04.06.2012

Juniorzy młodsi niestety nie wygrają ligi.

Pewne zwycięstwo juniorów młodszych z Polonią w Gdańsku na niewiele się zdało. To czego można było się spodziewać stało się faktem. Liderująca w tabeli juniorów młodszych Lechia Gdańsk pokonała w derbach Akademię Piłkarską Lechię i tym samym zapewniła sobie pierwsze miejsce w tabeli na zakończenie rozgrywek. W lidze juniorów starszych tradycyjnie już wysokie zwycięstwo odnieśli podopieczni Roberta Wilczyńskiego.

25. kolejka Pomorskiej Ligi Juniorów Starszych

Polonia Gdańsk - Arka Gdynia 1:5 (1:2)

Bramki: Patok 12', 45', Brzuzy 47', Wojowski 58', Patelczyk 87'

Arka: Kamola, Marcjanik (60' Kreft), Stolc (46' Wojowski), Sulewski (46' Mokwa), Bębenek, Kwaśnik, Brzuzy, Róg (46' Wesołowski), Patok, Wardziński (60' Patelczyk).

Początek meczu dość zaskakujący, gospodarze wyszli na prowadzenie po wykorzystaniu rzutu karnego w 4 minucie. Jednak nie miało to większego wpływu na naszych zawodników, bo już 8 minut później, po podaniu Pawła Brzuzego Filip Patok doprowadził do wyrównania. Ten sam zawodnik tuż przed przerwą dał, po podaniu Pawła Brzuzego prowadzenie. Zaledwie dwie minuty  po przerwie, Patok po indywidualnej akcji zostaje faulowany w polu karnym i sędzie podyktował jedenastykę. Sam poszkodowany postanowił wymierzyć sparwiedliwość ale jego strzał odbija bramkarz Polonii, jednak przy dobitce Pawła Brzuzego był już bezradny.  Pomimo prowadzenia Arka cały czas w atakowała, odebrała ochotę gospodarzom do dalszej gry w 58 minucie za sprawą bramki zdobytej przez Pawła Wojowskiego.  Tuż przed końcem spotkania Dawid Patelczyk ustalił wynik spotkania. Arkowcy już myślą o pierwszym meczu barażowym, który odbędzie się w sobotę 16 czerwca o godz. 11:00 na Narodowym Stadionie Rugby. Jednak do rozegrania pozostała jeszcze ostatnia kolejka, w czwartek o godz. 15:00 Arka podejmie Pomezanię Malbork.

Tabela i wyniki Pomorskiej Ligi Juniorów Starszych

25. kolejka Pomorskiej Ligi Juniorów Młodszych

Polonia Gdańsk - Arka Gdynia 0:3 (0:3)

Bramki:  Sztandar 15', 33, Zenik 32'

Arka:  Machola, Maślak, Sztandar, Miotk (40' Dampc), Stanuch, Mosiejko, Miasnikow, Zenik, Galeniewski, Koowalczyk, Fierka.

Pomimo, że była to przedostatnia kolejka ligowa dla juniorów młodszych Arki był to ostatni mecz tego sezonu (Pomezania Malbork wycofała się z rozgrywek i Arka otrzyma punkty walkowerem). Arkowcy wygrali  swój mecz  ustalając wynik już w pierwszej połowie. Gdyby skuteczność  była lepsza wynik mógł być o wiele wyższy. Na pewno nad skutecznością w sytuacjach 100% trzeba będzie mocno pracować w następnym sezonie. Przez słabą skuteczność w końcówce sezonu, nasi młodzi zawodnicy przegrali wyścig  o Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych na rzecz Lechii Gdańsk.