06.07.2012

Arka - Lech 1:0! Juniorzy o krok od mistrzostwa!

W pierwszym meczu 2. kolejki turnieju o Mistrzostwo Polski Juniorów Starszych drużyna Arki pokonała Lecha 1:0. Jeśli w popołudniowym pojedynku Pogoń - Zagłębie zawodnicy ze Szczecina nie wygrają, to już dziś wieczorem arkowcy będą mogli  cieszyć się z Mistrzostwa Polski.

Mistrzostwa Polski Juniorów Starszych – 2. kolejka

Arka Gdynia – Lech Poznań 1:0 (0:0)

Bramka: 51' Szwoch

Arka: Szromnik (kpt.), Haberka, R.Robakowski, Stolc, Kwaśnik (65' Bębenek), Róg (60' Formella), Sulewski, Brzuzy (75' Patok), Szwoch, Słowiński (84' Kreft), Wardziński (90' Patelczyk).

Lech: Pawłowski, Kędziora, Witt, Sadowski, Szczupakowski, Chromiński (62' Fontowicz), Linetty, Cierpka (73' Michniewicz), Baraniak (28' Zgarda), Wolski (kpt.), Bagiński.

Żółte kartki: 65' Szwoch, 73' Bębenek, 88' Wardziński

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Mazowiecki ZPN)

Relacja minuta po minucie:

0' mecz został przeniesiony ze Narodowego Stadionu Rugby na boisko boczne, po ulewnym deszczu pogoda się polepszyła, panują chyba idealne warunki do grania w piłkę

1' Arka rozpoczęła ten niezwykle ważny mecz

3' Maciej Wardziński wbiegł odważnie w pole karne, ale obrońca Lecha wybił mu czysto wślizgiem piłkę spod nóg

6' rzut wolny dla Arki z ok. 25 metrów, Mateusz Szwoch wysoko ponad bramką

10' ostry strzał Fabiana Słowińskiego z prawego narożnika pola karnego, ale bramkarz gości bez trudu obronił

13' strzał Szwocha z linii pola karnego zablokował obrońca Lecha, w odpowiedzi Patryk Wolski groźnie strzelał obok słupka bramki Szromnika

18' Wardziński z woleja uderzył w słupek

25' po 15 minutach przewagi Arki gra się wyrównała i przeniosła  do środka pola

27' ostre dośrodkowanie Słowińskiego z prawej strony, lecz Wardzińskiego uprzedził defensor gości

30' po błędzie obrony Lecha do bezpańskiej piłki przed polem karnym doszedł Szwoch, strzelił z pierwszej piłki minimalnie obok słupka bramki Pawłowskiego

38' silne dośrodkowanie z rzutu wolnego z prawej strony, Szromnik na posterunku

45' sędzia doliczył 1 minutę do regulaminowego czasu gry

45 + 1' arbiter zakończył 1. połowę. Arka przeważała, miała kilka sytuacji, najlepszą w 18 minucie gdy Maciej Wardziński strzelił w słupek, Lech na razie bezbarwny, nie oddał żadnego celnego strzału na bramkę Arki.

46' Lech wznowił grę ze środka boiska

47' Szromnik wybiegiem przeciął prostopadłe podanie rywali

51' GOL dla Arki! kapitalnie wykonany rzut rożny, piłkę zagraną po ziemi przed pole karne przepuścił Wardziński, trafiła ona do Szwocha , a ten strzałem w długi róg pokonał bramkarza Lecha

56' rzut wolny dla Arki przy linii bocznej, dośrodkowanie Szwocha pewnie wyłapał Pawłowski

59' groźna akcja Lech, strzał z 7 metrów kapitalnie obronił Michał Szromnik, po chwili pokazał jednak spalonego

61' kolejny raz piłka po rzucie wolnym ląduje w rękach bramkarza gości

62' Linetty z 25 metrów minimalnie nad poprzeczką arkowców

67' zablokowane dośrodkowanie Słowińskiego z lewej strony i rzut rożny dla Arki

69' kolejny rzut rożny dla żółto-niebieskich, ale bez efektu bramkowego

72' rzut wolny dla Lecha z narożnika boiska, obrońca Arki wybija piłkę głową

74' gra się zaostrzyła, Lech postanowił przycisnąć Arkę, która umiejętnie się broni

81' groźna akcja poznaniaków, na szczęście na pozycji spalonej jeden z lechitów

85' rzut wolny dla Lecha przy linii końcowej po faulu Sulewskiego, ten sam gracz wybija piłkę głową po ostrym dośrodkowaniu

88' żółta kartka dla Macieja Wardzińskiego za symulowanie faulu w polu karnym

90' sędzia doliczył 4 minuty do regulaminowego czasu gry

91' napastnik Lecha z woleja ponad bramką Arki

94' Michał Szromnik bohaterem Arki, w ostatniej minucie obronił strzał głową z 3 metrów niepilnowanego napastnika Lecha, po tej interwencji sędzia zakończył mecz.

Zasłużone zwycięstwo Arki. W przekroju całego spotkania to gdynianie byli drużyną  lepszą, lepiej zorganizowaną i skuteczniejszą. Świadczy o tym fakt, że Lech dopiero w czwartej minucie doliczonego czasu gry oddał celny strzał na bramkę Arki. Na szczęście na posterunku był niewątpliwie bohater tego meczu - Michał Szromnik.