04.11.2012

Juniorskie derby: Nie wszystkie punkty dla żółto-niebieskich.

Tylko cztery punkty zdobyli nasi juniorzy w sobotnich derbowych potyczkach z Bałtykiem.  Najpierw na boisku pojawili się juniorzy starsi i zremisowali 2:2. Dużo lepiej spisali się ich młodsi koledzy, którzy nie mieli problemów z pokonaniem swoich rówieśników z Bałtyku.

11. kolejka Pomorskiej Ligi Juniorów Starszych

Bałtyk Gdynia - Arka Gdynia 2:2 (2:0)

Bramki:  Hinz (k), Zadrowski - Zenik 65' (k), S.Bartlewski 88'

Arka Gdynia: Kędra, Marcjanik (46' Wesolowski), Szur, Dampc, Kreft, Nalepa, Wardziński (73' Molęda), S.Bartlewski, Zenik, Fierka.

Czerwona kartka: 68' Nalepa (za dwie żółte)

W derbach Gdyni juniorów starszych padł remis. W pierwszej połowie, pomimo optycznej przewagi i dwóch dogodnych sytuacji do zdobycia gola nasz zespół przegrywał 2:0. Bramki dla Bałtyku padały po stałych fragmentach, pierwsza po rzucie karnym podyktowanym za faul Macieja Wardzińskiego, a druga po rzucie wolnym. W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się, żółto-niebiescy nadal mieli przewagę, a  Bałtyk ograniczał się do gry obronnej i groźnych kontrataków. Na szczęście arkowcy w drugiej odsłonie byli skuteczniejsi. W 65 minucie,  po akcji w polu karnym ręką zagrał jeden z zawodników gospodarzy i sędzia słusznie podyktował jedenastkę, którą skutecznie wykonał Patryk Zenik. Po zdobyciu bramki kontaktowej Arka jeszcze mocniej zaatakowała, doprowadzając w końcówce spotkania do wyrównania. W 88 minucie gola zdobył  Jakub Bartlewski. Na wygranie meczu zabrakło już arkowcom czasu. Remis tak naprawdę nie zadowala żadnej ze stron, ani Bałtyku, który był bliski zwycięstwa, ani Arki, która starciła dwa punkty i ma już pięć punktów straty do lidera z Gdańska.