04.04.2012

Arka - Legia Warszawa 1:2. Świetny mecz Arki, ale przegrany

Arka rozegrała świetny mecz przeciwko Legii Warszawa, ale zeszła z boiska pokonana. Kontrowersyjne decyzje sędziego spowodowały, że gospodarze przez godzinę musieli stawiać opór liderowi Ekstraklasy w dziesiatkę.

1/2 finału Pucharu Polski - 1. mecz

Arka Gdynia - Legia Warszawa 1:2 (1:1)

Bramki: Mazurkiewicz 12'- Blanco 33'(k), Ljuboja 74'

Arka: Szlaga - Bochenek, Mazurkiewicz, Benevente, Krajanowski - Kowalski (81' Jędrzejowski), Kasperkiewicz, Jarzębowski, Niedziela (40' Jarun) - Radzewicz (65' Tomasik) - Surdykowski

Legia: Kuciak - Jędrzejczyk (71' Wawrzyniak), Choto, Żewłakow, Kiełbowicz - Rzeźniczak, Gol, Radović (62' Ljuboja), Żyro, Novo (46' Wolski) - Blanco

Żółte kartki: Mazurkiewicz, Peres - Radović, Novo, Jędrzejczyk

Czerowne kartki: 32' Mazurkiewicz (za dwie żółte)

Sędzia: Paweł Pskit  (Łódź)

Widzów: 6950

Materiał przedstawiający kulisy meczu w ARKA-TV

2 min - pierwszy rzut rożny dla gości, z dośrodkowaniem Kiełbowicza dobrze radzi sobie defensywa Arki

4 min - groźne wyjście z piłką Novo, ktory na szczęście za daleko wypuścił sobie piłkę i Szlaga opanował sytuację

7 min - Gol fantastycznie podał do Novo, ale jeszcze lepiej spisał się Krajanovski, który zablokował próbę strzału legionisty

10 min - pierwszy korner gdynian, tym razem Legia wychodzi obronną ręką z tej sytuacji

11 min - Rzeźniczak puścił piłkę wpoprzek pola karnego, minął się z nią Szlaga, ale na szczęście Mazurkiewicz zażegnał niebezpieczeństwo

12 min - GOOOOOLLLLL! Dośrodkowanie w pole karne Kowalskiego wybili przed pole karne obrońcy gości, ale piłka spadla wprost na nogę Mazurkiewicza, który uderzył nie do obrony! Szaleństwo na trybunach!!!

18 min - ależ szansa przed Arką! Radzewicz spróbował lekko, ale dokładnie posłać piłkę obok Kuciaka, lecz bramkarz Legii nie dał się tym razem zaskoczyć

20 min - tym razem Szlaga ratuje Arkę po bardzo mocnym strzale Gola zza pola karnego!

22 min - efektowna akcja Kasperkiewicza, szkoda że nie zakończona dokładnym podaniem do Niedzieli

25 min - spóźniony Mazurkiewicz fauluje Żyrę i dostaje żółtą kartkę. Nie zagra w rewanżu w Gdyni.

26 min - Żyro w doskonałej sytuacji lobuje Szlagę... i nie trafia w bramkę! Szczęście przy Arce!

32 min - nieprawdopodobna sytuacja! Do przypadkowej piłki w polu karnym Arki dochodzi Blanco i się przewraca, a sędzia wskazuje na wapno! Co gorsza, pokazuje kapitanowi Arki drugą żółtą kartkę i nakazuje mu opuścić boisko! Mazurkiewicz dwukrotnie ukarany, za każdym razem w bardzo wątpliwy sposób...

33 min - Blanco pewnie pokonuje Szlagę i mamy remis...

34 min - trybuny dosadnie oceniają decyzje sędziego Pskita

40 min - Kiełbowicz po bardzo watpliwym rzucie wolnym na 17m uderza metr nad poprzeczką

PRZERWA - do przerwy mamy remis, ale odnosimy wrażenie, że mocno krzywdząco dla Arki. Wydaje się bowiem, że tylko mocno kontrowersyjne decyzje sędziego spowodowały, że stołeczna drużyna nie przegrywa po pierwszych trzech kwadransach.

53 min - Peres uprzedza Żyro w naszyim polu karnym

59 min - ciut za mocna prostopadła piłka Radzewicza do wchodzącego w pole karne Jarzębowskiego

62 min - fatalne uderzenie Rzeźniczaka z 18 metrów

66 min - Czy obrońca Legii zagrywa ręka w swoim polu karnym? Gwizdek arbitra milczy...

74 min - rzut wolny z okolic narożnika pola karnego egzekwuje Kiełbowicz. Piłka trafia na głowę Ljuboji, a ten z 5m umieszcza piłkę w siatce

77 min - Bochenek podjął odważną decyzję o strzale z blisko 30m, ale spudłował

78 min - Jarzębowski był bliski wyrównania rezultatu po tym, jak doszedł do piłki odbitej przez Kuciaka. Niestety jego strzał zablokował Wawrzyniak

82 min - Tomasik świetnie dojrzał wchodzącego w pole karne Jędrzejowskiego i niewiele brakowało do bliźniaczej bramki z meczu z Niecieczą!

85 min - koronkowa akcja Arki kończy się niezbyt silnym strzałem Tomasika. Zdziesiątkowana Arka gra jak równy z równym z liderem Ekstraklasy!

87 min - ogromne kłopoty Legii we własnym polu bramkowym, rozpaczliwe wybicie ratuje warszawiaków

KONIEC - Legia wywozi z Gdyni korzystny wynik, ale to Arka pozostawiła po sobie bardzo korzystne wrażenie. Nasi piłkarze zasłużyli dzisiaj na wielkie brawa!