24.04.2013

Arka - Polonia Bytom 3:1. Plan wykonany.

Arka wygrała z Polonią 3:1 i tym samym wykonała postawiony przed meczem plan. Trzy punkty dla gospodarzy były w pełni zasłużone, bo rywal z Bytomia potwierdził, że w tym sezonie mimo ambitnej postawy, jest najsłabszym zespołem w 1. lidze

25. kolejka I ligi

Arka Gdynia - Polonia Bytom 3:1 (1:0)
Bramki: Radzewicz 43, Szwoch 55', Surdykowski 62'- Jarka 90'(k)

Arka:  Szromnik - Krajanowski, Brodziński, Sobieraj, Tomasik - Brzuzy, Szwoch, Rzuchowski (86' Pietkiewicz), Radzewicz (78' Grzelak) - da Silva (69' Kuklis) - Surdykowski

Polonia Bytom:  Mika – Banaś, Odrzywolski,  Trznadel, Szkatuła – Setlak, Pietrycha, Jaroń, Walesa (46' Białkowski), Wojsyk (67' Krzemień, 80' Nowak) – Jarka

Żółte kartki: Surdykowski x2, da Silva - Walesa, Odrzywolski x2, Jarka
Czerwona kartka: Surdykowski (62 min za dwie żółte) - Odrzywolski (87 min za dwie żółte)

Sędzia: Piotr Wasielewski (Kalisz).

Widzów: 2328
 Materiał przedstawiający kulisy meczu w ARKA-TV

0 min - dzisiejszy skład Arki może zaskakiwać. Rozczarowanie występem w Świnoujściu skłoniło Pawła Sikorę do wprowadzenia klilku zmian. Od pierwszej minuty zagrają dziś m.in. Szromnik, Brzuzy i Surdykowski. Od ławki rezerwowych rozpocznie mecz Piotr Kuklis.

1 min - mocne otwarcie Polonii. Strzał Szkatuły z ok. 25 metrów w niedużej odległości mija słupek bramki Szromnika.

4 min - nieudana próba strzału zza pola karnego Piotra Tomasika. Piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

9 min - rzut rozny dla Polonii wykonywał Setlak. Piłka niebezpiecznie minęła kilku zawodników stojących tuż przed bramką, ale ostatecznie udało się wyekspediować w pole!

10 min - próba szybkiej akcji żółto-niebieskich. Brzuzy dobrze dośrodkował w pole karne, lecz piłka nie znalazła adresata.

13 min - Surdykowski podprowadził piłkę od środka boiska i zdecydował się na uderzenie z 20 metrów. Pomylił się o ok. metr.

15 min - Szwoch wykonał rzut wolny z ok. 23 metrów. Piłka minęła mur, ale wpadła wprost w ręce Miki.

17 min - Rzuchowski niepilnowany przez rywali dostał piłkę przy lewym narożniku pola karnego. Niestety uwikłał się w drybling i nie zdołał zagrać do żadnego z czekających na podanie partnerów.

20 min - Piotr Tomasik oddał bardzo groźny strzał z 25 metrów! Piłka o centymetry minęła spojenie słupka z poprzeczką.

22  min - Dawid Jarka z 16m tuż nad poprzeczką! Napastnik Polonii uderzył z powietrza po dokładnym podaniu od Szkatuły. Efektowna akcja bytomian!

27 min - po rzucie rożnym piłkę przejął Sobieraj, ktory dostrzegł znajdującego się na czystej pozycji da Silvę. Niestety jego zagranie przeciął jeden z obrońców Polonii.

28 min - Mika ratuje Polonię! W ostatniej chwili odbił piłkę po uderzeniu głową da Silvy. Piłka zmierzała do siatki tuż przy słupku!

29 min - Potworne zamieszanie w polu karnym bytomian. Surdykowski mając piłkę przy nodze nie trafił w nią czysto, stojąc tuż przed bramką!

30 min - koszmarny błąd w obronie Arki. Na szczęście zawodnik Polonii, który znalazł się sam przed Szromnikiem wcześniej był na pozycji spalonej...

