TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

11.04.2014

CAFE: Tydzień Akcji Pełen Dostęp, Pełen Football z Arką i Stadionem Miejskim.

 
4 marca CAFE przeprowadziło trening „Świadomość niepełnosprawności” dla pracowników klubu Arka Gdynia oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji, właściciela Stadionu Miejskiego w Gdyni.
 
 
http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/IMG_9897_kopia_36bc702263c046100be2b7af53cc0fe6.jpg
 
 
Jak podkreślał kierwonik Stadionu Miejskiego Dariusz Schwarz: Nasze obiekty są do  przygotowane do standardów UEFA. Cieszymy się, że mecze gdyńskich drużyn są licznie odwiedzane przez osoby niepełnosprawne. Są dla nich dostępne miejsca parkingowe oraz miejsca na trybunach z pełną infrastrukturą.
 
 
http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/cafe_b0d57115f4fe044c0c8dc4574db4721f.jpg
 

Omówiono dostępne rozwiązania dla niepełnosprawnych kibiców i wprowadzenie dostępnych zmian w przyszłości oraz współpracę podczas Tygodnia Akcji 2014.

 

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/ATV_6087_kopia_8336191f8a8eca18760d44d763fccbbe.jpg

 

 

Arka Gdynia zadeklarowała zaangażowanie w Akcję oraz będzie gościć wystawę CAFE Pełen Dostęp, Pełen Football od kwietnia 2014.

 

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/ATV_6083_kopia_5d7c6b978e08170a0cf473b0b0894359.jpg

 

 

W ramach realizacji projektu dziedzictwa UEFA EURO 2012 oraz bieżącego partnerstwa z UEFA, Centrum Dostępu do Piłki Nożnej w Europie (CAFE) organizuje po raz drugi Tydzień Akcji Pełen Dostęp, Pełen Football, w Polsce i na Ukrainie w dniach 5-13 kwietnia 2014 roku.

 

Tydzień Akcji promuje potrzebę włączającego i równego doświadczenia kibicowania dla wszystkich fanów piłki nożnej, łącząc kluby piłkarskie i kibiców na wszystkich poziomach gry. 9 dni trwania akcji, umożliwi każdemu Klubowi zorganizowanie wydarzenia, które pozwoli zaznaczyć pozytywne działania podejmowane przez Klub na rzecz jego kibiców niepełnosprawnych.

 

Tydzień Akcji wspierają PZPN, Ekstraklasa S.A. oraz Piłkarska Pierwsza Liga. W ramach Tygodnia Akcji na stadionach w Polsce i na Ukrainie odbędzie się wiele działań.

 

Dyrektor Zarządzająca CAFE Joyce Cook powiedziała:


„Jesteśmy zaszczyceni, że Ekstraklasa zdecydowała się odegrać ważną rolę w Tygodniu Akcji CAFE. To dowód prawdziwego zaangażowania w poprawę doświadczenia meczowego niepełnosprawnych kibiców we wszystkich klubach. Na pewno akcja przyczyni się do długotrwałego dziedzictwa na terenie Polski. Gorące podziękowania dla wszystkich, dzięki którym jest to możliwe”.

 

Ambasador CAFE w Polsce, Michał Listkiewicz powiedział:


„Sport daje radość, jest szansa dla wszystkich - dużych i małych, biednych i bogatych, pełno i niepełnosprawnych, ludzi o różnych kolorach skóry i wyznających różne religie. Nie ma innej dziedziny naszego życia, w której ludzka solidarność znaczyłaby tak wiele i była tak prosta do okazania. Kibicowanie to wielka pasja i radość.

 

Wielokrotnie przekonałem się, że kibic poruszający się na wózku, o kulach albo niewidomy czy niedosłyszący jest najwierniejszym z wiernych. Zna na pamięć historię swojego klubu, aktywnie uczestniczy w kibicowskim życiu internetowym, jest wzorem lojalności i kultury kibicowania, ma przyjaciół wśród sprawnych sympatyków sportu. Kibice niepełnosprawni dowiedli, że zasługują na to, aby polskie stadiony były im życzliwe. Precz barierom, schodom i innym technicznym przeszkodom utrudniającym osobom niepełnosprawnym łatwy dostęp na stadion. Tak jest w Anglii, Niemczech, Skandynawii. W szybko rozwijającej się Polsce, z której słusznie jesteśmy tak dumni, też tak być musi i to jak najszybciej.

 

Apeluje do wszystkich dobrych ludzi o pomoc na miarę możliwości każdego z Was. Niech każdy klub piłkarski, gospodarz stadionu ma świadomość, jak dostęp i włączanie są ważne w życiu ludzi.

 

W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat kampanii Tydzień Akcji zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej www.cafefootball.eu/pl oraz do kontaktu z CAFE:

Kontakt: Zuzanna Ziajko, Managerka Projektu CAFE Polska

zuzanna@cafefootball.eu, +48 797 616 349

 
Poprzedni Następny

Mapa Strony


    

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia

 

|