20.04.2013

Flota - Arka 3:0. Kafarski wciąż z patentem na Arkę.

Tomasz Kafarski wciąż wie, jak wygrywać z Arką. Jego Flota wygrywa po raz pierwszy na wiosnę aplikując gdynianom aż trzy bramki. Ma nad czym myśleć trener Sikora, który wciąż szuka optymalnego rozwiązania w ataku, a problemów nie brakuje mu również w formacji obronnej.

24. kolejka I ligi

Flota Świnoujście - Arka Gdynia 3:0 (1:0)
Bramki: Stasiak 20', Nwaogu 62', Olszar 69'

Flota: Kasprzik - Jasiński, Kieruzel, Udarević, Niewiada, Niedziela (75' Szałek), Bodziony, Stasiak, Fryc, Arifović (66' Olszar), Nwaogu (87' Śpiączka)

Arka:  Miszczuk - Krajanowski, Brodziński (65' Surdykowski), Jarzębowski, Tomasik - da Silva, Pruchnik, Rzuchowski (46' Szwoch), Radzewicz - Grzelak (73' Brzuzy) - Kuklis

Żółte kartki: Arifović, Jasiński - Pruchnik, Jarzębowski, Krajanowski

Sędzia: Szymon Lizak (Poznań).

0 min - nad Świnujściem dzisiaj piękne słońce, temperatura ok 10st. C, więc warunki do gry wymarzone. W składzie Arki żadnych niespodzianek. Tego samego nie można powiedzieć o Flocie, gdzie od ławki rezerwowych mecz rozpocznie m.in. Arkadiusz Aleksander.

0 min - Flota zagra w strojach biało-niebieskich, natomiast Arka dziś cała na żółto.

1 min - od środka rozpoczęli gospodarze

4 min - pierwsza groźna akcja Arki. Pruchnik przejął piłkę w środku pola i zagrał do Radzewicza, a ten uderzył z 16m po ziemi. Dobrze w tej sytuacji zachował się Kasprzik.

5 min - strzałem z dystansu odpowiedział Kieruzel, ale piłka minęła bramkę Miszczuka w bezpiecznej odległości

7 min - zakotłowało się w polu karnym Floty, ale w ostatniej chwili obrońcy przyblokowali Pruchnika

8 min - pierwszy rzut rożny dla Arki. Dośrodkowanie Radzewicza spadło jednak na głowy obrońców Floty

12 min - Fryc wrzucił piłkę z autu głeboko w pole karne Arki, gdzie głową niecelnie uderzył Udarević

15 min - Brodziński sfaulował Nwaogu tuż przy linii bocznej pola karnego. Z rzutu wolnego dośrodkował Fryc, a za kołnierz strzałem głową próbował zaskoczyć Miszczuka Niewiada. świetna interwencja naszego bramkarza!

18 min - Rzuchowski oddał niecelny strzał z ok. 25 metrów

20 min - gol dla Floty! Stasiak głową pokonuje Miszczuka! Piłkę na dalszy słupek posłał Fryc, a tam Stasiak wyskoczył przed gdyńskich obrońców!

22 min - Kuklis próbował zaskoczyć Kasprzika uderzeniem z 22m, ale to była za słaba próba, aby sprawiła problem bramkarzowi gospodarzy

26 min - Tomasik spróbował uderzenia z okolic narożnika pola karnego, ale znów Kasprzik bez kłopotu chwyta piłkę

28 min - Bodziony faulowany w ok. 26-28 metrów od bramki Miszczuka. Uderzał na bramkę Kieruzel, ale piłka poszybowała ok metra nad poprzeczką.

29 min - Radzewicz wzięty w kleszcze przez obrońców Floty w jej polu karnym, a arbiter odgwizduje faul naszego zawodnika.

34 min - dokładne dośrodkowanie Bodzionego na głowę Nwaogu, który uderzył tuż obok spojenia słupka z poprzeczką

35 min - Pruchnik wykonał rzut wolny z ok 18 metrów od bramki Kasprzika. Niestety trafił prosto w mur

37 min - znów groźnie pod bramką Arki. Z autu w pole karne posłał piłkę Jasiński, a Arifović uderzył głową tuż obok słupka!

38 min - Rzuchowski fatalnie uderzył z 30 metrów, co wzbudziło pewną wesołość na trybunach.

40 min - żk Pruchnik

42 min - żk Jarzębowski. Arkowcy zbierają żółte kartki za przewinienia w środkowej strefie boiska.

43 min - Kieruzel wybija dośrodkowanie Tomasika tuż ponad poprzeczką własnej bramki!

