TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

13.04.2012

"Nigdy Nie Zostaniesz Sam" : Z pomocą dla Maćka Bukowskiego!

W maju ub. roku około 2 tys. potencjalnych dawców zarejestrowało się w Gdyni podczas Dnia Dawcy Szpiku. Wówczas Fundacja DKMS zorganizowała akcję, którą nagłaśnialiśmy,  pozyskiwania nowych dawców dla 46-letniego gdynianina Macieja Bukowskiego.
 
Także podczas najbliższego meczu Arki z Flotą, Stowarzyszenie Kibiców Gdyńskiej Arki i projekt "Kibice Razem Arka Gdynia", w porozumieniu z Fundacją DKMS organizują Dzień Dawcy, podczas którego będzie można zarejestrować się w Bazie Dawców Komórek Macierzystych. Akcja odbywa się ponownie w ramach wsparcia dla chorego na białaczkę Macieja Bukowskiego – kibica i długoletniego sponsora gdyńskiej Arki.

 

Stanowiska dla dawców przygotowane będę przed stadionem GOSiR, na placu od strony ul. Małokackiej (wejście na trybuny Górka oraz Tory). Wszystkie osoby chcące wesprzeć akcję i zarejestrować się w bazie DKMS zapraszamy od godziny 14:30.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/PLAKAT_DKMS_b9686709084a2d7a99df40fb22e31928.jpg

 

 

Podczas rejestracji pobiera się jedynie próbkę krwi (4ml). Wypełnia się do tego krótki kwestionariusz z danymi osobowymi. Należy być osobą pełnoletnią i posiadać przy sobie dowód osobisty.

Obecnie w bazie DKMS zarejestrowanych jest blisko 215.000 potencjalnych dawców szpiku, a 156 z nich oddało szpik lub komórki macierzyste, aby pomóc zwalczyć chorobę pacjentom na całym świecie. Do udziału w rejestracji zapraszamy wszystkich kibiców i wszystkich gdynian. Kto wie, czy również Ty nie będziesz miał szansy na uratowanie komuś życia!

Pokażmy, że jesteśmy wielką Żółto-Niebieską rodziną i że nie obce jest nam hasło „Nigdy Nie Zostanie Sam”!

W akcji "Dzień Dawcy" uczestniczy również Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji.

 

Więcej jak zostać dawcą na stonie DKMS

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia