22.03.2014

Flota - Arka 0:1. Wciąż na zwycięskim tropie!

Arka kontynuuje swoją doskonałą passę i wreszcie zdobyła Świnoujście! Wystarczyła doskonała pierwsza połowa i jeden gol Ślusarskiego, aby uszczęśliwić wszystkich kibiców Arki!

21. kolejka I ligi

Flota Świnoujście - Arka Gdynia 0:1 (0:1)

Bramki: Ślusarski 37'

KULISY MECZU OKIEM KAMERY ARKA-TV

Flota: Brljak - Mokwa, Kieruzel, Gusocenko, Opałacz, Kolendowicz (72' Hosek), Niewiada, Pułka (46' Bodziony), Grzelak, Arifović, Śpiączka (81' Kamiński)

Arka: Miszczuk - Cienciała, Juraszek, Sobieraj, Radzewicz - Budka (84' Kowalski), Szwoch, Pruchnik (90' Cichocki), Tomasik - Ślusarski - Aleksander (70' da Silva)

Żółte kartki: Niewiada - Juraszek

Sędzia:  Piotr Lasyk (Bytom)

0 min - dziś arkowcy będa mogli liczyć na gorący doping swoich kibiców, którzy wykupili wszystkie przysługujące im bilety i liczną grupą stawili się na obiekcie w Świnoujściu

0 min - w pierwszym składzie żółto-niebieskich niestety brakuje będącego w wysokiej dyspozycji od początku rundy Michała Rzuchowskiego. Jak wszyscy pamiętamy, nasz pomocnik uległ kontuzji w meczu pucharowym z Miedzią i  znajduje się na ławce rezerwowych. Szansę gry od pierwszej minuty otrzymał Radosław Pruchnik.

1 min - od środka rozpoczęła Flot.

1 min - Flota od razu wywalczyła rzut rożny i bardzo zagotowało się w polu karnym Arki!

2 min - znów bardzo groźnie! Kolendowicz minimalnie minął się z piłkę będąc o metr od naszej bramki!

3 min - pierwszy celny strzał Arki! Z dystansu uderzył Tomasik, ale pewnie broni Brljak

5 min - ładna akcja Aleksandra przy linii końcowej - próba dośrodkowania zablokowana i mamy rzut rożny

6 min - bardzo dobre dośrodkowanie Pruchnika spada na głowę pozostawionego bez opieki Ślusarskiego, który jednak nieczysto uderza i piłka szybuje wysoko nad poprzeczką!

9 min - dobra  akcja skrzydłem Mokwy, którego centra nieomal nie dotarła do Kolendowicza!

9 min - piłka w bramce po uderzeniu glową Niewiady! Na szczęście Niewiada faulował Tomasika i dostrzegł to arbiter więc nadal mamy 0:0.

12 min - dobry, szybki mecz od pierwszej minuty

14 min - ależ niewiele zabrakło Arce do objęcia prowadzenia! Budka szybko wyprowadził kontrę, zagrał przed pole karne do Aleksandra, ten w tempo odegrał do Ślusarskiego, który bez zastanowienia uderzył lewą nogą mimnimalnie obok słupka!!!

18 min - po profesorsku Juraszek powstrzymał szarżę Opałacza.

20 min - po błędzie Gusocenki rzut rożny dla Arki

21 min - Pruchnik centruje, ale wybijają piłkę obrońcy Floty. Do piłki dopada Szwoch i uderza z 30 metrów tuż obok słupka!

23 min - Szwoch pada w polu karnym, ale sędzia nie użył gwizdka! Mamy wątpliwości do słuszności tej decyzji.

27 min - znów szybki atak Arki. Niestety zakończony nieco za wcześnie za sprawą nienajlepszego dośrodkowania Ślusarskiego z lewej strony.

31 min - dosrodkowanie Kolendowicza do nikogo, ale skrzydłowy Floty miał za dużo swobody i czasu w pobliżu pola karnego żółto-niebieskich.

32 min - kolejny rzut rożny dla Arki, ale znów nie udało się zakończyć całej sytuacji strzałem na bramkę. Dobrze spisuje się defensywa gospodarzy.

33 min - może się podobać "brytyjskie" sędziowanie Piotra Lasyka, ale pozostawianie bez konsekwencji kolejnego już faulu Arifovica jest nieco irytujące

34 min - groźny strzał z dystansu Grzelaka dobrze odbija do boku Miszczuk! Znów za dużo swobody miał zawodnik Floty.

37 min - gooooolllll dla Arki! Piekna akcja Arki! Rozpoczął Sobieraj, który świetnie przerzucił piłkę do Budki, ten odegrał do wchodzącego w pole karne Szwocha, a nasz pomocnik zacentrował na glowę Ślusarskiego, który strzela pierwszą bramkę w 1. lidze Brljakowi!

44 min - rzut rożny dla Arki. Znów egzekwować go będzie Pruchnik.

45 min - kolejne bardzo dobre dośrodkowanie Pruchnika, który posyla tym razem piłkę na głowę Aleksandra! Strzał naszego najlepszego snajpera mija bramkę w niewielkiej odległości!

45+1 min - Grzelak centruje z wolnego, ale Sobieraj dobrze interweniuje.

PRZERWA - zasłużone prowadzenie Arki w Świnoujściu. Arka gra bardzo solidnie, konstruuje przemyslane ataki i jest po prostu groźniejsza. Flota próbowała wykorzystać element zaskoczenia na początku meczu, ale udało się uchronić przed stratą gola i przejąć inicjatywę. W drugiej połowie trzeba potwierdzić swoją wyższość nad podopiecznymi trenera Baniaka

46 min - od początku drugiej części gry, na boisku melduje się najlepszy strzelec gospodarzy, Bodziony. Zastępuje Pułkę.

46 min - Miszczuk wyłapuje wysoko zawieszoną piłkę w polu bramkowym

47 min - Bodziony bezradny w pojedynku z Juraszkiem i od bramki rozpocznie Miszczuk.

51 min - próbuja atakować Flota. Kazda piłka w pole karne jednak jest za mocna i bardzo dobrze radzą sobie z tymi atakami arkowcy.

54 min - Mokwa wywalczył rzut rożny dla gospodarzy. Z naroznika Grzelak.

55 min - było bardzo groźnie! Cienciała ofiarnie blokuje strzał Śpiączki!

56 min - Flota zdecydowanie groźniejsza w ostatnich minutach! Dobrze interweniuje Sobieraj najwyżej wychodząc do dośrodkowania w pole karne Arki. Przydałaby się jakaś składna akcja naszej drużyny, aby nieo uspokoić zapędy gospodarzy.

58 min - fatalna próba strzału Grzelaka. Ale trzeba wyjść z defensywy, bo napór Floty coraz większy.

59 min - Bodziony z dystansu. Na szczęście niecelnie.

63 min - koronkowa akcja Floty zatrzymała się dopieo na Miszczuku, który uprzedził swoim wyjściem z bramki Kolendowicza!

64 min - i znów bardzo, bardzo gorąco pod naszą bramką! Miszczuk świetnie dwukrotnie broni, ale druga próba Arifovica była oddana z pozycji spalonej! Na co czeka nsz zespół? Na gwizdek kończący ten mecz jeszcze za wcześnie...

66 min - Śpiączka ogrywa Radzewicza, ale na posterunku Sobieraj, który wybija piłkę na rzut rożny. Ten stały fragment bez większego zagrożenia dla naszej bramki.

68 min - wreszcie Arka trafiła w pole karne gospodarzy. Centra na głowę Ślusarskiego kończy się mało groźnym strzałem naszego napastnika.

70 min - zmiana w Arce. Marcus da Silva zastępuje Aleksandra.

73 min - Arka odrobinę uspokoiła grę, ale na razie polega to na powstrzymaniu ataków gospodarzy, a nie na kostruowaniu swoich akcji.

75 min - strzał z dystansu Ślusarskiego okazał się niecelny. Mógł wybrać inny wariant, bo na skrzydle pokazywał się jeden z partnerów.

76 min - po błędzie Gusocenki przed szansą stanęli Ślusarski z da Silvą. Złe dogranie do Brazylijczyka zepsuło to okazję.

78 min - pierwsza żółta kartka w tym meczu. Wpadła na konto Juraszka, który sfauował Arifovica. To jego czwarta kartka, więc czeka go pauza w następnym meczu ligowym.

80 min - ładne wejście i centra Tomasika. Nie zdążył jednak do piłki da Silva!

81 min - Grzelak centruje, a Śpiączka głókuje tuż nad poprzeczką!

84 min - dośrodkowanie Grzelaka w kierunku Kamińskiego, ale młody piłkarz Floty nie sięgnął tej piłki.

85 min - szybka akcja Tomasika lewą stroną, ale centra zbyt mocna!

86 min - Radzewicz wyprzedza Kamińskiego i będzie tylko rzut rożny. Tylko, bo niewielu arkowców nadążyło za tą akcją gospodarzy.

90 min - ostatnia minuta przed nami, plus trzy minuty doliczone. Ależ nerwy!

90 min - Bodziony na głowę Hoska, ale strzał głową wprost w rękawice Miszczuka! Dużo szczęścia przy Arce!

90+3 min - Niewiada uderza łokciem Tomasika i dostaje za to żółtą kartkę! Czas płynie!

KONIEC - po słabej drugiej, ale bardzo dobrej pierwszej połowie Arka zgarnia trzeci komplet punktów na wiosnę! Teraz niech się martwią inni!