45 min - Z rzutu wolnego z boku pola karnego dośrodkowuje w pole karne Floty Kuklis. Niestety znów piłka pada łupem obrońców ze Świnoujścia

45+1 min - kontrę Floty niecelnym strzałem zza pola karnego zakończył Niedziela

45+2 min - Grzelak dośrodkował z rzutu rożnego, ale zrobił to na tyle niedokładnie, że piłka przeleciała nad wszystkimi piłkarzami

PRZERWA - źle dla Arki układa się mecz w Świnoujściu. W posiadaniu piłki mamy remis, ale to ataki Floty są bardziej groźne i stwarzające zagrożenie pod bramką rywala. Niestety Arka w grze obronnej nie wygłąda najpewniej, dlatego każda akcja gospodarzy może podnosić ciśnienie wśród ok. 150 kibiców z Gdyni. Na razie nie spełnia oczekiwań nowe ustawienie przednich formacji przez Pawła Sikorę, który dziś na szpicy postawił na Kuklisa, za którym operuje Grzelak. Na prawym skrzydle znalazł się tym razem da Silva.

46 min - Arka rozpoczyna drugą połowę z jedną zmianą. Szwoch zastąpił Rzuchowskiego.

46 min - od groźnej kontry rozpoczęła Flota. Na szczęście zagranie Niedzieli nie dotarło do Nwaogu

48 min - Szwoch z rzutu rożnego, piłkę przedłużył Grzelak, ale żaden z gdynian nie zamknął tej akcji

50 min - znów chaos w gdyńskiej obronie, piłka po przypadkowym zagraniu mija jednak naszą bramkę

53 min - Radzewicz bardzo sprytnie zagrał do wyprzedzającego obrońców Grzelaka, a ten w dogodnej sytuacji skierował piłkę ponad bramką! To była najlepsza okazja Arki w tym meczu!

54 min - na boisku opatrywany jest Jasiński

56 min - najbardziej zagorzali kibice gospodarzy opuścili swój sektor...

57 min - ależ szansę zmarnował Nwaogu. Pod jego nogi spadła piłka zablokowana po strzale Niewiady, ale popularny "Karol" w czystej sytuacji uderzył obok bramki!

59 min - kolejne dośrodkowanie, tym razem Radzewicza, spada na głowę obrońców Floty

60 min - ładny strzał Grzelaka z okolic narożnika pola karnego w kierunku dalszego słupka, piłkę odbił Kasprzik i tylko pozostaje żałować, że nie było nikogo do dobitki!

62 min - 2:0 dla Floty! Przełamuje się nie tylko cała Flota, ale też sam Nwaogu, który po zamieszaniu w polu karnym Arki po rzucie rożnym skierował piłkę do siatki z najbliższej odległości!

65 min - Sikora stawia wszystko na jedną kartę. Surdykowski za Brodzińskiego!

66 min - żk Arifović. Po chwili Ensar opuszcza boisko, a zastąpił go Olszar

67 min - Kuklis zdecydował się na strzał z ok 30 metrów. Niecelny.

68 min - próba koronkowej akcji Arki. Ostatnie podanie da Silvy do Surdykowskiego przeciął Jasiński.

69 min - Po meczu? 3:0 dla Floty! Gospodarze wyprowadzili kontrę, w której zagranie Niedzieli precyzyjnym strzałem wykończył Olszar.

72 min - Brzuzy za Grzelaka. Żółta kartka dla Jasińskiego za opóźnianie gry.

74 min - niewiarygodne pudło Kuklisa! Spod lini końcowej zagrał mu dokładnę piłkę Szwoch, a stojący 5m przed bramką Kuklis posyła piłkę nad poprzeczką!

75 min - Szałek za Niedzielę

80 min - Flota skoncentrowała się na dokładnej grze w obronie i Arka zupełnie może sobie z tym poradzić. W naszej grze mnożą się niedokładności.

83 min - dośrodkowanie z rzutu wolnego Szwocha spod linii bocznej wpada wprost w ręce Kasprzika

84 min - strzał Kuklisa z 12 metrów został zablokowany. Po chwili zza szesnastki uderzał Jarzębowski, ale bardzo niecelnie

86 min - Arka raz po raz posyła futbolówkę w pole karne gospodarzy, lecz dobrze radzą sobie z tymi zagraniami zawodnicy Floty

87 min - przy aplauzie publiczności Nwaogu opuszcza boisko, a zastępuje go Śpiączka

89 min - wydawało się, że Surdykowski wbiegnie w pole karne z piłką i stoczy pojedynek z Kasprzikiem, ale tuż przed szesnastką... zgubił futbolówkę. Arka gra ambitnie, ale nieporadnie

90 min - Arka bardzo bliska honorowego trafienia! Tomasik zagrywa w pole bramkowe, gdzie Pruchnik został w ostatniej chwili zablokowany!

90+2 min - Radzewicz faulowany tuż przed linią pola karnego. Sam poszkodowany uderzył minimalnie nad poprzeczką!

90+3 min - żk Krajanowski

KONIEC - Flota przełamuje fatalną passę z Arką, która odnotowuje najgorszy mecz tej wiosny. Ambitna gra żółto-niebieskich tym razem nie wystarczyła nawet na honorową bramkę. Wciąż słabo spisuje sie gra obronna Arki, a w ataku nie ma zawodnika, który potrafiłby skutecznie wykończyć ataki żółto-niebieskich.