TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

25.04.2013

25 kolejka za nami: Remisy liderów.

W meczach 25 kolejki 1 ligi liderzy zdobyli zaledwie po 1 punkcie. O ile remis Termaliki na wyjeździe z walczącym o utrzymanie Stomilem można było przewidzieć to kolejne potknięcie „Pasów” na swoim boisku może skomplikować im drogę do Ekstraklasy.

 

Podobnie jak do niedawna jednemu z głównych pretendentów do awansu, a więc Zawiszy, który poległ w Katowicach. Zwłaszcza, że naciskają: rewelacyjny Dolcan i mimo porażki mającą jeden mecz zaległy Flota. Przy wynikach, jakie jednak osiągają wiosną drużyny pozostaje otwarte pytanie: komu najbardziej zależy na awansie?

 

O tym przekonamy się zapewne dopiero 8 czerwca wieczorem, czyli po ostatniej kolejce.

 

W meczu drużyn tzw. „górnego środka” Miedź pokonała Tychy 2:1 . Pytanie, czy któryś z tych zespołów marzy o włączeniu się w walkę o awans?  Arka w tej kolejce zrobiła „swoje”, czyli ograła ostatnią w tabeli Polonię Bytom. W ostatniej minucie remis uratowała Warta Poznań, a ważne punkty zdobyła Sandecja, z którą nasz zespół zmierzy się już w najbliższą sobotę w Nowym Sączu o godz. 18.00.

 

Dla Okocimskiego ta porażka może oznaczać koniec marzeń o utrzymaniu.

 

 

Wyniki 25 kolejki 1 ligi:

 

 

Arka Gdynia - Polonia Bytom 3:1 (1:0)

 

RELACJA I SKRÓT Z MECZU


1:0 - Marcin Radzewicz 43'
2:0 - Mateusz Szwoch 55'
3:0 - Janusz Surdykowski 62'
3:1 - Dawid Jarka (k.) 90+2'

 

Arka Gdynia: Michał Szromnik - Damian Krajanowski, Bartosz Brodziński, Krzysztof Sobieraj, Piotr Tomasik, Paweł Brzuzy, Michał Rzuchowski (86' Piotr Pietkiewicz), Mateusz Szwoch, Marcin Radzewicz (78' Rafał Grzelak), Marcus Vinicius (69' Piotr Kuklis), Janusz Surdykowski.

 

Polonia Bytom: Mateusz Mika - Robert Trznadel, Kamil Banaś, Paweł Odrzywolski, Damian Jaroń, Bartłomiej Setlak, Daniel Pietrycha, Kamil Walesa (46' Kamil Białkowski), Dawid Jarka, Przemysław Szkatuła, Robert Wojsyk (66' Dawid Krzemień) (85' Bartosz Nowak).

 

Żółte kartki: Janusz Surdykowski, Marcus Vinicius (Arka) oraz Kamil Walesa, Paweł Odrzywolski, Dawid Jarka (Polonia).

 

Czerwone kartki: Janusz Surdykowski /63' - za drugą żółtą/ (Arka) oraz Paweł Odrzywolski /86' - za drugą żółtą/ (Polonia).

 

Sędzia: Piotr Wasielewski (Kalisz).

Widzów: 2328.

 

Miedź Legnica - GKS Tychy 2:1 (2:0)


1:0 - Grzegorz Bartczak 22'
2:0 - Jakub Grzegorzewski 29'
2:1 - Piotr Rocki (k.) 73'

 

 

Miedź Legnica: Aleksander Ptak - Krzysztof Wołczek, Daniel Tanżyna, Adrian Woźniczka, Grzegorz Bartczak, Piotr Madejski, Piotr Kasperkiewicz, Adrian Łuszkiewicz (74' Artur Marciniak), Marcin Nowacki (90' Mariusz Mowlik), Damian Lenkiewicz (80' Patryk Szymański), Jakub Grzegorzewski.

 

GKS Tychy: Piotr Misztal - Maciej Mańka (46' Damian Szczęsny), Łukasz Kopczyk, Mariusz Masternak, Mateusz Mączyński, Adrian Chomiuk, Mateusz Kupczak, Ivica Zunić (46' Mateusz Bukowiec), Bartłomiej Babiarz, Piotr Rocki, Jakub Bąk.

 

Żółte kartki: Daniel Tanżyna, Grzegorz Bartczak, Krzysztof Wołczek (Miedź) oraz Mateusz Kupczak, Łukasz Kopczyk (GKS).

Sędzia: Łukasz Bednarek (Koszalin).

 

Dolcan Ząbki - Zawisza Bydgoszcz 1:0 (0:0)
1:0 - Grzegorz Piesio 76'

 

W 78. minucie Bartosz Osoliński nie wykorzystał rzutu karnego - Andrzej Witan obronił

 

Dolcan Ząbki: Rafał Leszczyński - Mateusz Cichocki, Marcin Hirsz, Rafał Grzelak, Dariusz Zjawiński (88' Maciej Tataj), Piotr Bazler, Bartosz Osoliński, Grzegorz Piesio, Bartosz Wiśniewski (40' Patryk Koziara), Damian Świerblewski (58' Paweł Sasin) Mateusz Piątkowski.

 

Zawisza Bydgoszcz: Andrzej Witan - Michał Płonka, Łukasz Nawotczyński (87' Hermes), Łukasz Skrzyński, Piotr Petasz, Jakub Wójcicki (84' Tomasz Ostalczyk), Paweł Strąk, Kamil Drygas, Michał Masłowski, Vahan Gevorgyan (67' Daniel Mąka), Paweł Abbott.

 

Żółte kartki: Piotr Petasz, Kamil Drygas (Zawisza) oraz Maciej Tataj (Dolcan).

 

Sędzia: Tomasz Radkiewicz (Łódź)

 

Stomil Olsztyn - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 0:0

 

Stomil Olsztyn: Skiba - Bucholc, Baranowski, Remisz, Hempel - Głowacki, Jegliński, Suchocki, Lech (87' Glanowski) - Kaczmarek (90' Kun), Piceluk (81' Łukasik).

 

Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Nowak - Skołorzyński (69' Piotrowski), Czerwiński, Nalepa, Pielorz - Ceglarz (57' Pawlusiński), Lipecki, Horvath, Sobczak Rybski (57' Kaczmarczyk) - Drozdowicz.

 

Żółte kartki: Czerwiński, Horvath, Nalepa (Termalica) oraz Bucholc (Stomil).

Czerwona kartka: Bucholc /64' - za drugą żółtą/ (Stomil).

Sędzia: Piotr Siedlecki (Warszawa).

 

Warta Poznań - Bogdanka Łęczna 1:1 (0:1)
0:1 - Dawid Sołdecki 29'
1:1 - Marcin Trojanowski 89'

 

Warta Poznań: Łukasz Radliński - Wojciech Wilczyński (57' Igor Jurga), Maciej Wichtowski, Adrian Bartkowiak, Michał Kołodziejski, Alain Ngamayama, Paweł Giel, Adam Gajda (46' Krzysztof Bartoszak), Michał Jakóbowski (70' Paweł Czoska), Marcin Trojanowski, Tomasz Magdziarz.

 

Bogdanka Łęczna: Paweł Socha - Cezary Stefańczyk, Marcin Kalkowski, Tomasz Midzierski, Mateusz Pielach, Michał Zuber (85' Bartosz Wiązowski), Tomasz Nowak, Dawid Sołdecki, Veljko Nikitović, Michał Renusz (70' Sebastian Szałachowski), Tomas Pesir (83' Kamil Oziemczuk).

 

Żółte kartki: Tomasz Magdziarz, Marcin Trojanowski, Maciej Wichtowski (Warta Poznań) oraz Marcin Kalkowski (Bogdanka Łęczna).

 

Sędzia: Wojciech Krztoń (Olsztyn).

 

Okocimski Brzesko - Sandecja Nowy Sącz 0:1 (0:1)
0:1 - Piotr Giel 37'

 

Okocimski Brzesko: Aleksander Kozioł - Mateusz Wawryka, Damian Byrtek, Dawid Kucharski, Mateusz Niechciał, Iwan Litwiniuk (67' Wojciech Wojcieszyński), Daniel Chyła (75' Bartosz Flis), Piotr Koman, Jakub Kowalski, Paweł Smółka, Tomasz Ogar (50' Piotr Darmochwał).

 

Sandecja Nowy Sącz: Marcin Cabaj - Marcin Makuch, Peter Petran, Arkadiusz Czarnecki, Marcin Kowalski, Maciej Bębenek (59' Jozef Certik), Piotr Mroziński, Paweł Nowak, Piotr Kosiorowski, Piotr Giel (78' Maciej Górski), Patryk Tuszyński.

 

Żółte kartki: Damian Byrtek, Daniel Chyła, Mateusz Niechciał (Okocimski)  oraz Marcin Cabaj, Patryk Tuszyński, Paweł Nowak, Marcin Kowalski, Piotr Giel, Peter Petran (Sandecja).

 

Czerwona kartka: Patryk Tuszyński /63' - za drugą żółtą/ (Sandecja).

 

Sędzia: Rafał Greń (Rzeszów)

Widzów: 500.

 

Cracovia - Olimpia Grudziądz 0:0

 

Cracovia: Pilarz - Nykiel, Żytko, Kosanović, Marciniak - Budziński (86' Zieliński), Szeliga (57' Boljević), Dąbrowski - Zejdler (68' Steblecki), Danielewicz, Bernhardt.

 

Olimpia: Wróbel - Pisarczuk, Łabędzki, Staniel, Woźniak - Smoliński, Kłus, Frańczak (86' Pawłowski) - Szczot (82' Banasiak), Cieśliński, Ruszkul (58' Rogalski).

 

Żółta kartka: Marciniak (Cracovia).

 

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).

Widzów: 6358.

 

GKS Katowice - Flota Świnoujście 2:0 (1:0)


1:0 - Deniss Rakels (k.) 31'
2:0 - Deniss Rakels 80'

 

GKS Katowice: Łukasz Budziłek - Dominik Sadzawicki, Adrian Napierała, Mateusz Kamiński, Bartłomiej Chwalibogowski, Janusz Gancarczyk (82' Alan Czerwiński), Sławomir Duda, Kamil Cholerzyński, Arkadiusz Kowalczyk (74' Krzysztof Wołkowicz), Przemysław Pitry, Deniss Rakels (87' Jewhen Radionow).

 

Flota Świnoujście: Grzegorz Kasprzik - Patryk Fryc, Michał Stasiak, Ivan Udarević, Radosław Jasiński (46' Bartosz Śpiączka), Bartłomiej Niedziela (81' Ensar Arifović), Piotr Kieruzel (75' Christian Nnamani), Maciej Mysiak, Krzysztof Bodziony, Sebastian Olszar, Arkadiusz Aleksander.

 

Żółte kartki: Kamil Cholerzyński, Sławomir Duda (GKS) oraz Radosław Jasiński, Bartłomiej Niedziela, Bartosz Śpiączka, Michał Stasiak (Flota).

 

Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków).

 

ŁKS – Kolejarz Stróże 0:3 v.o.

 

 tryb








Poprzedni Następny

Mapa Strony