39 min - Michał Rzuchowski uderzył niecelnie z ok. 30m

42 min - Tomasik posłał płaski mocny strzał tuż sprzed pola karnego. Niestety piłka była skierowana w sam środek bramki i Mika pewnie ją chwycił.

43 min - goooollll dla Arki! Marcin Radzewicz wykończył koronkową akcję żółto-niebieskich! Wcześniej arkowcy wymienili sześć dokładnych podań, które  wyprowadziły Radzewicza na czystą pozycję!

45 min - Arka wychodziła z kontrą 3 na 2, lecz podanie Szwocha do da Silvy nie było dokładne i goście zdążyli wrócić.

PRZERWA - Arka zgodnie z planem na przerwę schodzi z prowadzeniem. Nie przyszło jej to jednak łatwo, bo zawodnicy Sikory długo mieli spore problemy z wypracowaniem czystej pozycji strzeleckiej. Nie można też pominąć kilku groźnych akcji bytomian, którzy bliscy byli pokonania Michała Szromnika.

48 min - Szwoch skorzystał z kilku metrów wolnej przestrzeni przed polem karnym i zdecydował się na strzał. Niestety bardzo lekki i Mika spokojnie złapał piłkę.

50 min - błąd Krajanowskiego, który klatką piersiową chciał zagrać do Szromnika, lecz piłka poszła na rzut rożny. Szromnik na wszelki pilnował, aby futbolówka w bezpiecznej odległości minęła bramkę.

51 min - szybka akcja Radzewicza lewą stroną zakończyła się dosrodkowaniem w pole karne, ktore wybili obrońcy Polonii. Do odbitej piłki doszedł Tomasik, ale jego strzał w powietrza poszybował w trybuny

55 min - katastrofalny błąd Polonii przed własnym polem karnym, który bezwzględnie wykorzystał Mateusz Szwoch! Mateusz zabrał się z piłką w pole karne i pewnym strzałem pokonał rozpaczliwie wracającego do bramki Mikę!

59 min - bliski zdobycia trzeciej bramki był Paweł Brzuzy, który zmienił kierunek lotu piłki po zagraniu Szwocha!

62 min - Surdykowski podwyższa prowadzenie Arki! Wykorzystuje podanie na piąty metr od Brzuzego i jest już 3:0!

62 min - niebywała rzecz stała się chwilę po zdobyciu bramki! Arbiter ocenił zachowanie Janusza Surdykowskiego na żółtą kartkę, a że była to druga taka kara w tym meczu dla naszego napastnika, ten ogląda czerwony kartonik i opuszcza boisko!

70 min - Jaroń dośrodkowuje płasko w pole karne Arki, a tam Jarka o mały wlos nie uprzedził Brodzińskiego! Ostatecznie Tomasik zażegnał niebezpieczeństwo.

78 min - obraz gry po czerwonej kartce dla Surdykowskiego zmienił się o tyle, że arkowcy zrezygnowali z wychodzenia większą ilością zawodników w akcjach ofensywnych, więc prób akcji w ataku w wykonaniu Arki praktycznie już nie oglądamy.

80 min - groźny strzał z okolic narożnika pola karnego oddał Szkatuła, ale nieznacznie niecelny

84 min - Grzelak pociągnął lewą stroną i dośrodkował na głowę wbiegającego w pole karne Kuklisa. Piotrek niestety posłał piłkę pół metra nad bramką!

87 min - Odrzywolski otrzymuje drugą żółtą kartkę i siły wyrównane!

88 min - Kuklis uderzył z powietrza z ok. 20 metrów, szkoda że bardzo niecelnie

89  min - Grzelak obsłużył dokładnym podaniem Brzuzego 5 metrów przed bramką, a ten uderzył w kierunku bliższego słupka minimalnie niecelnie!

90 min - Szkatuła dośrodkował spod linii bocznej i trafił w poprzeczkę!

90+1 min - Szromnik fauluje Setlaka i mamy rzut karny! Pewnym egzekutorem jedenastki jest Jarka!

KONIEC - pewne zwycięstwo Arki, która wykorzystała słabości rywala. O wiele trudniejsze zadanie czeka Arkę w Nowym Sączu gdzie zmierzy się z walcząca o utrzymanie Sandecją.