TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

15.03.2012

Sukces rocznika 2001 SI Arka w turnieju Baltic Football Cup 2012.

Świetnie zaprezentowali się w rozgrywanym w dniach 10-11 marca br. w sopockiej Ergo Arenie turnieju Baltic Football Cup 2012 młodzi piłkarze SI ARKA GDYNIA. Spośród 28 zespołów z rocznika 2001 lepsza od żółto-niebieskich okazała się jedynie Baltika Kaliningrad, która w finale pokonała młodych Arkowców 3:1.

 

Młodzi piłkarze z Gdyni w pobitym polu zostawili m.in. zespoły Lechii Gdańsk, Lecha Poznań, Jagiellonii Białystok czy Zawiszy Bydgoszcz. Najlepszym zawodnikiem turnieju został gdynianin Marcel Brodnicki. Arka bezapelacyjnie wygrała rywalizację w swojej grupie w rundzie zasadniczej. Co więcej - gdynianie, których szkoleniowcem jest trener I-szej klasy Sebastian Czajka stracili w niej tylko jedną bramkę. Do gier o miejsca 1-12 awansowała także druga drużyna Arki, która w ostatniej chwili zastąpiła Neman Grodno i na pierwszym etapie rozgrywek spisała się znakomicie, zajmując bardzo wysoką drugą lokatę w grupie.


Po rundzie zasadniczej drużyny ponownie zostały podzielone w grupy, ale już teraz na podstawie rezultatów z eliminacji. W pierwszych dwóch grupach walczących o półfinały znalazły się zespoły z miejsc 1-3, zaś w dwóch kolejnych grały zespoły, które zajęły pozycje 4-7. W tej fazie liczyły się wyniki osiągnięte pomiędzy drużynami, które znów znalazły się w jednej grupie, z pierwszej tury gier.


Do półfinałów awansowały Arka, Lechia, AP 21 oraz Baltika. W pojedynkach decydujących o kolejności na podium trójmiejscy piłkarze uznali wyższość Baltiki Kaliningrad. W półfinale Rosjanie pokonali młodych lechistów 1:0, a następnie pokonali żółto-niebieskich w meczu finałowym 3:1.

Półfinały:
Lechia Gdańsk - Baltika Kaliningrad 0:1
Arka Gdynia   - AP 21 Kraków        2:1

Mecz o trzecie miejsce:

Lechia Gdańsk - AP 21 Kraków        5:2

Finał:
ARKA GDYNIA   - Baltika Kaliningrad 1:3


SI ARKA Gdynia rocznik 2001: Michniewicz Mateusz, Kokociński Mateusz, Kowalski Marcin, Brodnicki Marcel, Talaśka Kamil, Czyż Szymon, Faltyński Krystian, Antkowiak Kacper, Wiśniewski Kacper. Trener zespołu Arki 2001: Czajka Sebastian

- Najlepszym graczem całego turnieju został uznany Marcel Brodnicki, który zaprezentował bardzo dobrą grę. Zdobywał piękne bramki dla naszego zespołu i w pełni zasłużył na to trofeum. Sprawił sobie wspaniały prezent urodzinowy. Gratulacje dla chłopaków za postawę na boisku oraz rodziców, którzy wspierali nas podczas całego turnieju - podkreśla szkoleniowiec żółto-niebieskich.

 

GRATULUJEMY!

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia