żółte kartki: Abbott - Kasprzak, Augustyniak, del Toro, Czapliński

Sędzia:  Piotr Lasyk (Bytom)

Widzów: 4263

0 min - kibice powoli zapełniają stadion w Gdyni. Choć dziś pogoda w Trójmieście bardzo zmienna, wygląda na to, że piłkarzom będą towarzyszyć idealne warunki do gry w piłkę.

0 min - wszyscy w Gdyni liczymy, że do dominacji na boisku, którą Dariusz Dźwigała wypracował ze swoimi podopiecznymi, Arka dołoży jeszcze skuteczność. Pewnie wygrane spotkanie z pewnością dobrze by wpłynęło na naszą drużynę na kolejne spotkania.

0 min - dziś żółto-niebiescy w swoim podstawowym komplecie strojów. Widzew wybiegł na płytę boiska w czerwonych kostiumach.

1 min - od razu widowiskowa akcja Arki! Na jeden kontakt pograli Abbott z Ławą i Nalepą i tylko przytomności umysłu del Toro Łodzianie mogli "skasować" akcję naszej drużyny.

5 min - ależ błąd Marcjanika!! Podał wprost pod nogi Dudy, który popędził sam na bramkę Skowrona! Świetnie spisał się nasz bramkarz, który idealnie skrócił kąt napastnikowi Widzewa i spowodował, że ten posłał piłkę obok słupka! Powinno być 1:0 dla Widzewa!

11 min - Sobieraj posłał górną piłkę za plecy obrońców, a bardzo bliski skierowania jej w kierunku bramki był Jagiełło!

14 min - długo wahał się ze swoja decyzją sędzia tego meczu, gdy piłką po odbiciu się od naszego obrońcy opuściła boisko! Łodzianie domagali się karnego,twierdząć, że bylo zagranie ręką, ale skończyło się na rzucie rożnym.

19 min - niewiele ciekawego dzieje się od kilku minut na boisku. Arka próbuje zakładać pressing na gościach, ale na razie z mizernym skutkiem

22 min - daleka piłka w pole karne Arki, ale tam dobrze wyasekurował sytuację Sobieraj.

25 min - niespodziewanie to goście dłużej teraz utrzymują się przy piłce i starają się zmusic do błędu naszych obrońców. Na razie bez skutku.

26 min - poirytowany Sobieraj poholował piłke na połowie rywala i wywalczył rzut wolny. To oczywiście wywołało aplauz publiczności!

30 min - goooolllll! Michał Nalepa! Wrzuconą z autu piłkę zgrał głową Abbott, a Nalepa ją przyjął w narożniku pola karnego, przełożył na drugą nogę i uderzył nie do obrony!

33 min - powinno być 2:0! kontrę Arki od prawego skrzydła wyprowadził Ława, wyłożył idealną piłkę Abbottowi, ale ten w najważniejszym momencie skiksował!

35 min - i znów okazja przed Arką, tym razem o strzał zza pola karnego pokusił się Łukasiewicz, ale ta kompletnie mu się nie udała

36 min - idealną okazję zmarnował del Toro! Kasprzak dośrodkował z rzutu rożnego, a niepilnowany del Toro uderzył głową! Strzał obronił Skowron, ale pilka spadła znów pod nogi widzewiaka, który z 5 metrów posłał ją wysoko nad poprzeczką!

40 min - znów kontrowersyjna decyzja sędziego! Pada w polu karnym Jagiełło, ale nie ma gwizdka!

41 min - gol dla Widzewa! Idealne podanie Rybickiego do Mrozińskiego, a ten podobnie jak Nalepa, strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi na skuteczną interwencję!

45 min - Michał Nalepa oddał precyzyjny strzał z rzutu wolnego z 25 metrów! Piłka zmierzała wprost w okienko, ale strzał był zbyt lekki i Hamzić spokojnie chwycił futbolowkę!

PRZERWA - mecz z Widzewem nie jest tak jednostronnym widowiskiem jak ze Stomilem. Łodzianie dobrze uciekają spod pressingu, który próbują zakładać podopieczni trenera Dźwigały i sami groźnie wyprowadzają ataki. Remis po pierwszych trzech kwadransach to sprawiedliwy wynik, ale my liczymy na zdecydowanie korzystniejsze rozstrzygnięcie po ostatnim gwizdku.

46 min - trener Dźwigała zdecydował się na zmianę w przerwie meczu. Za Jagiełłę pojawił się na boisku Sulewski.

47 min - Abbott zagrał idealnie w pole karne do Ławy, ale temu jednak zabrakło dystansu, aby do niej zdążyć i zaskoczyć Hamzića

52 min - Sulewski zacentrował z prawej strony, ale wprost w ręce bramkarza z Łodzi

52 min - i znów Sulewski, tym razem w uderzeniu na bramkę Hamzića! Bramkarz odbil ją na rzut rożny!

53 min - Warcholak z 17 metrów po ziemi, ale czujny Hamzić nie dał się zaskoczyć!

54 min - bardzo odważna akcja Nalepy i strzał z ostrego kąta, który poszybował tuż nad poprzeczką!

55 min - groźna odpowiedź Widzewa! Tym razem w roli dośrodkowującego wystąpił Mroziński, a główkował niecelnie Wrzesiński.

57 min - bardzo dobra akcja Wojowskiego do końcowej linii, ale zagranie na środek pola karnego padło łupem obrońców Widzewa

62 min - Warcholak uderzył płasko z 17 metrów, ale niecelnie.

64 min - stałe fragmenty gry pod naszą bramką, ale gdynianie wychodzą obronną ręką z opresji

66 min - Nalepa zacenrował z rzutu wolnego z lewej strony pola karnego po faulu na Wojowskim, ale bardzo niedokładnie i piłka opuściła pac gry

68 min - do gry w Arce powrócił Marcus da Silva! Zmienił Nalepę.

70 min - da Silva zagrywa na wolną pozycję do Wojowskiego, a ten fatalnie pudłuje!

71 min - ależ było blisko! Warcholak posłał mocną piłkę w poprzek pola karnego, a tam minimalnie minął się z nią Abbott!

75 min - da Silva z rzutu rożnego posłał piłkę wprost w ręce Hamzića

75 min - w Arce mamy debiut. Jacek Kusiak zmienił Pawła Wojowskiego

79 min - Ława zaskoczył Hamzića i odbił kopniętą przez niego piłkę! Niestety ta opuszcza boisko.

84 min - bardzo dobra pilka poslana przez da Silvę z rzutu wolnego! Piłka przeszła przez całe pole karne, ale aż trzech arkowców o centymetry mijalo się z futbolówką!

86 min - Kwiek zakończył szybką kontrę neicelnym strzałem!

88 min - i znów szybki wypad łodzian! Tym razem zdążył wrócił Sobieraj i skutecznie przeciąć zagranie w pole karne Kwieka.

90+3 min - gol dla Widzewa! Adam Duda wykorzystuje błąd naszej obrony i daje pierwszą wygraną Widzewowi w meczu wyjazdowym od 33 spotkań ligowych!

KONIEC - ciężko podsumować tak rozstrzygnięty mecz. Znów Arka nie była zespołem gorszym, ale popełniła zbyt dużo błędów w obronie, aby nie zostać za to ukarana. Widzew wygrywa po ponad 2,5 roku mecz wyjazdowy, tym bardziej bolesny jest ten wieczór dla kibiców Arki.

PARTNER WYDARZENIA: ARKA -WIDZEW