TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

26.02.2012

Ósmy dzień zgrupowania. Jędrzejowski w szpitalu.

Obóz w Turcji powoli zbliża się ku końcowi. Zgodnie z planem, na niedzielę przewidziano tylko jeden trening dla wszystkich piłkarzy, co związane jest z planowanym na jutro meczem sparingowym. Minionej nocy nie będzie miło wspominał Patryk Jędrzejowski, który trafił do szpitala w Side.

 

Były piłkarz Sandecji zmagał się z dokuczliwym bólem gardła. Gdy do coraz bardziej uciążliwych problemów z przełykaniem doszła szybko rosnąca temperatura, stało się jasne, że nie obędzie się bez interwencji lekarskiej w szpitalu. Na miejscu okazało się, że Patryka dopadła jakaś silna infekcja i konieczne jest pozostawienie go pod obserwacją oraz kuracja antybiotykami podawanymi dożylnie. Jędrzejowski będzie mógł powrócić do hotelu najprawdopodobniej w poniedziałek.

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_0470_kopia_a90e8598e7267bca98cc9ffcf5812c07.jpg

 

Tymczasem pozostała część drużyny kontynuowała przygotowania. Dziś zajęcia były podzielone na dwie części: pierwsza z nich przeprowadzona była na jednym z najmniejszych boisk w ośrodku, z których usług korzystają żółto-niebiescy. Tam zorganizowano ćwiczenia ogólnorozwojowe oraz trening strzelecki. Uderzenie na bramkę poprzedzono jednak czymś w rodzaju toru przeszkód, bo zanim oddano strzał, trzeba było wykonać slalom między słupkami oraz w określony sposób przebrnąć przez ścieżkę utworzoną z pachołków treningowych.

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_0425_kopia_25b6962734d12a9ac26d51210e59b5d1.jpg

 

Druga część treningu, to już niemal tradycja przed meczami sparingowymi, czyli gra wewnętrzna. Aby ją przeprowadzić, zespół przeszedł na pełnowymiarowe boisko – to samo, na którym Arka rozegrała dwa wcześniejsze mecze kontrolne. Podobnie jak już to miało miejsce podczas tego obozu, w celu uzupełnienia pełnych jedenastek, w rolę zawodnika z pola musieli się wcielić bramkarze. Dziś zadanie to pełnili wymiennie wszyscy trzej golkiperzy żółto-niebieskich.

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_0534_kopia_edae28c54c8cf91442886ffa2f27ee6d.jpg

 

Gra wewnętrzna zakończyła się sprawiedliwym remisem 1:1. Strzelcami bramek byli Andriej Liasjuk oraz Janusz Surdykowski, którzy solidarnie wykorzystali sytuacje „sam na sam” odpowiednio z Krzysztofem Żukowskim i Maciejem Szlagą. Zanim jednak wszyscy udali się do autokaru, trener Nemec zarządził serię uderzeń z jedenastu metrów. I słusznie, bo kto wie, jak zakończy się pucharowa rywalizacja ze Śląskiem...

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_0493_kopia_682d266eddd0f3b77af83351f347fbfc.jpg

 

Przypomnijmy, że jutrzejszy mecz z FC Gelios Charków rozegrany będzie w oddalonej o ok. 60km Antalyi, a początek przewidziany jest na godzinę 14.30 czasu polskiego.

 

Arkadiusz Skubek
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia